UNEC rektoru: “Əminəm ki, UNEC tələbələri Azərbaycanı Fransada layiqincə təmsil edəcək”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru, professor Ədalət Muradov Fransanın Leon şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-da (İnterational School of  Business and Management) təhsil alacaq tələbə və valideynləri ilə görüşüb. Tələbələr CEFAM-da Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində təqaüdlə bir semestrlik təhsil alacaqlar.
Rektor üç mərhələli müsabiqəni uğurla başa vuran beş UNEC tələbəsini təbrik edib, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Tələbələrə öz tövsiyələrini verən rektor, “Əminəm ki, UNEC tələbələri Azərbaycanı Fransada layiqincə təmsil edəcək”, deyə bildirib.
Ə.Muradov mübadilə proqramı ilə bağlı tədris məsələlərinin bir daha nəzərdən keçirilməsi, tədris planları üzrə fərqlərin araşdırılması və bu istiqamətdə işlərin operativ aparılması üzrə müvafiq tapşırıqlar verib. Görüşdə CEFAM-da təhsil alacaq tələbələr ilə UNEC arasında mütəmadi telekörpülərin təşkil edilməsi də təklif edilib.

Ректор UNEC: “Уверен, что студенты UNEC будут достойно представлять Азербайджан во Франции”
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета, профессор Адалат Мурадов провел встречу со студентами, которые будут обучаться в CEFAM  (İnterational School of  Business and Management), являющимся совместным высшим учебным заведением Франции и США и находящимся в городе Франции Леоне.  Студенты в рамках программы обмена Erasmus+  получат стипендиальное образование в  CEFAM в течение одного семестра.
Ректор поздравил пятерых студентов UNEC, которые успешно завершили трехэтапный конкурс и пожелал им успехов в учебе. Ректор дав рекомендации студентам, отметил: «Уверен, что студенты UNEC будут достойно  представлять Азербайджана во Франции».
А.Мурадов дал соответствующие указания по рассмотрению учебных вопросов в связи с программой обмена, выявлению разницы по учебным планам и оперативного проведения в этом направлении работ. На встрече было выдвинуто предложение о постоянном проведении телемоста между обучающимися в CEFAM студентами и UNEC.