Dünyanın dayanıqlı inkişaf mövzusunu irəli sürən aparıcı tələbə təşkilatlarından olan “oikos-Bakı”nın təşkilatçılğı ilə UNEC-də “Moneypulation: Conumption Trap” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminar tələbələr arasında dayanıqlı inkişaf konsepsiyasının təbliği, innovativ yeniliklər, iqtisadi artımın davamlılığı mövzularını əhatə edib. Tələbələr cəmiyyətdə düzgün və dayanıqlı istehlak bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, istehlak zamanı seçimlərini daha rasional və səmərəli olması barədə məlumatlandırılıblar.
Seminarda Unibank-ın marketinq direktoru Yevgeniy Soltanov “Marketinq strategiyaları – onlar bizə necə təsir edirlər?”, UNEC-in Biznes Məktəbinin direktor  müavini Fariz Quliyev “Dayanıqlı istehlak bacarıqları” və SOCAR-ın ixrac marketinq mütəxəssisi Seymur Quliyev “İstehlakın psixologiyası və israfçılığı” mövzularının əsaslarını interaktiv üsullarla izah ediblər.
Qeyd: “oikos” təşkilatı dayanıqlı inkişaf konsepsiyasını irəli sürən ən önəmli beynəlxalq tələbə təşkilatlarından biridir. Təşkilatın 21-dən cox ölkədə 40-a yaxın yerli şöbələri fəaliyyət göstərir. “oikos” beynəlxalq birliyinin 1000 tələbə və 3000-dən çox məzundan ibarət professional komandası 50000 tələbə və gənci əhatə edir.

A seminar on “Moneypulation: Conumption Trap” was organized at UNEC by one of the leading student organizations suggesting sustainable development of the world “oikos-Baku”.
The workshop covered the topics promotion of sustainable development concept among the students, innovations and sustainability of economic growth. Students were provided with the information about the development of proper and continuous consumption skills and possessing more streamlined and effective choices within the consumption.
A Marketing Director of Unibank Yevgeniy Soltanov made an interactive presentation on “Marketing Strategy- how do they affect us?”, a Deputy Director of UNEC Business School Fariz Guliyev on “Sustainable Consumption Skills” and an Export Marketing Expert of SOCAR Seymur Guliyev on “Psychology and Squandering of Consumption” within the seminar.
Note: “oikos” is one of the most important international student organizations suggesting sustainable development conception. About 40 local branches of the organization perform in more than 21 countries. A professional team of the international union of “oikos” consisting of 1000 students and 3000 alumni covers 50000 students and young people.