Dünyanın dayanıqlı inkişaf mövzusunu irəli sürən aparıcı tələbə təşkilatlarından olan “oikos-Bakı”nın təşkilatçılğı ilə UNEC-də “Moneypulation: Conumption Trap” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminar tələbələr arasında dayanıqlı inkişaf konsepsiyasının təbliği, innovativ yeniliklər, iqtisadi artımın davamlılığı mövzularını əhatə edib. Tələbələr cəmiyyətdə düzgün və dayanıqlı istehlak bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, istehlak zamanı seçimlərini daha rasional və səmərəli olması barədə məlumatlandırılıblar.
Seminarda Unibank-ın marketinq direktoru Yevgeniy Soltanov “Marketinq strategiyaları – onlar bizə necə təsir edirlər?”, UNEC-in Biznes Məktəbinin direktor  müavini Fariz Quliyev “Dayanıqlı istehlak bacarıqları” və SOCAR-ın ixrac marketinq mütəxəssisi Seymur Quliyev “İstehlakın psixologiyası və israfçılığı” mövzularının əsaslarını interaktiv üsullarla izah ediblər.
Qeyd: “oikos” təşkilatı dayanıqlı inkişaf konsepsiyasını irəli sürən ən önəmli beynəlxalq tələbə təşkilatlarından biridir. Təşkilatın 21-dən cox ölkədə 40-a yaxın yerli şöbələri fəaliyyət göstərir. “oikos” beynəlxalq birliyinin 1000 tələbə və 3000-dən çox məzundan ibarət professional komandası 50000 tələbə və gənci əhatə edir.

В UNEC при организационной поддержке ведущей студенческой организации “oikos-Bakı”, выдвигающей тему устойчивого мирового развития, состоялся семинар на тему “Moneypulation: Conumption Trap”.
Семинар включал темы по пропаганде среди студентов концепции устойчивого развития, инновационных новшеств, продолжительности экономического роста. Студентам была представлена информация о развитии в обществе правильной и устойчивой потребительской способности, осуществлении более рационального и эффективного выбора при потреблении.
На семинаре по интерактивному методу были разъяснены следующие темы — директора по маркетингу Unibank Евгения Солтанова «Стратегии маркетинга – как они действуют на нас?», заместителя директора Школы бизнеса UNEC Фариза Гулиева «Устойчивая потребительская способность» и специалиста по экспортному маркетингу SOCAR Сеймура Гулиева «Психология и расточительство потребления».
Примечание: “oikos” одна из важных международных студенческих организаций, выдвигающая устойчивую концепцию развития. Около 40 местных отделов организации действуют в свыше 21 стране. Профессиональная команда международного объединения “oikos” в составе 1000 студентов и свыше 3000 выпускников включает 50000 студентов и молодежи.