21 İYUN 2018 | VIEWS:
Bu dəfə layihə iştirakçıları DİM-in keçirdiyi qəbul imtahanlarında topladıqları bala uyğun ixtisaslarla maraqlanır, UNEC-in tələbələrə təqdim etdiyi proqramlarla tanış olurlar. Layihədə Azərbaycanın bütün regionlarından məktəblilər iştirak edir. Onlardan bir neçəsini sizə təqdim edirik:
Sumqayıt şəhər Texniki Təbiət Elmləri Liseyinin XI sinif şagirdi Banuçiçək Qurbanova 695 balla UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (İSE) maliyyə ixtisası üzrə təhsil almaq istəyir. Təhsil aldığı məktəbin məzunları arasında UNEC tələbələri olduğunu vurğulayan B.Qurbanova onların uğurlarını yaxından izlədiyini bildirib.
Zaqatala şəhər 3 saylı məktəbin XI sinif şagirdi Fərid Qurbanov 677 balla UNEC-də maliyyə ixtisası üzrə ingilis dilində təhsil almaq istəyir. F.Qurbanov İSE-də tətbiq edilən yenilikləri yaxından izlədiyini bildirərək, UNEC-in ikili diplom proqramlarında iştirakda maraqlı olduğunu qeyd edib.
Gədəbəy rayon Söhrab Pirverdiyev adına Çalburun kənd tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Fərid Nəsibov 664 balla UNEC-i seçib. İSE-də maliyyə ixtisası üzrə təhsil almaq istədiyən F.Nəsibov topladığı balla arzusunu reallaşdıra bilsə də, hədəfi 700 bal toplamaqdır. Buna görə də DİM-in keçirəcəyi ikinci imtahanlarda da iştirak edəcək.
Bakı şəhər 276 saylı tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Kamran Hüseynov da ikinci imtahanlarda iştirak edəcək. 676 balla İSE-də maliyyə ixtisası üzrə təhsil almaq istəyən Kamran daha yüksək nəticə toplayaraq, prezident təqaüdü uğrunda rəqabətə qoşulmaq istəyir.
“UNEC-də bir gün” layihəsində iştirak etmək istəyən abituriyentlər 497 38 63 nömrəsi ilə əlaqə saxlaya və yaxud rəsmi Facebook səhifəmizin mesaj bölümünə yaza bilərlər.

21 ИЮНЯ 2018 | VIEWS:
В этот раз участники проекта поинтересовались специальностями, которые соответствуют набранным ими баллам во вступительных экзаменах, проведенных ГЭЦ, ознакомились с программами, которые представляет UNEC своим студентам. В проекте принимают участие школьники  всех регионов Азербайджана. Представляем вам некоторых из них:
Учащаяся XI класса Лицея технических и естественных наук  города Сумгаит Банучичек Гурбанова, набрав 695 баллов,  желает получить образование в Международной школе экономики (İSE) UNEC. Б.Гурбанова подчеркнула,  что среди выпускников школы, в котором она училась, есть студенты  UNEC, и отметила, что интересовалась их успехами.
Учащийся XI класса средней школы № 3 города Закаталы Фарид Гурбанов,  набрав 677 баллов,  желает получить образование вUNEC по специальности финансов на английском языке. Ф.Гурбанов близко ознакомившись с применяемыми в İSE новшествами, выразил желание в участии программе двойного диплома UNEC.
Учащийся XI класса полной средней школы села Чалбурун Кедабекского района Фарид Насибов набрав 664 балла,  выбрал UNEC. Несмотря на то, что Ф.Насибов  желает получить образование в İSE по специальности финансов, его цель набрать 700 баллов. Поэтому он примет участие во втором  экзамене ГЭЦ.
Учащийся XI класса полной средней школы № 276 города Баку Камран Гусейнов тоже примет участие во втором экзамене. Набрав 676 баллов и желая получить образование в İSE по специальности финансов, Камран стремится набрать еще больше баллов для участия в борьбе за получение президентской стипендии.
Абитуриенты, желающие принять участие в проекте «Один день в UNEC», могут связаться по телефону  497 38 63 или написать в раздел сообщений  официальной страницы Facebook.