Pan Avropa Universitetinin professoru UNEC-də
Slovakiyanın Pan Avropa Universitetinin (Pan-European University) professoru Antonin Koraus “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də səfərdədir.
UNEC-in Beynəxalq əməkdaşlıq departamentinin rəhbəri Anar Kazımovla professor A.Korausun görüşündə mövcud və gələcək əməkdaşlıq üzrə danışıqlar aparılıb, birgə layihə və proqramların işlənib hazırlanması, UNEC müəllimləri ilə birgə elmi tədqiqatlar aparmaq müzakirə olunub. UNEC-in infrastruktur və tədris prosesinin təşkili ilə tanış olan qonaq məmnun qaldığını bildirərək, birgə əməkdaşlıq üçün bir çox inkişaf perspektivlərinin olduğunu qeyd edib.
Beş gün davam edən səfər çərçivəsində professor UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarında “Maliyyə sektorunda təhlükəsizlik və saxtakarlıq” və “V4-də (Visegrad Group- Çex Respublikası, Macarıstan, Polşa və Slovakiya) maliyyə strategiyası və marketinqi” mövzularında mühazirə oxuyub. Professor çıxışında beynəlxalq bankçılığın müqayisəli perspektivinə və dolayısı ilə ikitərəfli müxtəlif konsepsiyasına xüsusi diqqət ayırıb.
Sonda auditoriyanın fikrini dinləyən professor A.Koraus UNEC tələbələrinin bilik və bacarığını yüksək qiymətləndirib.

Professor of Pan-European University at UNEC
Professor of the Pan-European University of Slovakia Antonin Koraus is on a visit at UNEC within the framework of “Erasmus+” exchange program.
In the meeting between the head of the UNEC International Cooperation Department Anar Kazimov and professor A.Koraus were held talks on existing and future cooperation, were discussed the issues of development of common projects and programs, and the issues of conducting the common scientific researches with the UNEC teachers. Familiarizing with the organization of the UNEC infrastructure and teaching process, the guest expressed satisfaction and noted that there were many prospects for the joint cooperation.
Within the five-day visit, the professor delivered the lecture on the topic “The Security and fraud in the financial sector” and “Financial strategies and marketing in V4 (Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia)” for International Economics School and SABAH groups at UNEC. In his speech the professor focused on the comparative perspective of the international banking, and indirectly a diverse concept of bilateral cooperation.
At the end, the professor A.Koraus  listened the ideas of the audience, highly evaluated the knowledge and skills of UNEC students.