Pan Avropa Universitetinin professoru UNEC-də
Slovakiyanın Pan Avropa Universitetinin (Pan-European University) professoru Antonin Koraus “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də səfərdədir.
UNEC-in Beynəxalq əməkdaşlıq departamentinin rəhbəri Anar Kazımovla professor A.Korausun görüşündə mövcud və gələcək əməkdaşlıq üzrə danışıqlar aparılıb, birgə layihə və proqramların işlənib hazırlanması, UNEC müəllimləri ilə birgə elmi tədqiqatlar aparmaq müzakirə olunub. UNEC-in infrastruktur və tədris prosesinin təşkili ilə tanış olan qonaq məmnun qaldığını bildirərək, birgə əməkdaşlıq üçün bir çox inkişaf perspektivlərinin olduğunu qeyd edib.
Beş gün davam edən səfər çərçivəsində professor UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarında “Maliyyə sektorunda təhlükəsizlik və saxtakarlıq” və “V4-də (Visegrad Group- Çex Respublikası, Macarıstan, Polşa və Slovakiya) maliyyə strategiyası və marketinqi” mövzularında mühazirə oxuyub. Professor çıxışında beynəlxalq bankçılığın müqayisəli perspektivinə və dolayısı ilə ikitərəfli müxtəlif konsepsiyasına xüsusi diqqət ayırıb.
Sonda auditoriyanın fikrini dinləyən professor A.Koraus UNEC tələbələrinin bilik və bacarığını yüksək qiymətləndirib.

Профессор Пан-Европейского университета в UNEC
Профессор Пан-Европейского университета Словакии  (Pan-European University) Антонин Кораус в рамках программы обмена “Erasmus+” посетил UNEC.
На встрече руководителя Департамента международных отношений UNEC Анара   Казымова  с  профессором А.Кораусом обсуждались вопросы  существующего и будущего сотрудничества, разработки совместных проектов и программ, проведения совместных исследований с преподавателями  UNEC.  Ознакомившись с организацией инфраструктуры и учебным процессом UNEC, гость выразил удовлетворение,  отметил  перспективы для совместного сотрудничества.
В рамках пятидневного визита профессор в Международной школе экономики и группах  САБАХ  прочитал лекции на тему «Безопасность и фальсификация в финансовом секторе»  и в “V4 (Visegrad Group- Чешская Республика, Венгрия, Польша и Словакия).  В своем выступлении профессор уделил особое внимание международному сравнительному банковскому делу и  косвенно двусторонней концепции.
В завершении профессор А.Кораус выслушав мнения студентов UNEC,  высоко оценил их знания и способности.