Praqa Biznes Məktəbinin və Atılım universitetinin professorları UNEC-in Qış Məktəbində
Əsas məqsədi yüksək ixtisaslı kadrlar hazırlmaq olan UNEC tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi, professor-müəllim heyətinin elmi potensialının və pedaqoji bacarıqlarının artırılması, bu sahədə xarici təcrübənin öyrənilməsi məqsədi ilə mütəmadi olaraq tədbirlər həyata keçirir.
Professor-müəllim heyətinin müasir tədris bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində 89 müəllimin, o cümlədən Zaqatala filialından 7 müəllimin iştirakı ilə “Tələbə nailiyyətlərinin artırılması yönümlü müasir tədris metodları” mövzusunda Qış məktəbi start götürmüşdür. Qış məktəbi Praqa Biznes Məktəbinin professoru Vadim Strilkovski (Wadim Strielkowski) və Türkiyənin Atılım Universitetinin rektoru, professor Yıldırım Üçtuğun iştirakı ilə keçiriləcək.
Təlim müddətində Praqa Biznes Məktəbinin professoru V.Strilkovski “Elmi məqalələrin yazılması qaydaları”, “Tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində müasir və motivasiya əsaslı metodlardan istifadə”, “Sərbəst işlərin (tapşırıqların) müəyyən edilməsi və qiymətləndirilməsinin effektiv metodları”,  “Tədris prosesində  motivasiyanı təmin edən  üsullar və onların tətbiqi” və digər mövzularla əlaqədar təqdimatlarla çıxış edəcək. Atılım universitetinin rektoru, Prof. Yıldırım Üçtuğ “Dərsin refleksiya hissəsində istifadə olunan metodlar”, “Auditoriyalarda liderlik və komandalarla işləmə bacarıqlarının tətbiq edilməsi”, “Tələbələrin yaradıcı düşüncəsinə təsir edən metodların istifadəsi: Beyin xəritələri; Skeçlər; Keys (case); Rol oynama; In-basket” və digər mövzular ətrafında təqdimatlarla çıxış edəcək.

The professors from Prague Business School and Atilim University are at the UNEC Winter School
The UNEC, which main purpose is to train highly qualified specialists, regularly carries out measures to improve further the quality of education, to increase the scientific potential and pedagogical skills of academic-teaching staff and to study the foreign experience in this field.
In order to improve the modern teaching skills of the academic-teaching staff, the Winter School on the topic the “Modern Teaching Methods for Increasing the Success of Students” was launched with the participation of 89 teachers, including 7 teachers from Zagatala Branch in the UNEC Guba Training, Sport and Recreation Complex. The Winter School will be held with the participation of profesor of Prague Business School Wadim Strielkowski and the rector of Turkish Atilim University, Professor Yıldırım Uçtuğ.
During the training, the professor of the Prague Business School Wadim Strielkowski will deliver a series of presentations related to “The Rules of Writing Scientific Artcicles”, “Use of Modern and Motivational Methods in Evaluating Students’ Knowledge”, ‘The Effective Methods for Identifying and Evaluating the indiviadual Assignments”, “Methods Ensuring the Motivation and their Application in Teaching Process” and on other topics. The rector of the Atilim University, Prof. Yıldırım Uçtuğ will make the presentations about the “Methods Used in the Reflection Part of the Lesson”, “The Application of Leadership and Team working skills in Lecture-halls” , “Using the Methods that Affect Students’ Creative Thinking: Brain Maps; Sketches; Case; Role Playing; In-basket” and other topics.