Praqa Biznes Məktəbinin və Atılım universitetinin professorları UNEC-in Qış Məktəbində
Əsas məqsədi yüksək ixtisaslı kadrlar hazırlmaq olan UNEC tədrisin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi, professor-müəllim heyətinin elmi potensialının və pedaqoji bacarıqlarının artırılması, bu sahədə xarici təcrübənin öyrənilməsi məqsədi ilə mütəmadi olaraq tədbirlər həyata keçirir.
Professor-müəllim heyətinin müasir tədris bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində 89 müəllimin, o cümlədən Zaqatala filialından 7 müəllimin iştirakı ilə “Tələbə nailiyyətlərinin artırılması yönümlü müasir tədris metodları” mövzusunda Qış məktəbi start götürmüşdür. Qış məktəbi Praqa Biznes Məktəbinin professoru Vadim Strilkovski (Wadim Strielkowski) və Türkiyənin Atılım Universitetinin rektoru, professor Yıldırım Üçtuğun iştirakı ilə keçiriləcək.
Təlim müddətində Praqa Biznes Məktəbinin professoru V.Strilkovski “Elmi məqalələrin yazılması qaydaları”, “Tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində müasir və motivasiya əsaslı metodlardan istifadə”, “Sərbəst işlərin (tapşırıqların) müəyyən edilməsi və qiymətləndirilməsinin effektiv metodları”,  “Tədris prosesində  motivasiyanı təmin edən  üsullar və onların tətbiqi” və digər mövzularla əlaqədar təqdimatlarla çıxış edəcək. Atılım universitetinin rektoru, Prof. Yıldırım Üçtuğ “Dərsin refleksiya hissəsində istifadə olunan metodlar”, “Auditoriyalarda liderlik və komandalarla işləmə bacarıqlarının tətbiq edilməsi”, “Tələbələrin yaradıcı düşüncəsinə təsir edən metodların istifadəsi: Beyin xəritələri; Skeçlər; Keys (case); Rol oynama; In-basket” və digər mövzular ətrafında təqdimatlarla çıxış edəcək.

Профессора Школы бизнеса Праги и университета Атылым в Зимней школе UNEC
UNEC, основной задачей которого является подготовка высококвалифицированных специалистов, с целью повышения качества обучения, научного потенциала и педагогических способностей профессорско-преподавательского состава, изучения в этой сфере зарубежного опыта регулярно проводит мероприятия.
С целью совершенствования современных способностей преподавания у профессорско-преподавательского состава в Учебно-спортивном комплексе отдыха Губы с участием 89 преподавателей, в том числе 7 преподавателей Закатальского филиала стартует Зимняя школа на тему «Современные методы обучения в направлении повышения достижений студентов». Зимняя щкола состоится с участием профессора Школы бизнеса Праги Вадима Стриелковского (Wadim Strielkowski) и ректора университета Атылым Турция, профессора Йылдырыма Учтуга.
В течение тренинга профессор Школы бизнеса Праги В.Стриелковский выступит с докладом на темы «Правила написании научных статей», «Использование современных методов мотивации в оценке знаний студентов», «Эффективные методы определения и оценки самостоятельных работ (заданий)», «Способы, обеспечивающие мотивацию в учебном процессе, и их применение» и другие. Ректор университета Атылым, проф. Йылдырым Учтуг выступит с докладом по темам «Методы, используемые в рефлексной части урока», «Привитие способности лидерства и работы в команде в аудиториях», «Использование методов, влияющих на творческое мышление студентов: Интеллект карты; Скетчи; Кейс (case); Ролевая игра; In-basket” и другие.