Qəbələli abituriyentlər UNEC-də olublar
Region məktəblilərinin UNEC-ə səfəri davam edir. UNEC-in bu dəfəki qonaqları Qəbələ Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzinin subbakalavrları və Express Təhsil Mərkəzinin abituriyentləri olublar.
Qəbələli abuturiyentlərlə UNEC-in əsas, 2 və 3 saylı tədris binalarında görüşlər keçirilib.
Əsas tədris binası ilə tanışlıq zamanı İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Elnarə Ömərova abituriyentlərə UNEC-dəki ixtisaslar, elektron tədris prosesi, ikili diplom və mübadilə proqramları, xüsusi təqaüd imkanları, tələbələrin sosial həyatı, idman zalları, kitabxanalar barədə ətraflı məlumat verib.
Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dos. Hafis Hacıyev isə  rəhbəri olduğu fakültədəki ixtisaslar və karyera imkanları ilə bağlı abituriyentləri məlumatlandırıb.
Görüş zamanı UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin bu ilki məzunu Məleykə Abuşova universitetdə tələbələr üçün yaradılmış şərait, imtahan prosesi, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili ilə bağlı öz təəssüratlarını bölüşüb.
Abituriyentlər UNEC Psixoloji Xidmət Mərkəzində də olublar. Mərkəzin rəhbəri Şəfahət Abdullayeva onlara imtahanöncəsi stressin idarəolunması ilə bağlı tövsiyələr verib.
Əsas tədris binası ilə tanışlıqdan sonra abituriyentlər 3 saylı tədris binasında Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Elman Cəfərovla görüşüblər və orada tələbələr üçün yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Qəbələli abituriyentlərin 2 saylı tədris binasındakı görüşləri Rus İqtisad Məktənin dekanı dosent Mənsur Bərxudarovla olub. M.Bərxudarov abituriyentlərlə çay süfrəsi arxasında görüşərək, onlara fakültədəki ixtisaslar və tədris prosesi barədə məlumat verib.
Görüşün sonunda Express Təhsil Mərkəzinin rəhbəri Rəhman Xasməmmədov abituriyentlərin əl işlərindən ibarət olan “Xarı bülbül” xatirə hədiyyəsini UNEC-ə təqdim edib.

Абитуриенты из Габалы посетили UNEC
Визит школьников региона в UNEC продолжается. На этот раз гостями UNEC стали суббакалавры Габалинского государственного центра профессионального образования и абитуриенты Центра экспресс-образования.
Встречи с абитуриентами из Габалы прошли в главном, во 2 и 3 учебных корпусах UNEC.
Во время знакомства с главным учебным корпусом руководитель отдела по связям с общественностью Эльнара Омарова дала абитуриентам подробную информацию о специальностях UNEC, электронном процессе обучения, программах двойного диплома и обмена, специальных стипендиальных возможностях, социальной жизни студентов, спортивных залах,  библиотеках.
Декан факультета Финансов и бухгалтерии Хафис Гаджиев проинформировал абитуриентов о специальностях и карьерных возможностях факультетакоторым руководит.
В ходе встречи выпускница текущего года Международной школы экономики UNEC Малейка Абушова поделилась своими впечатлениями об условиях, созданных для студентов в университете, экзаменационном процессе и эффективной организации досуга студентов.
Абитуриенты также посетили Центр психологической службы UNEC. Руководитель центра Шафахат Абдуллаева дала им рекомендации по преодолению предэкзаменационного стресса.
После знакомства с основным учебным корпусом абитуриенты встретились с деканом факультета Цифровой экономики Эльманом Джафаровым в учебном корпусе и ознакомились с условиями, созданными там для студентов.
Во 2 учебном корпусе абитуриенты из Габалы встретились с деканом Русской экономической школы доцентом Мансуром Бархударовым. М.Бархударов встретился с абитуриентами за чаепитием и рассказал им о специальностях и процессе обучения на факультете.
В завершение встречи руководитель Центра экспресс-образования Рахман Хасмамедов подарил UNEC сувенир «Хары бюльбюль», являющийся ручной работой  абитуриентов.