Qəbələli abituriyentlər UNEC-də olublar
Region məktəblilərinin UNEC-ə səfəri davam edir. UNEC-in bu dəfəki qonaqları Qəbələ Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzinin subbakalavrları və Express Təhsil Mərkəzinin abituriyentləri olublar.
Qəbələli abuturiyentlərlə UNEC-in əsas, 2 və 3 saylı tədris binalarında görüşlər keçirilib.
Əsas tədris binası ilə tanışlıq zamanı İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin müdiri Elnarə Ömərova abituriyentlərə UNEC-dəki ixtisaslar, elektron tədris prosesi, ikili diplom və mübadilə proqramları, xüsusi təqaüd imkanları, tələbələrin sosial həyatı, idman zalları, kitabxanalar barədə ətraflı məlumat verib.
Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dos. Hafis Hacıyev isə  rəhbəri olduğu fakültədəki ixtisaslar və karyera imkanları ilə bağlı abituriyentləri məlumatlandırıb.
Görüş zamanı UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin bu ilki məzunu Məleykə Abuşova universitetdə tələbələr üçün yaradılmış şərait, imtahan prosesi, tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili ilə bağlı öz təəssüratlarını bölüşüb.
Abituriyentlər UNEC Psixoloji Xidmət Mərkəzində də olublar. Mərkəzin rəhbəri Şəfahət Abdullayeva onlara imtahanöncəsi stressin idarəolunması ilə bağlı tövsiyələr verib.
Əsas tədris binası ilə tanışlıqdan sonra abituriyentlər 3 saylı tədris binasında Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Elman Cəfərovla görüşüblər və orada tələbələr üçün yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Qəbələli abituriyentlərin 2 saylı tədris binasındakı görüşləri Rus İqtisad Məktənin dekanı dosent Mənsur Bərxudarovla olub. M.Bərxudarov abituriyentlərlə çay süfrəsi arxasında görüşərək, onlara fakültədəki ixtisaslar və tədris prosesi barədə məlumat verib.
Görüşün sonunda Express Təhsil Mərkəzinin rəhbəri Rəhman Xasməmmədov abituriyentlərin əl işlərindən ibarət olan “Xarı bülbül” xatirə hədiyyəsini UNEC-ə təqdim edib.

Applicants from Gabala visit UNEC
The visit of regional schoolchildren to UNEC continues. The guests of UNEC this time were sub-bachelors of Gabala State Vocational Education Center and applicants of Express Education Center.
Meetings were held with applicants from Gabala in the main, 2rd and 3nd  academic buildings of UNEC.
During the introduction to the main educational building, Elnara Omarova, the head of the Public Relations Department, gave detailed information to the applicants about UNEC specialties, electronic learning process, dual diploma and exchange programs, special scholarship opportunities, students’ social life, gyms, and libraries.
The dean of the finance and accounting faculty, Hafis Hajiyev, informed the applicants about the specialties and career opportunities in the faculty of which he is the head.
During the meeting, this year’s graduate of UNEC’s International School of Economics, Maleyka Abushova, shared her impressions about the conditions created for students at the university, the examination process, and the effective organization of students’ free time.
Applicants also visited UNEC Psychological Service Centre. The head of the centre, Shafahat Abdullayeva, gave them recommendations on pre-exam stress management.
After getting acquainted with the main educational building, the applicants met with Elman Jafarov, the dean of the Faculty of Digital Economy, in the educational building No. 3 and got acquainted with the conditions created for students there.
Gabala applicants  met with associate professor Mansur Barkhudarov,  the dean of the Russian Economic School, in educational building No. 2. M. Barkhudarov met with the entrants over tea and informed them about the specialties and teaching process at the faculty.
At the end of the meeting, the head of the Express Education Centre, Rahman Khasmammadov, presented to UNEC the souvenir “Khari bulbul” made by the entrants’ handiwork.