Prezident təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələrinin sayı artıb
Şahbaba 700 balAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələr sırasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) altı tələbəsinin adı var:
1. Məmmədov Şahbaba Şahbala oğlu (700 bal)
2. Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı (692 bal)
3. İsmayılova Aygül Elşən qızı (692 bal)
4. Qəhrəmanova Aidə Əziz qızı (690 bal)
5. Seyidova Nərminə Adil qızı (688 bal)
6. İsayev Turan Fəyyaz oğlu (686 bal)
Prezident təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil alırlar. Onlardan beşi “Maliyyə”, biri isə “Biznesin idarəedilməsi” ixtisaslarına qəbul olan tələbələrdir.
Ötən tədris ilində UNEC-in yalnız bir tələbəsi – Jalə Rəhimova (Maliyyə və mühasibat fakültəsi, 680 bal) Prezident təqaüdünə layiq görülüb. 2014/15-ci tədris ilində də UNEC-in bir tələbəsi Emil Alıyev (Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi, 680 bal) Prezident təqaüdü alıb.
Qeyd edək ki, 2016/17-ci tədris ilində UNEC-ə qəbul olan tələbələrdən 291-i 600-dən yüksək bal toplayıb. Ötən il 600-dən yuxarı bal toplayan tələbələrin sayı 103, 2014/15-ci tədris ilində 93, 2013/14-cü tədris ilində isə 49 olub.

The number of UNEC Students awarded the Presidential Scholarship has grown
The names of six students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) who were awarded the Presidential Scholarship by the order issued by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Alliyev:
• Mammadov Shahbaba Shahbala (700 points)
• Cabiyeva Nargiz Arzuman (692 points)
• Ismayilova Aygul Elshan (692 points)
• Gahramanova Aida Aziz (690 points)
• Seyidova Narmina Adil (688 points)
• Isayev Turan Feyyaz (686 points)
UNEC students awarded the Presidential Scholarship study at the International School of Economics. The five of them are majoring in “Finance” and one in the “Business Administration”.
The last academic year only one student of UNEC- Djale Rahimova (School of Finance and Accounting, 680 points) was awarded the Presidential Scholarship. In 2014/2015 academic year one student of UNEC Amil Aliyev (International School of Economics, 680 points) was awarded the Presidential Scholarship.
Note that, 291 of the students enrolled to UNEC in 2016/2017 academic year gathered more than 600 points. The last year the number of students with more than 600 points were 103, in 2014/2015 academic year 93 and in 2013/2014 was 49.