Prezident təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələrinin sayı artıb
Şahbaba 700 balAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə Prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələr sırasında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) altı tələbəsinin adı var:
1. Məmmədov Şahbaba Şahbala oğlu (700 bal)
2. Cəbiyeva Nərgiz Arzuman qızı (692 bal)
3. İsmayılova Aygül Elşən qızı (692 bal)
4. Qəhrəmanova Aidə Əziz qızı (690 bal)
5. Seyidova Nərminə Adil qızı (688 bal)
6. İsayev Turan Fəyyaz oğlu (686 bal)
Prezident təqaüdünə layiq görülən UNEC tələbələri Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil alırlar. Onlardan beşi “Maliyyə”, biri isə “Biznesin idarəedilməsi” ixtisaslarına qəbul olan tələbələrdir.
Ötən tədris ilində UNEC-in yalnız bir tələbəsi – Jalə Rəhimova (Maliyyə və mühasibat fakültəsi, 680 bal) Prezident təqaüdünə layiq görülüb. 2014/15-ci tədris ilində də UNEC-in bir tələbəsi Emil Alıyev (Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi, 680 bal) Prezident təqaüdü alıb.
Qeyd edək ki, 2016/17-ci tədris ilində UNEC-ə qəbul olan tələbələrdən 291-i 600-dən yüksək bal toplayıb. Ötən il 600-dən yuxarı bal toplayan tələbələrin sayı 103, 2014/15-ci tədris ilində 93, 2013/14-cü tədris ilində isə 49 olub.

Возросло число студентов UNEC, удостоенных Президентской стипендии
В числестудентов, удостоенных Президентской стипендии по распоряжению Президента Азербайджана Ильхама Алиева, шестеро являются студентами Азербайджанского государственного экономического университета(UNEC):
1. Мамедов Шахбаба Шахбала оглы (700 баллов)
2. Джабиева Наргиз Арзуман кызы (692 балла)
3. Исмаилова Айгюль Эльшан кызы (692 балла)
4. Кахраманова Аида Азиз кызы (690 баллов)
5. Сеидова Нармина Адиль кызы (688 баллов)
6. Исаев Туран Феяз оглы (686 баллов)
Студенты UNEC, удостоенные Президентской стипендии, получают образование в Международной школе экономики. Из них пятеро поступили на специальность «Финансы», а один  «Управление бизнесом».
В прошлом году лишь одна студентка UNEC – Жаля Рагимова (факультет Финансы и бухгалтерский учет, 680 баллов) была удостоена Президентской стипендии. В 2014/15 учебном году один студент UNEC – Эмиль Алыев (Международная школа экономики, 680 баллов) получал Президентскую стипендию.
Следует отметить, что в 2016/17 учебном году из числа студентов, поступивших в UNEC,  291 набрали свыше 600 баллов. В прошлом году число студентов, набравших свыше 600 баллов составило 103, в 2014/15 учебном году 93, а в 2013/14 учебном году  49.