Aysel Mənsur qızı Qaragözova
Təhsil: 2009-2013-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Dünya İqtisadiyyatı ixtisası üzrə bakalavr təhsili (fərqlənmə diplomu), 2012-2015-ci illərdə magistr təhsili (fərqlənmə diplomu) almışdır.
2016-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin doktorantıdır. (“iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru” elmi dərəcə üzrə – elmi iş mövzusu: “Azərbaycan iqtisadiyyatının regional və sahəvi klasterləşdirilməsi”).
4 elmi əsəri var.
İş təcrübəsi: 2019-2021-ci illər Bakı Dövlət Universiteti “Dünya İqtisadiyyatı” kafedrasında müəllimə kimi fəaliyyət göstərmiş, “ABŞ iqtisadiyyatı”, “Qafqaz iqtisadiyyatı” fənləri üzrə tədris aparmışdır.
2022-ci il noyabr ayından 2024-cü il sentyabr ayına kimi UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzində mütəxəssis olaraq çalışmışdır.
2024-cü il yanvar ayından etibarən “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı kafedrası”nın müəllimi kimi fəaliyyət göstərir. Hard skills, Soft skills, Karyera planlaması fənnlərini tədrisini edir.

Born on March 29, 1992, in Baku.
She completed her bachelor’s degree in World Economy at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) from 2009 to 2013, graduating with honors. Subsequently, she pursued a master’s degree in the same field from 2012 to 2015, also earning an honors diploma.
Since 2016, she has been a doctoral candidate at UNEC, working towards the academic degree of “Doctor of Philosophy in Economics.” Her research focuses on the topic: “Regional and Sectoral Clustering of the Azerbaijani Economy.” She has published four academic articles to date.
From 2019 to 2021, she worked as a lecturer at the Department of World Economy at Baku State University, where she taught courses such as “The Economy of the United States” and “The Economy of the Caucasus.”
From November 2022 to September 2024, she served as a specialist at UNEC’s Inclusive Education Center. Since January 2024, she has been working as a lecturer in the Department of Career Planning and Development at UNEC, teaching courses on Hard Skills, Soft Skills, and Career Planning.