Aysel Mənsur qızı Qaragözova
Təhsil: 2009-2013-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Dünya İqtisadiyyatı ixtisası üzrə bakalavr təhsili (fərqlənmə diplomu), 2012-2015-ci illərdə magistr təhsili (fərqlənmə diplomu) almışdır.
2016-cı ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin doktorantıdır. (“iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru” elmi dərəcə üzrə – elmi iş mövzusu: “Azərbaycan iqtisadiyyatının regional və sahəvi klasterləşdirilməsi”).
4 elmi əsəri var.
İş təcrübəsi: 2019-2021-ci illər Bakı Dövlət Universiteti “Dünya İqtisadiyyatı” kafedrasında müəllimə kimi fəaliyyət göstərmiş, “ABŞ iqtisadiyyatı”, “Qafqaz iqtisadiyyatı” fənləri üzrə tədris aparmışdır.
2022-ci il noyabr ayından 2024-cü il sentyabr ayına kimi UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzində mütəxəssis olaraq çalışmışdır.
2024-cü il yanvar ayından etibarən “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı kafedrası”nın müəllimi kimi fəaliyyət göstərir. Hard skills, Soft skills, Karyera planlaması fənnlərini tədrisini edir.

Год рождения: 29.03.1992 года родилась в городе Баку.
Образование: 2009-2013 годах получила степень бакалавра (диплом с отличием) по специальности «Мировая экономика» Азербайджанского государственного экономического университета, в 2012-2015 годах степень магистра (диплом с отличием).
С 2016 года является докторантом Азербайджанского государственного экономического университета. (Ученая степень доктора философии по экономическим наукам — тема научной работы: «Региональная и отраслевая кластеризация экономики Азербайджана»
Автор 4 научных работ.
Опыт работы: В 2019 -2021 годах работала преподавателем кафедры «Мировая экономика» Бакинского государственного университета, преподавала предметы «Экономика США», «Экономика Кавказа».
С ноября 2022 года по сентябрь 2024 года работала специалистом Центра инклюзивного образования UNEC.
С января 2024 года работает преподавателем кафедры «Планирование и развитие карьеры». Преподает предметы Hard skills, Soft skills, планирование карьеры.