Qaraxanova Ülkər Tofiq qızı
2005 -cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin “İqtisadi resursların idarəedilməsi” fakültəsinə daxil olub.
2006–cı ildə uğurla imtahan verib “Beynəlxalq İqtisadi münasibətlər” fakültəsinin Xüsusi İstedadlar qrupuna qəbul olmuşdur.
2009-cu ildə həmin universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirib Böyük Britaniyanın London şəhərində Brunel Universitenin “Maliyyə və İnvestisiyalar” fakültəsində magistr dərəcəsini almışdır.
Eyni zamanda 2009-cu ildə  ADİU –də MBA proqraminın Marketinq ixtisasına daxil olub oranı da 2012 ildə bitirmişdir.
2010-cu ildən ADİU –da saathesabı XİQ-də və “SABAH” qruplarında “Korporativ maliyyə”, “İnvestisiyaların idarəedilməsi”, “Maya dəyərinin əmələgəlməsi”, “Maliyyə analizı” fənnlərini tədris etmişdir.
2016-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və audit” kafedrasında işləməyə başlamışdır. Korporativ maliyyə fənnini azərbaycan dilində ilk tədris etmişdir.

Гараханова Улькер Тофик гызы
В 2005 году поступила на факультет «Управление экономическими ресурсами» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2006 году успешно сдав экзамен, была зачислена в группу Особых одаренных факультета «Международные экономические отношения».
В 2009 году окончила тот же университет с отличием и получила степень магистра на факультете «Финансы и инвестиции» Университета Брунеля в Лондоне, Великобритания.
В 2009 году поступила на специальность Маркетинга программы MBA в АГЭУ и окончила ее в 2012 году.
С 2010 года преподавала почасовой оплате предметы «Корпоративные финансы», «Инвестиционное управление», «Возникновение себестоимости», «Финансовый анализ» в группах «ОО» и «САБАХ» АГЭУ.
В 2016 году начала работать на кафедре «Финансы и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета. Она была первой, кто преподавал предмет корпоративных финансов на азербайджанском языке.