Qaraxanova Ülkər Tofiq qızı
2005 -cu ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin “İqtisadi resursların idarəedilməsi” fakültəsinə daxil olub.
2006–cı ildə uğurla imtahan verib “Beynəlxalq İqtisadi münasibətlər” fakültəsinin Xüsusi İstedadlar qrupuna qəbul olmuşdur.
2009-cu ildə həmin universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirib Böyük Britaniyanın London şəhərində Brunel Universitenin “Maliyyə və İnvestisiyalar” fakültəsində magistr dərəcəsini almışdır.
Eyni zamanda 2009-cu ildə  ADİU –də MBA proqraminın Marketinq ixtisasına daxil olub oranı da 2012 ildə bitirmişdir.
2010-cu ildən ADİU –da saathesabı XİQ-də və “SABAH” qruplarında “Korporativ maliyyə”, “İnvestisiyaların idarəedilməsi”, “Maya dəyərinin əmələgəlməsi”, “Maliyyə analizı” fənnlərini tədris etmişdir.
2016-cı ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və audit” kafedrasında işləməyə başlamışdır. Korporativ maliyyə fənnini azərbaycan dilində ilk tədris etmişdir.

Garahanova Ulkar Tofig
In 2005, she was admitted to the Faculty of Economic Resource Management at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC). In 2006, after successfully passing exams, she joined the Special Talents Group in the Faculty of International Economic Relations.
She graduated with honors in 2009 and went on to earn a master’s degree in Finance and Investments from Brunel University in London, United Kingdom.
Simultaneously, in 2009, she enrolled in the MBA program at UNEC, specializing in Marketing, and completed it in 2012.
Since 2010, she has taught part-time in the Special Talents Group and the SABAH Groups at UNEC, delivering courses in “Corporate Finance,” “Investment Management,” “Cost Formation,” and “Financial Analysis.”
In 2016, she joined the Department of Finance and Auditing at UNEC, where she was the first to teach the course in Corporate Finance in Azerbaijani.