nizami555İnsan resursları şöbəsinin müdiri Qəhrəmanov Nizami Əmir oğlu
1961-ci ildə Ağcabədi səhərində məktəbə getmiş, Oğuz şəhərində təhsilini davam etdirmiş, 1970-ci ildə Zaqatala şəhərində 3 №-li orta məktəbi bitirmişdir.
1971-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutuna daxil olub. 1976-cı ildə həmin institutu bitirərək, siyasi iqtisad müəllimi ixtisasına yiyələnib. 1977-ci ilin fevral ayında təyinatla gənc mütəxəssis kimi Respublika Ali və Orta İxtisas Təhsili Nazirliyinin İqtisadi Təhsil üzrə Elmi-metodik Şurasında baş metodist vəzifəsində işə başlayıb.
1977-ci ilin aprel ayından 1978-ci ilin dekabr ayına kimi ordu sıralarında həqiqi hərbi xidmətdə olub. 1982-ci ilin aprel ayında həmin nazirliyin Orta İxtisas Təhsili üzrə tədris-metodik kabinetində metodist vəzifəsinə keçirilib. 1988-ci ilin mart ayından Respublika Xalq Təhsili Nazirliyinin tədris-metodik mərkəzində xüsusi fənlər kabinetinin baş metodisti və kabinet müdiri vəzifəsində çalışıb. 1990-cı ilin aprel ayından 1991-ci ilin dekabr ayınadək Nazirliyin ictimai elmlərin tədrisi şöbəsinə inspektor vəzifəsinə keçirilib. 1991-ci ilin dekabırından 1992-ci ilin iyununadək tərbiyə işinin təşkili idarəsində, 1993-cü ilin fevral ayınadək isə tərbiyə işi və məktəbəqədər müəssisələr şöbəsində inspektor vəzifəsində çalışıb. Təhsil Nazirinin əmri ilə 1993-cü ilin fevral ayından İqtisad Universitetinin kadrlar şöbəsinin rəisi vəzifəsinə keçirilib. 2000-ci ilin iyun ayından İqtisad Universitetinin kadrlar şöbəsinin (hazırda İnsan resursları şöbəsi) müdiri vəzifəsində çalışır.

Заведующий отделом человеческих ресурсов Кахраманов Низами Амир оглы
Родился 18 апреля 1953 года в городе Агджабеди. В 1961 году  пошел в школу в городе Агджабеди, продолжил образование в городе Огуз, в 1970 году в городе Загаталы окончил среднюю школу № 3.
В 1971 году  поступил в Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде.  В 1976 году окончив институт, овладел специальностью  учителя по политической экономии. В феврале 1977 года по направлению в качестве  молодого специалиста начал работать на должности  главного методиста  Научно-методического совета  по экономическому образованию Министерства высшего и среднего специального образования Республики.
С апреля 1977 по декабрь 1978 года находился на действительной военной службе. В апреле 1982 года  переведен на должность методиста  учебно-методического  кабинета по среднему специальному образованию указанного министерства.  С марта 1988 года работал на должности главного методиста и заведующего кабинетом спецдисциплин в Учебно-методическом центре Министерства народного образования Республики. В апреле 1990 года переведен на должность инспектора отдела обучения общественных наук  министерства, где работал до декабря 1991 года. С декабря 1991 года по июнь 1992 года работал в  управлении по организации воспитательной работы, а  до февраля 1993 года в качестве инспектора в отделе воспитательной работы и дошкольных учреждений. Приказом министра образования в феврале 1993 года был назначен начальником отдела кадров Экономического университета. С июня 2000 года по сегодняшний день работает  заведующим  отделом кадров Экономического университета.