Qış imtahan sessiyasına hazırlıq: “Özünü sına” layihəsinə yeni funksiya əlavə edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyasına hazırlıqlara start verilib. Bu mərhələdə tələbələrin ən çox istifadə etdikləri vasitələrdən biri də onların intellektual potensialının aşkar olunması və inkişaf etdirilməsinə xidmət edən “Özünü sına” online sınaq imtahan portalıdır. Portal həm də tələbələrin imtahanlara psixoloji hazırlanmasına kömək edir. Artıq sinaqimtahani.net portalının mobil tətbiqetməsi də UNEC tələbələrinin ixtiyarına verilib.
Qış imtahan sessiyası öncəsi portala yeni funksiya əlavə edilib. Belə ki, sistem istifadəçinin ən çox hansı fəndən imtahan verdiyini yadda saxlayır. İstifadəçi portala növbəti ziyarətində birbaşa idarə panelindən imtahanı başlaya bilir. Sistem fənni tamamən mənimsədikdən sonra istifadəçiyə onu siyahıdan uzaqlaşdırmaq imkanı da verir.
Qeyd edək ki, UNEC-in İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan “Özünü sına” online sınaq imtahan portalından sonra imtahanı verərkən ödəməni “Emanat” ödəmə terminallarından da həyata keçirmək mümkündür. Belə ki, tələbələr “Emanat” ödəmə terminallarından sinaqimtahanı.net portalındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmaqla, balanslarını artıra bilirlər.
“Özünü sına” – UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin IV kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin startap layihəsidir. Layihə NETTY 2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatına Müsabiqəsində ikinci yerə layiq görülüb.

Подготовка к зимней экзаменационной сессии: в проект «Испытай себя» внесены новые функции
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) дается старт подготовке к зимней экзаменационной сессии 2016/17 учебного года. На этом этапе одним из наиболее употребляемых студентами средств является выявление их интеллектуального потенциала и использование портала онлайн испытательных экзаменов  «Испытай себя». Портал также помогает студентам в психологической подготовке к экзаменам. Мобильное применение портала  sinaqimtahani.net  предоставлено в распоряжение студентов.
До начала зимней экзаменационной сессии внесены новые функции в портал.  Так, система оставляет в памяти по каким предметам пользователем больше всего сданы экзамены. Пользователь в очередной раз войдя в портал, может начать экзамен непосредственно через панель правления. После полного усвоения дисциплины система дает возможность пользователю удалиться  из списка.
Следует отметить, что после портала онлайн испытательный экзамен «Испытай себя», который является стартап-проектом Инновационного бизнес инкубатора UNEC, сдав экзамен, оплату можно произвести через платежный терминал “Emanat”. Таким образом, студент через платежные терминалы, войдя в свой кабинет в портале, может увеличить свой баланс.
«Испытай себя» является стартап-проектом студента IV  курса факультета Технологии и дизайна UNEC Фагана Челебизаде. Проект удостоен второго места Национальной Интернет Премии Азербайджана NETTY 2015.