Qış imtahan sessiyasına hazırlıq: “Özünü sına” layihəsinə yeni funksiya əlavə edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) 2016/17-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyasına hazırlıqlara start verilib. Bu mərhələdə tələbələrin ən çox istifadə etdikləri vasitələrdən biri də onların intellektual potensialının aşkar olunması və inkişaf etdirilməsinə xidmət edən “Özünü sına” online sınaq imtahan portalıdır. Portal həm də tələbələrin imtahanlara psixoloji hazırlanmasına kömək edir. Artıq sinaqimtahani.net portalının mobil tətbiqetməsi də UNEC tələbələrinin ixtiyarına verilib.
Qış imtahan sessiyası öncəsi portala yeni funksiya əlavə edilib. Belə ki, sistem istifadəçinin ən çox hansı fəndən imtahan verdiyini yadda saxlayır. İstifadəçi portala növbəti ziyarətində birbaşa idarə panelindən imtahanı başlaya bilir. Sistem fənni tamamən mənimsədikdən sonra istifadəçiyə onu siyahıdan uzaqlaşdırmaq imkanı da verir.
Qeyd edək ki, UNEC-in İnnovativ Biznes-İnkubatorunun startap layihəsi olan “Özünü sına” online sınaq imtahan portalından sonra imtahanı verərkən ödəməni “Emanat” ödəmə terminallarından da həyata keçirmək mümkündür. Belə ki, tələbələr “Emanat” ödəmə terminallarından sinaqimtahanı.net portalındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmaqla, balanslarını artıra bilirlər.
“Özünü sına” – UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin IV kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadənin startap layihəsidir. Layihə NETTY 2015 Azərbaycan Milli İnternet Mükafatına Müsabiqəsində ikinci yerə layiq görülüb.

The Winter Exam Session of 2016/2017 academic year has started at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). At this stage, one of the tools used by most of the students to detect and develop their intellectual potential is an online exam portal “Test Yourself”. The portal also helps the students to be ready for the exams psychologically. The mobile application of the portal sinaqimtahani.net is also available.
New feature was added to portal before the winter exam session. Thus, the system saves the information about the discipline the user wanted to test himself/herself most of all. User can start testing directly from control panel next time. The system enables the user to erase it from the list after he master the subject.
Note that, to take exam from the online testing portal “Test Yourself”, which is the start- up project of UNEC’s Innovative Business Incubator, it is possible to realize the payment at the “Emanat” payment points.  Students should enter their personal cabinets at sinaqimtahani.net and increase their balance.
The “Test Yourself” is a start-up project of the IV year undergraduate student of UNEC School of Technology and Design Fagan Chelebizade. The Project took II place of the Azerbaijan National Internet Award Competition NETTY 2015.