“QS QUACQUARELLI SYMONDS” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri ilə Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri arasında görüş keçirilib
06 OKTYABR 2023 | VIEWS:
3-4 oktyabr 2023-cü il tarixlərində Təhsildə Keyfiyyətin Təminatı Agentliyi təşkilatçılığı ilə nüfuzlu “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Beynəlxalq Reytinq Agentliyi və Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri və əməkdaşları arasında Bakı Dövlət Universitetində görüş keçirilib.
Görüşdə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin, 20-dən çox ali təhsil müəssisəsinin və “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri iştirak ediblər. Görüşdə “QS Quacquarelli Symonds” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən QS reytinq nəticələri əsasında müxtəlif kateqoriyalar üzrə Azərbaycan ATM-lərinin mövcud vəziyyətinə dair müqayisəli təhlillər aparılıb. Sonra UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov QS Beynəlxalq Reytinqində UNEC-in mövqeyi və bu reytinqdə iştirakın UNEC üçün əhəmiyyəti barədə məlumat verib.
Oktyabrın 4-də ATM əməkdaşları üçün təşkil edilmiş görüşdə UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Layihələrin idarə olunması şöbəsinin müdiri Rauf Məmmədov, həmçinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisləri Fəridə İsmayılova və İsa Rəcəbli də müzakirələrə qatılıblar. Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji İnkişaf Şöbəsinin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova UNEC-in QS beynəlxalq reytinq sıralamasında irəliləməsi istiqamətində görülən işlərə dair təqdimatla çıxış edib.

Состоялась встреча между представителями Рейтингового агентства «QS QUACQUARELLI SYMONDS» и руководителями высших учебных заведений Азербайджана
06 ОКТЯБРЯ 2023 | VIEWS:
3-4 октября 2023 года при организационной поддержке Агентства обеспечения качества в образовании в Бакинском государственном университете состоялась встреча руководителей и сотрудников престижного Международного рейтингового агентства «QS QUACQUARELLI SYMONDS» и руководителей высших учебных заведений Азербайджана.
Во встрече приняли участие представители Агентства по обеспечению качества в образовании, представители более 20 высших учебных заведений и Международного рейтингового агентства «QS Quacquarelli Symonds». На встрече представители рейтингового агентства «QS Quacquarelli Symonds» провели сравнительный анализ текущего состояния вузов Азербайджана в различных категориях на основе результатов рейтинга QS. Затем ректор UNEC проф. Адалат Мурадов дал информацию о позиции UNEC в международном рейтинге QS и важности участия в этом рейтинге для UNEC.
4 октября во встрече, организованной для сотрудников АИЦ, в обсуждениях приняли участие руководитель отдела управления проектами департамента международного сотрудничества UNEC Рауф Мамедов, а также специалисты отдела стратегического развития Фарида Исмайлова и Иса Раджабли.  Фарида Исмаилова, специалист отдела стратегического развития Департамента международного сотрудничества, выступила с презентацией о проделанной работе в направлении продвижения UNEC в международном рейтинге QS.