“QS QUACQUARELLI SYMONDS” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri ilə Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri arasında görüş keçirilib
06 OKTYABR 2023 | VIEWS:
3-4 oktyabr 2023-cü il tarixlərində Təhsildə Keyfiyyətin Təminatı Agentliyi təşkilatçılığı ilə nüfuzlu “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Beynəlxalq Reytinq Agentliyi və Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri və əməkdaşları arasında Bakı Dövlət Universitetində görüş keçirilib.
Görüşdə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin, 20-dən çox ali təhsil müəssisəsinin və “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri iştirak ediblər. Görüşdə “QS Quacquarelli Symonds” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən QS reytinq nəticələri əsasında müxtəlif kateqoriyalar üzrə Azərbaycan ATM-lərinin mövcud vəziyyətinə dair müqayisəli təhlillər aparılıb. Sonra UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov QS Beynəlxalq Reytinqində UNEC-in mövqeyi və bu reytinqdə iştirakın UNEC üçün əhəmiyyəti barədə məlumat verib.
Oktyabrın 4-də ATM əməkdaşları üçün təşkil edilmiş görüşdə UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Layihələrin idarə olunması şöbəsinin müdiri Rauf Məmmədov, həmçinin Strateji inkişaf şöbəsinin mütəxəssisləri Fəridə İsmayılova və İsa Rəcəbli də müzakirələrə qatılıblar. Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin Strateji İnkişaf Şöbəsinin mütəxəssisi Fəridə İsmayılova UNEC-in QS beynəlxalq reytinq sıralamasında irəliləməsi istiqamətində görülən işlərə dair təqdimatla çıxış edib.

A meeting is held between the representatives of “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Rating Agency and the heads of higher educational institutions of Azerbaijan
06 OCTOBER 2023 | VIEWS:
On October 3-4, 2023, a meeting was held at Baku State University between the leaders and employees of the prestigious “QS QUACQUARELLI SYMONDS” International Rating Agency and Azerbaijan’s higher educational institutions, organized by the Education Quality Assurance Agency.
The meeting was attended by the Representatives of the Education Quality Assurance Agency, more than 20 higher education institutions, and “QS Quacquarelli Symonds” International Rating Agency. At the meeting, representatives of “QS Quacquarelli Symonds” Rating Agency conducted comparative analyses of the current state of Azerbaijani HEIs in various categories based on QS rating results. Then the rector of UNEC, prof. Adalat Muradov informed about the position of UNEC in the QS International Ranking and the importance of participation in this ranking for UNEC.
Rauf Mammadov, Head of the Project Management Department of UNEC’s International Cooperation Department, as well as Farida Ismayilova and Isa Rajabli, specialists of the Strategic Development Department, participated in the discussions organized for the staff of HEIs on October 4. Farida Ismayilova, a specialist in the sector of Strategic Development of the Department of International Cooperation, made a report on the work done in the direction of advancing UNEC in the QS international ranking.