“QS STARS” audit nəticələrinə əsasən, UNEC 5 ulduza layiq görüldü!
Belə ki, UNEC dünyanın nüfuzlu reytinq agentliklərindən olan “QS Quacquarelli Symonds” tərəfindən aparılan “QS Stars” auditində 7 kateqoriya üzrə maksimal 5 ulduz (“mükəmməl”) ilə qiymətləndirilib.
Ümumilikdə 9 fərqli kateqoriya üzrə aparılan auditdə UNEC-in tədris prosesi, məzunların məşğulluğu, idarəetmə sistemi, infrastrukturu, maliyyə, inklüziv mühiti, sosial aktivlik, beynəlxalq əməkdaşlıqla bağlı fəaliyyətləri maksimum 5 bal ilə qiymətləndirilib. Bu nəticə UNEC-də həmin sahələr üzrə fəaliyyətin dünya standartlarına uyğun həyata keçirildiyini bir daha təsdiqləyir.
Kateqoriyalar üzrə auditin nəticələri aşağıdakı kimidir:
Tədris – 5 ulduz (mükəmməl)
– UNEC tədris proseslərinin tam rəqəmsallaşdırılması sahəsində beynəlxalq standartlara cavab verməklə, eləcə də tədris prosesinin müasir həllərlə keyfiyyət təminatına görə bu kateqoriya üzrə 5 ulduza layiq görülüb.
İnfrastruktur – 5 ulduz (mükəmməl)
– UNEC bu kateqoriya üzrə mükəməlliyə kampus infrastrukturu, kitabxana, kampusdaxili klinika, tələbə təşkilatlarının fəaliyyətinin yüksək səviyyədə təşkilinə görə layiq görülüb.
Proqram nüfuzu: Maliyyə – 5 ulduz (mükəmməl)
– Magistr təhsil pilləsində “Maliyyə” ixtisasının tələbələrinin məşğulluq səviyyəsi, məmnuniyyəti və digər parametrlər üzrə qiymətləndirmə nəticələrinə əsasən, UNEC 5 ulduza layiq görülüb. Xüsusilə təqdirəlayiq element UNEC-in 3 ixtisasının beynəlxalq FİBAA akkreditasiyasından keçməsi olub.
• Məşğulluq – 5 ulduz (mükəmməl)
– Məzunların işlə təminatı, tələbələrə təcrübə proqramları üçün göstərilən dəstək xidmətləri, ölkəmizdə, eləcə də xaricdə özəl və dövlət qurumlarında çalışan 2000-dən çox nüfuzlu məzun sayəsində reallaşan güclü sənaye əlaqələri ilə bu önəmli nailiyyət qazanılıb.
Effektli İdarəçilik – 5 ulduz (mükəmməl)
– Tam rəqəmsal sənəd dövriyyəsi sistemi, inzibati proseslərin elektron vasitələrlə həyata keçirilməsi, strateji hədəflərin dəqiq ölçüləbilən və detallı fəaliyyət planı ilə əhatə olunması, müasir çağırışlara cavab verən idarəetmə sistemi sayəsində UNEC 5 ulduza layiq görülüb.
Sosial Təsir – 5 ulduz (mükəmməl)
– UNEC-in həyata keçirdiyi sosial layihələr, xüsusi kateqoriyaya aid olan tələbələrə göstərilən dəstək mexanizmləri, strateji fəaliyyət planına əsasən sosial istiqamətdə nəticəyönümlü addımlar UNEC-ə bu kateqoriya üzrə 5 ulduz qazandırıb.
Fərqlilik, bərabərlik və inklüzivlik – 5 ulduz (mükəmməl)
– UNEC beynəlxalq standartlara cavab verən yüksək səviyyəli təhsil müəssisəsi olaraq, inklüziv təhsilə xüsusi önəm verir, hər bir tələbəyə bərabər imkanlar yaradır.
Akademik inkişaf – 4 ulduz (çox yaxşı)
– UNEC-də tələbələrin akademik inkişafına xüsusi diqqət yetirilir. Universitet daim təhsil proqramlarını yeniləyir, müəllimlərin və tələbələrin elmi fəaliyyətini dəstəkləyir və onların beynəlxalq akademik mühitə inteqrasiyasına şərait yaradır.
Qlobal fəallıq – 4 ulduz (çox yaxşı)
– UNEC beynəlxalq istiqamətdə dünyanın qabaqcıl ali təhsil və tədqiqat müəssisələri ilə qurduğu güclü əlaqələr, eləcə də ikili diplom, mübadilə proqramlarının effektiv tətbiqi nəticəsində bu göstəriciyə nail olub.

По результатам аудита «QS STARS» UNEC получил 5 звезд!
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) накануне своего 95-летия добился новых успехов.
Так, в ходе аудита «QS Stars», проведенного одним из самых престижных рейтинговых агентств мира «QS Quacquarelli Symonds», UNEC в 7 категориях получил максимальные 5 звезд («отлично»).
В ходе аудита, проведенного по 9 различным категориям, деятельность UNEC, связанная с образовательным процессом, трудоустройством выпускников, системой управления, инфраструктурой, финансами, инклюзивной средой, социальной деятельностью и международным сотрудничеством, оценена максимально в 5 баллов. Этот результат еще раз подтверждает, что деятельность UNEC в этих сферах осуществляется в соответствии с мировыми стандартами.
Результаты аудита по категориям следующие:
Обучение – 5 звезд (отлично)
— UNEC, отвечая международным стандартам в сфере полной цифровизации учебных процессов, а также за обеспечение качества образовательного процесса современным решениям удостоен 5 звезд.
Инфраструктура — 5 звезд (отлично)
— UNEC был удостоен совершенства в этой категории за достижения благодаря высокому уровню организации инфраструктуры кампуса, библиотеки, университетской поликлиники, деятельности студенческих организаций.
Репутация программы: Финансы — 5 звезд (отлично)
— По результатам оценки уровня трудоустройства, удовлетворенности и других параметров студентов специальности «Финансы» на уровне магистратуры UNEC присвоено 5 звезд. Особо примечательным элементом стала международная аккредитация FİBAA 3 специальностей UNEC.
• Занятость — 5 звезд (отлично)
— Это важное достижение достигнуто за счет трудоустройства выпускников, услуг по поддержке студентов, проходящих программы стажировок, а также прочных производственных отношений, реализованных благодаря более чем 2000 престижным выпускникам, работающим в частных и государственных учреждениях в нашей стране и за рубежом.
Эффективное управление — 5 звезд (отлично)
— UNEC удостоен 5 звезд благодаря полной системе цифрового документооборота, осуществлению административных процессов с помощью электронных средств, освещению стратегических целей точным измеримым и подробным планом действий, а также системе управления, отвечающей современным вызовам.
Социальное влияние – 5 звезд (отлично)
— Реализованные UNEC социальные проекты, механизмы поддержки, предоставляемые студентам особой категории, а также ориентированные на результат шаги в социальном направлении согласно стратегическому плану действий помогли UNEC получить 5 звезд в этой категории.
Отличие, равенство и инклюзивность – 5 звезд (отлично)
— Будучи образовательным учреждением высокого уровня, соответствующим международным стандартам, UNEC придает особое значение инклюзивному образованию и создает равные возможности для каждого студента.
Академическое развитие – 4 звезд (очень хорошо)
— UNEC уделяет особое внимание академическому развитию студентов. Университет постоянно обновляет свои образовательные программы, поддерживает научную деятельность преподавателей и студентов, создает условия для их интеграции в международную академическую среду.
Глобальная активность – 4 звезд (очень хорошо)
— UNEC добился этого показателя благодаря прочным связям с ведущими высшими учебными и исследовательскими учреждениями международного направления, а также эффективной реализации программ двойного диплома и обмена.