Rektor tələbələri bütün tədris binalarında qəbul edəcək
Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Türk dünyası işlətmə fakültəsinin 1-ci kurs tələbələri ilə görüş keçirib.
UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən danışan rektor qeyd edib ki, açıqlanan son hesabata görə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti tələbə sayına əsasən ölkənin ən böyük ali təhsil müəsissəsidir. Strateji hədəflərdən bəhs olunarkən, tələbələrin yerli və dünya əmək bazarının tələblərinə uyğun kadr kimi hazırlanmasının qarşıda duran əsas istiqamət olduğu vurğulanıb.
Çıxış zamanı universitetin beynəlxalq əlaqələri mövzusuna  toxunulub və bildirilib ki, xarici universitetlərlə əməkdaşlığın UNEC-də tədrisin müasir standartlarla təşkilinə  müsbət təsir etməkdədir. Türk dünyası işlətmə fakültəsindəki dərs proqramlarında İstanbul Universiteti nümunəsinin əsas götürülməsi ilə tədrisin keyfiyyəti xüsusilə fərqlənir. Fakültə məzunlarının həm UNEC, həm də İstanbul Universitetinin diplomunu əldə etməsi isə geniş imkanlar yaratdığı qeyd olunub.
Bütün bu imkanların tələbələr üçün yaradıldığını deyən rektor gənclərə  universiteti müvəfəqiyyətlə başa vurmağı tövsiyə edib. Təbələrin hər bir müraciətini şəxsi facebook səhifəsində cavablandırdığını vurğulayan rektor əlavə edib ki, noyabr ayından etibarən tələbələrin qəbulu növbəli şəkildə bütün tədris binalarında keçiriləcək.

Ректор будет принимать студентов во всех учебных зданиях
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) профессор Адалят Мурадов провел встречу со студентами первого курса Турецкого факультета управления.
Говоря об осуществляемых в UNEC нововведениях, ректор отметил, что по последнему отчету, Азербайджанский государственный экономический университет по количеству студентов – самый большой вуз страны. Относительно стратегических целей университета, ректор подчеркнул, что подготовка вузом  кадров, соответствующих требованиям рынка труда, является самым важным направлением деятельности.
В выступлении ректор коснулся темы международных связей университета. Было отмечено, что сотрудничество с зарубежными университетами положительно влияет на организацию обучения в  UNEC по современным стандартам. То, что Турецкий факультет управления для своих программ берет за основу пример Стамбульского университета, особо отличает качество обучение на этом факультете. А получение выпускниками факультета и диплома  UNEC, и Стамбульского университета, открывает перед ними большие возможности.
Говоря о том, что все эти возможности созданы именно для студентов, ректор рекомендовал молодым людям успешного завершения обучения в университете. Подчеркнув то, что на все обращения студентов он отвечает на своей личной странице facebooк, ректор добавил, что с ноября прием студентов поочередно будет проводиться во всех учебных зданиях университета.