Türkiyə təcrübəsi UNEC-də: Rektor türkiyəli professorlarla görüşdü
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov universitetdə təlim keçəcək  Türkiyənin aparıcı universitetlərinin professor-müəllim heyəti ilə görüşüb.
Hacettepe, İstanbul, Ankara, Yıldız Texniki, Qazi, Artvin Çoruh, Ostim Texnik universitetlərinin professor-müəllim heyəti ilə görüşən rektor onlara universitetin hədəfləri barədə məlumat verib. UNEC-də müəllimlərin pedaqoji keyfiyyətlərinin artırılması üçün mütəmadi olaraq beynəlxalq təcrübənin öyrənildiyini bildirib. İndiyədək xarici universitetlərin mütəxəssislərinin iştirakı ilə 187 yeni fənn üzrə 1700-ə yaxın onlayn təlimin keçirildiyini və 732 əməkdaşın təlimləri uğurla bitirdiyini diqqətə çatdırıb. Rektor ilk dəfə olaraq keçiriləcək ənənəvi təlimlərin pedaqoji heyətin yeni biliklər əldə etməsində, beynəlxalq təcrübənin tətbiqi istiqamətində faydalı olacağından əminliyini ifadə edib.
Sonra türkiyəli professorlar UNEC-in tədris prosesi, infrastrukturu, müasir standartlara cavab verən laboratoriyaları barədə təəssüratlarını bölüşərək, yaradılan şəraiti yüksək qiymətləndiriblər. Türkiyəli qonaqlar UNEC-də tədris olunacaq 10 yeni fənn üzrə təlimlərə və mühazirə dərslərinə aprelin 3-dən start verildiyini bildiriblər.
Görüşdə universitetlərarası əməkdaşlıq, birgə məqalələrin yazılması, layihələrin hazırlanması, beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi, eləcə də akademik mübadilə istiqamətində müzakirələr aparılıb.

Опыт Турции в UNEC: ректор встретился с турецким профессором
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов встретился с профессорско-преподавательским составом ведущих университетов Турции, которые будут проводить тренинги в университете.
Ректор, встретившийся с профессорско-преподавательским составом университетов Хаджеттепе, Стамбула, Анкары, Технического университета Йылдыз, Гази, Артвина Чоруха, Технического университета Остим, дал им информацию о целях университета. По его словам, в целях повышения педагогических качеств преподавателей в UNEC регулярно изучается международный опыт. На сегодняшний день проведено около 1700 онлайн-тренингов по 187 новым дисциплинам с участием специалистов зарубежных вузов, успешно прошли обучение 732 сотрудника. Ректор выразил уверенность, что традиционные тренинги, которые пройдут впервые, будут полезны профессорско-преподавательскому составу в получении новых знаний и применении международного опыта.
Затем турецкие профессора поделились своими впечатлениями об учебном процессе UNEC, инфраструктуре, лабораториях, соответствующих современным стандартам, и высоко оценили созданные условия. Турецкие гости сообщили, что с 3 апреля дан старт тренингам и лекциям по 10 новым дисциплинам, которые будут преподаваться в UNEC.
На встрече обсуждались вопросы сотрудничества между университетами, совместное написание статей, подготовка проектов, расширение международных отношений, а также академический обмен.