Türkiyə təcrübəsi UNEC-də: Rektor türkiyəli professorlarla görüşdü
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov universitetdə təlim keçəcək  Türkiyənin aparıcı universitetlərinin professor-müəllim heyəti ilə görüşüb.
Hacettepe, İstanbul, Ankara, Yıldız Texniki, Qazi, Artvin Çoruh, Ostim Texnik universitetlərinin professor-müəllim heyəti ilə görüşən rektor onlara universitetin hədəfləri barədə məlumat verib. UNEC-də müəllimlərin pedaqoji keyfiyyətlərinin artırılması üçün mütəmadi olaraq beynəlxalq təcrübənin öyrənildiyini bildirib. İndiyədək xarici universitetlərin mütəxəssislərinin iştirakı ilə 187 yeni fənn üzrə 1700-ə yaxın onlayn təlimin keçirildiyini və 732 əməkdaşın təlimləri uğurla bitirdiyini diqqətə çatdırıb. Rektor ilk dəfə olaraq keçiriləcək ənənəvi təlimlərin pedaqoji heyətin yeni biliklər əldə etməsində, beynəlxalq təcrübənin tətbiqi istiqamətində faydalı olacağından əminliyini ifadə edib.
Sonra türkiyəli professorlar UNEC-in tədris prosesi, infrastrukturu, müasir standartlara cavab verən laboratoriyaları barədə təəssüratlarını bölüşərək, yaradılan şəraiti yüksək qiymətləndiriblər. Türkiyəli qonaqlar UNEC-də tədris olunacaq 10 yeni fənn üzrə təlimlərə və mühazirə dərslərinə aprelin 3-dən start verildiyini bildiriblər.
Görüşdə universitetlərarası əməkdaşlıq, birgə məqalələrin yazılması, layihələrin hazırlanması, beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi, eləcə də akademik mübadilə istiqamətində müzakirələr aparılıb.

Turkish experience at UNEC: Rector meets with Turkish professors
UNEC Rector Professor Adalat Muradov has met with the academic staff s of leading Turkish universities who will deliver training at the university.
The rector, who met with professors and teachers of Hacettepe, Istanbul, Ankara, Yıldız Technical, Gazi, Artvin Coruh, Ostim Technical universities, informed them about the goals of the university. He said that international experience is regularly studied in order to increase the pedagogical qualities of teachers at UNEC. So far, about 1,700 online pieces of training on 187 new subjects have been held with the participation of experts from foreign universities, and 732 employees have successfully completed the trainings. The rector expressed his confidence that the traditional training that will be held for the first time would be useful for the teaching staff to acquire new knowledge and apply international experience.
Then the Turkish professors shared their impressions of UNEC’s teaching process, infrastructure, and laboratories that meet modern standards and highly appreciated the created conditions. The Turkish guests said that trainings and lectures on 10 new subjects to be taught at UNEC started on April 3.
At the meeting, discussions were held in the direction of inter-university cooperation, writing of joint articles, preparation of projects, expansion of international relations, as well as academic exchange.