Rektor UNEC nəzdində kolleclərə yeni təyin olunmuş direktorlarla görüşüb
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində olan kolleclərə yeni təyin olnmuş direktorlarla görüşüb.
Görüşdə Maliyyə-İqtisad Kollecinin direktoru Davud Davudov, Sosial-İqtisadi Kollecin direktoru Şəhriyar Laçınov, Qida Sənayesi Kollecinin direktoru Sevinc Həmzəyeva ilə yanaşı, UNEC-in müvafiq struktur rəhbərləri də iştirak ediblər.
Yeni direktorları təbrik edən prof. Ədalət Muradov onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Kolleclərdəki təhsilin müasir tələbələrə cavab verməsi üçün zəruri addımların atılmasının vacibliyindən danışan rektor, bu istiqamətdə yeni direktorlar üçün təlimlərin təşkil olunmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. O, rəqəmsal UNEC-də tətbiq olunan elektron tədris və idarəetmə prosesinin kolleclərə inteqrasiyası, Bir pəncərə sistemi, kollec tələbələrinin UNEC-in elektron kitabxana resurslarına çıxış imkanı əldə etməsi, tələbələrin kolleclərdəki yeniliklər barədə operativ məlumatlandırılması məqsədilə müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə direktorlar üçün təlimlərin keçiriləcəyini bildirib.
Sonra rektorun müşaviri Fərrux Tuzçuoğlu kolleclərin fəaliyyəti barədə Türkiyə təcrübəsi əsasında hazırladığı təqdimatı direktorlarla bölüşüb.

The rector meets with newly appointed directors of colleges under UNEC
The rector of UNEC  Professor Adalat Muradov has met with the newly appointed directors of the colleges under the Azerbaijan State University of Economics.
The meeting was attended by Davud Davudov, director of the Finance and Economics College, Shahriyar Lachynov, director of the Socio-Economic College, Sevinj Hamzayeva, director of the Food Industry College, as well as relevant heads of UNEC structures.
Prof. Adalat Muradov congratulated the new directors and wished them success in their activities. Talking about the importance of taking necessary steps to meet the modern requirements of education in colleges, the rector emphasized the importance of organizing training for new directors in this direction. He said that to integrate the electronic teaching and management process applied in the digital UNEC into colleges, to inform the college students about the one-window system, and access to electronic library resources of UNEC, trainings for directors will be held with the participation of relevant structural leaders to promptly inform students about innovations in colleges.
Then, the Rector’s adviser Farrukh Tuzçuoğlu shared with the heads the presentation he prepared based on Turkey’s experience about the activities of colleges.