Rektor UNEC nəzdində kolleclərə yeni təyin olunmuş direktorlarla görüşüb
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində olan kolleclərə yeni təyin olnmuş direktorlarla görüşüb.
Görüşdə Maliyyə-İqtisad Kollecinin direktoru Davud Davudov, Sosial-İqtisadi Kollecin direktoru Şəhriyar Laçınov, Qida Sənayesi Kollecinin direktoru Sevinc Həmzəyeva ilə yanaşı, UNEC-in müvafiq struktur rəhbərləri də iştirak ediblər.
Yeni direktorları təbrik edən prof. Ədalət Muradov onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Kolleclərdəki təhsilin müasir tələbələrə cavab verməsi üçün zəruri addımların atılmasının vacibliyindən danışan rektor, bu istiqamətdə yeni direktorlar üçün təlimlərin təşkil olunmasının əhəmiyyətini vurğulayıb. O, rəqəmsal UNEC-də tətbiq olunan elektron tədris və idarəetmə prosesinin kolleclərə inteqrasiyası, Bir pəncərə sistemi, kollec tələbələrinin UNEC-in elektron kitabxana resurslarına çıxış imkanı əldə etməsi, tələbələrin kolleclərdəki yeniliklər barədə operativ məlumatlandırılması məqsədilə müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə direktorlar üçün təlimlərin keçiriləcəyini bildirib.
Sonra rektorun müşaviri Fərrux Tuzçuoğlu kolleclərin fəaliyyəti barədə Türkiyə təcrübəsi əsasında hazırladığı təqdimatı direktorlarla bölüşüb.

Ректор встретился с вновь назначенными директорами колледжей при UNEC
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов встретился с вновь назначенными директорами колледжей при Азербайджанском государственном экономическом университете.
На встрече присутствовали директор Финансово-экономического колледжа Давуд Давудов, директор Социально-экономического колледжа Шахрияр Лачынов и директор Колледжа пищевой промышленности Севиндж Хамзаева, а также руководители соответствующих структур UNEC.
Поздравив новых директоров, профессор Адалат Мурадов пожелал им успехов в деятельности. Говоря о важности принятия необходимых мер для того, чтобы образование в колледжах отвечало современным потребностям, ректор подчеркнул важность организации тренингов в этом направлении для новых директоров. По его словам, в целях интеграции электронного процесса обучения и управления, применяемого в цифровой UNEC для колледжей, системы «Единое окно», для получения студентами колледжей доступа к ресурсам электронной библиотеки UNEC,  оперативного информирования студентов о новшествах в колледжах, пройдут тренинги для директоров с участием руководителей соответствующих структур.
Затем советник ректора Фаррух Тузчуоглу поделился с директорами презентацией, которую он подготовил на основе опыта Турции о деятельности колледжей.