Rektor yeni dekanı təqdim edib
Aprelin 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Maliyyə və mühasibat fakültəsinin yeni seçilən dekanı Gəray Musayevi kollektivə təqdim edib.
Gəray Musayevin 2014-cü ildən UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışdığını bildirən rektor, onun bu illər ərzindəki fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Rektor Maliyyə və mühasibat fakültəsinin modern fakultə olmasını istəyirik deyə, bildirib. Bunun üçün də UNEC-in qarşıda duran hədəflərini həyata keçirmək üçün hazırlanan layihələri bu fakultə ilə reallaşdıracağıq. Rektor bu istiqamətdə pilot kafedra olaraq Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının seçildiyini bildirib. Nəticədə, qısa zamanda UNEC yeni imici ilə meydana çıxacaq, deyə rektor qeyd edib.
UNEC-in ən böyük fakültəsi olan Maliyyə və mühasibat fakültəsində görüləcək işlərdən danışan rektor bildirib ki, fakultə dərslərin təşkili və keyfiyyəti baxımından tək Azərbaycanda yox, regionda da diqqət çəkən fakültələrdən biri olacaq. Tələbələrlə işin önəmini vurğulayan rektor, tələbə müraciətlərini operativ cavablandrmaq üçün fakultə daxilində yeni qurumun yaradılmasına ehtiyac olduğunu bildirib.
Sonra Ə.Muradov fakultənin kafedra müdirləri ilə görüşüb. Görüşdə təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi sahəsində görüləcək işlərdən, qarşıda duran perspektivlərdən söz açılıb.
Qeyd: 2015-ci ildə UNEC-də idarəetməni təkmilləşdirmək məqsədi ilə Maliyyə və Uçot-iqtisad fakültələri birləşdirilərək, Maliyyə və mühasibat fakültəsi yaradılıb. Tədrisin səmərəli idarə edilməsi və təşkili məqsədilə Bank işi, Maliyyə, Vergi və vergiqoyma kafedraları ləğv edilərək, həmin kafedraların bazasında Maliyyə və maliyyə institutları kafedrası yaradılıb. Mühasibat uçotu və İqtisadi təhlil və audit kafedralarının bazasında isə Mühasibat uçotu və audit kafedrası yaradılıb.

Rector introduces the new Dean
Rector of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov has introduced newly elected Dean of the Faculty Finance and Accounting Geray Musayev to the university employees.
Highlighting that Geray Musayev has been directing the Center for Distance, Part- time and Secondary Education since 2014, the Rector praised his work done over these years. The Rector stressed that we want the School of Finance and Accounting to be a modern faculty. Therefore we will realize the projects prepared to implement the targets set towards UNEC mainly with this Faculty. The Rector has noted the Department of Finance and Financial Institutions has been selected as pilot department in this direction. As a result, UNEC will appear with its new image, said the Rector.
Speaking about the affairs to be done in the Faculty of Finance and Accounting which is the biggest of UNEC, the Rector emphasized that is would be famous for the organization and quality of teaching not only in Azerbaijan but also in the region. Emphasizing the importance of the work with students, he has pointed the need to establish a body inside the faculty to respond the students’ claims operatively.
Afterwards, A.Muradov has met with the Heads of the Faculty Departments. Affairs to be done in the direction of improving the quality of education and the perspectives have been spoken within the meeting.
Note: With the aim to improve the management the Faculties of Finance and Accounting have been combined in 2015 and the School of Finance and Accounting has been established. Targeting the administration and organization of teaching the Departments of Banking, Finance, Tax and Taxation have been abolished and on the basis of those departments Finance and Financial Institutions has been founded. And the Department of Accounting and Audit has been established on the basis of the departments of Accounting, Economic Analysis and Audit.