Rektor yeni dekanı təqdim edib
Aprelin 21-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Maliyyə və mühasibat fakültəsinin yeni seçilən dekanı Gəray Musayevi kollektivə təqdim edib.
Gəray Musayevin 2014-cü ildən UNEC-in Distant, qiyabi və əlavə təhsil mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışdığını bildirən rektor, onun bu illər ərzindəki fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Rektor Maliyyə və mühasibat fakültəsinin modern fakultə olmasını istəyirik deyə, bildirib. Bunun üçün də UNEC-in qarşıda duran hədəflərini həyata keçirmək üçün hazırlanan layihələri bu fakultə ilə reallaşdıracağıq. Rektor bu istiqamətdə pilot kafedra olaraq Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının seçildiyini bildirib. Nəticədə, qısa zamanda UNEC yeni imici ilə meydana çıxacaq, deyə rektor qeyd edib.
UNEC-in ən böyük fakültəsi olan Maliyyə və mühasibat fakültəsində görüləcək işlərdən danışan rektor bildirib ki, fakultə dərslərin təşkili və keyfiyyəti baxımından tək Azərbaycanda yox, regionda da diqqət çəkən fakültələrdən biri olacaq. Tələbələrlə işin önəmini vurğulayan rektor, tələbə müraciətlərini operativ cavablandrmaq üçün fakultə daxilində yeni qurumun yaradılmasına ehtiyac olduğunu bildirib.
Sonra Ə.Muradov fakultənin kafedra müdirləri ilə görüşüb. Görüşdə təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi sahəsində görüləcək işlərdən, qarşıda duran perspektivlərdən söz açılıb.
Qeyd: 2015-ci ildə UNEC-də idarəetməni təkmilləşdirmək məqsədi ilə Maliyyə və Uçot-iqtisad fakültələri birləşdirilərək, Maliyyə və mühasibat fakültəsi yaradılıb. Tədrisin səmərəli idarə edilməsi və təşkili məqsədilə Bank işi, Maliyyə, Vergi və vergiqoyma kafedraları ləğv edilərək, həmin kafedraların bazasında Maliyyə və maliyyə institutları kafedrası yaradılıb. Mühasibat uçotu və İqtisadi təhlil və audit kafedralarının bazasında isə Mühasibat uçotu və audit kafedrası yaradılıb.

Ректор представил нового декана
21 апреля ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалат Мурадов представил коллективу вновь избранного декана факультета Финансы и бухгалтерии Герая Мусаева.
Отметив, что Герай Мусаев с 2014 года работает на должности директора Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования, ректор высоко оценил его деятельность в течение этих лет. Ректор отметил, что мы превратим факультет Финансы и бухгалтерия в  факультет-модерн.  Поэтому для осуществления поставленных UNEC целей необходимо реализовать разработанные проекты на этом факультете. Ректор отметил, что в этом направлении кафедра Финансов и финансовых институтов избрана в качестве кафедры-пилота. Он также отметил, что в ближайшем будущем UNEC будет представлен в новом имидже.
Ректор, говоря о предстоящих работах на самом большом факультете UNEC, Финансы и бухгалтерии, отметил, что этот факультет по организации и качеству проведения занятий будет одним из факультетов, привлекающих внимание не только в Азербайджане, но и в регионе.  Подчеркнув о значимости работ со студентами, ректор отметил о необходимости создания новых структур внутри факультета для оперативного решения обращений студентов.
Затем А.Мурадов встретился с заведующими кафедрами факультета, и затронул вопросы о предстоящих работах в сфере повышения качества обучения, и о будущих перспективах
Примечание:  В 2015 году с целью усовершенствования управления в UNEC, объединив факультеты Финансы и Учетно-экономический, создан факультет Финансы и бухгалтерия. С целью эффективного управления и организации обучения ликвидированы кафедры Банковское дело, Финансы, Налог и налогообложение и на их базе создана кафедра Финансов и финансовых институтов. А на базе кафедр Бухгалтерский учет и  Экономический анализ и аудит создана кафедра Бухгалтерский учет и аудит.