Rəqəmsal təqdimatlarla zəngin olan UNEC İnnovasiya Həftəsi uğurla başa çatdı
UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatının keçirdiyi İnnovasiya Həftəsi uğurla başa çatıb. Tələbələrin maraqla qarşıladıqları və böyük həvəslə iştirak etdikləri İnnovasiya Həftəsi gənclərin yaradıcılıq potensialını ortaya çıxarmaq üçün möhtəşəm bir platforma oldu.
İnnovasiya Həftəsinin rəsmi açılışında tələbələrlə iş üzrə prorektor dosent Səadət Qəndilova çıxış edərək, yeni yaradılmış UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatının fəaliyyətindən söz açaraq, tələbələrə yeni layihələrində uğurlar arzulayıb.
Sonra UNEC İnnovativ Gənclər Təşkilatının sədri Samir İsmayılzadə İnnovasiya Həftəsi barədə məlumat verib. Təşkilat sədri bildirib ki, İnnovasiya Həftəsi tələbələrə innovasiya sahəsində yenilikləri təşviq etmək və onların bu istiqamətdə yaradıcılıq potensialını üzə çıxarmaq məqsədi daşıyır. Həftə ərzində tələbələr üçün innovasiyaya aid müxtəlif seminarlar, təlimlər, panel müzakirələri, eləcə də startap ideyalarından ibarət hakaton təşkil ediləcək.
Tədbirin panel müzakirələrində ölkənin aparıcı şirkətlərinin nümayəndələri innovasiya və rəqəmsal texnologiyalar barədə maraqlı təqdimatlarla çıxış ediblər və tələbələrin suallarını cavablandırıblar.
Layihə çərçivəsində rəqəmsal layihələrdən ibarət innovasiya sərgisi keçirilib. Eləcə də, intellektual yarış və mini hakaton təşkil olunub. Hakatonda Rəqəmsal iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələrdən ibarət komandalar yaşıl iqtisadiyyat mövzusunda maraqlı təqdimatlar hazırlayaraq, qələbə uğrunda yarışıblar. Sonda münsiflər heyətinin qərarı ilə “Eco solition” layihəsi qalib seçilib.
Maraqlı layihələrlə yaddaqalan İnnovasiya Həftəsinin sonunda mükafatlandırma mərasimi keçirilib. Qalib komandanın üzvləri “In4Tech Academy”də 100% təqaüdlə təhsil almaq imkanı qazanıblar. Digər iştirakçılara isə sertifikatlar təqdim olunub. İnnovasiya Həftəsi möhtəşəm konsert proqramı ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, İnnovasiya Həftəsinin rəsmi tərəfdaşı Layihə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, əsas tərəfdaşı “Bakcell” şirkəti, sponsoru isə və In4Tech Akademiyası olub.

Успешно завершилась богатая Цифровыми презентациями Неделя инноваций UNEC
Неделя инноваций, которую приветствовали и с энтузиазмом посетили студенты, стала прекрасной площадкой для раскрытия творческого потенциала молодежи.
Выступившая на официальном открытии Недели инноваций проректор по работе со студентами Саадат Гандилова, рассказала о деятельности вновь созданной Инновационной молодежной организации UNEC и пожелала студентам успехов в их новых проектах.
Затем председатель Инновационной молодежной организации UNEC Самир Исмаилзаде проинформировал о Неделе инноваций. Председатель организации отметил, что Неделя инноваций призвана стимулировать студентов к новшествам в сфере инноваций и раскрыть свой творческий потенциал в этом направлении. В течение недели для студентов будут организованы различные инновационные семинары, тренинги, панельные дискуссии, а также хакатон из стартап-идей.
В панельных дискуссиях мероприятия представители ведущих компаний страны выступили с интересными докладами об инновациях и цифровых технологиях и ответили на вопросы студентов.
В рамках проекта прошла инновационная выставка цифровых проектов. Также были организованы интеллектуальный конкурс и мини-хакатон. На хакатоне команды студентов факультета Цифровой экономики подготовив интересные презентации на тему зеленой экономики, вели борьбу за победу. В итоге по решению жюри проект «Eco solition » был выбран победителем.
В конце Недели инноваций, запомнившейся интересными проектами, состоялась церемония награждения. Члены команды-победителя получили возможность обучаться в «In4Tech Academy» со 100% стипендией. Остальным участникам были вручены сертификаты. Неделя инноваций завершилась великолепной концертной программой.
Следует отметить, что официальным партнером Недели инноваций выступило Агентство инноваций и цифрового развития, основным партнером – компания Bakcell, спонсором – In4Tech Academy.