Reytinq siyahısında “TOP 100”ə daxil olacaq UNEC müəllimlərinin əmək haqqında ciddi artımlar olacaq
Noyabrın 13-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) differensial əmək haqqı sisteminin tətbiqilə bağlı növbəti görüş 4-cü tədris binasının professor-müəllim heyəti ilə keçirilib.
Rektorun müşaviri Elşən Bağırzadə Azərbaycanda ilk dəfə UNEC-də tətbiqinə başlanılan sistem haqqında ətraflı məlumat verib, dünyanın qabaqcıl ali məktəblərinin təcrübəsinə əsaslanan yeniliyin universitetin tədris sisteminə gətirəcəyi faydalardan danışıb.
Qeyd olunub ki, UNEC-də tam ştat və 0.5 ştat əvəzçiliklə çalışan müəllimlər sistemdən yararlana biləcəklər. Sistemə uyğun olaraq, professor-müəllim heyətinin fəaliyyətini qiymətləndirən zaman üç əsas istiqamət nəzərə alınır. Bura elmi fəaliyyətlər, tədris fəaliyyətləri və özünü inkişaf fəaliyyəti daxildir və bütün istiqamətlər üzrə “Müəllimin İllik Xidməti Fəaliyyət Balı” hesablanır.
Reytinq siyahısında 1-10-cu yerləri tutan müəllimlərin əmək haqqı 2 dəfə, 11-30-cu yerləri tutan müəllimlərin əmək haqqı 1,7 dəfə, 31-60-cı yerləri tutan müəllimlərin əmək haqqı 1,5 dəfə, 61-100-cü yerləri tutan müəllimlərin əmək haqqı 1,2 dəfə artırılacaq.
Ümumi məlumatlar verildikdən sonra sistemdən faydalanmaq istəyən  professor və müəllimlərin təklifləri müzakirə olunub, sualları cavablandırılıb.

Significant Increases will be available in UNEC Teaching Staff’s Salaries included to “TOP 100” Rating List
The next meeting related with the differential salary system with the professor-teaching staff of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was held on November 13 at the fourth academic building of the university.
The Secretary to the Rector Elshan Baghirzade delivered the information about the system begun to be applied at UNEC for the first time in Azerbaijan; he spoke about the benefits of the innovation based on the experiences of the leading world universities to education system.
It was noted that all of full- time and part- time teaching staff members will be able to benefit from the system. Three main directions are taken into account in evaluating the academic staff’s performance.  Scientific activity, teaching activity and his/her own development activity is included here and the “Teacher’s Annual Performance Score” is assessed.   Salaries of the teachers ranking in 1-10 places will be increased 2 times, 11-30 places 1.7 times, 31-60 places 1.5 times 61-100 places 1.2 times.
After the information is submitted proposals by the academic staff require benefitting from the system were discussed and their question were responded.