Rus İqtisadiyyat Məktəbinin ilk tələbə-elmi konfransı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində ilk tələbə-elmi konfransı keçirilib. 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi gününə həsr olunan konfransın mövzusu “Azərbaycan iqtisadiyyati: mövcud durum və inkişaf perspektivləri” olub.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova Rus İqtisadiyyat Məktəbi tələbələrinin ictimai və emi fəaliyyətlərini yüksək qiymətlndirib. Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Mənsur Bərxudarov tələbələrin elmi potensialını aşkar etmək üçün həyata keçirilən tədbirlərdən söz açıb. Bildirib ki, qısa zamanda mənimsəmə əmsalları üzrə qrup liderləri müəyyən edilərək, əlaçılar şurası təşkil olunub. Sonra Məktəbin fəaliyyəti əks olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Konfransa UNEC tələbələri ilə yanaşı Slavyan Universiteti və Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının tələbələri də qatılıb. Plenar məruzələrdən sonra konfrans öz işini beş bölmədə davam etdirib.

В Русской школе экономики состоялась первая студенческая научная конференция
В Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  состоялась первая студенческая научная конференция. Темой конференции, посвященной 31 декабря – Дню международной солидарности азербайджанцев всего мира, была «Экономика Азербайджана: современное положение и перспективы развития».
Проректор по работе со студентами UNEC Саадат Гандилова высоко оценила общественную и научную деятельность студентов Русской школы экономики. Директор Русской школы экономики Мансур Бархударов  рассказал об осуществляемых мероприятиях для выявления научного потенциала студентов.  Он отметил, что за короткое время по коэффициентам усвоения  определены лидеры групп, организован совет отличников.  В конце был демонстрирован видео ролик, отражающий деятельность Школы.
В конференции наряду со студентами UNEC приняли участие студенты Славянского университета и Бакинского филиала Московского государственного университета. После пленарных докладов конференция продолжила свою работу в пяти секциях.