Rus İqtisadiyyat Məktəbinin ilk tələbə-elmi konfransı keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində ilk tələbə-elmi konfransı keçirilib. 31 dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi gününə həsr olunan konfransın mövzusu “Azərbaycan iqtisadiyyati: mövcud durum və inkişaf perspektivləri” olub.
UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova Rus İqtisadiyyat Məktəbi tələbələrinin ictimai və emi fəaliyyətlərini yüksək qiymətlndirib. Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Mənsur Bərxudarov tələbələrin elmi potensialını aşkar etmək üçün həyata keçirilən tədbirlərdən söz açıb. Bildirib ki, qısa zamanda mənimsəmə əmsalları üzrə qrup liderləri müəyyən edilərək, əlaçılar şurası təşkil olunub. Sonra Məktəbin fəaliyyəti əks olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Konfransa UNEC tələbələri ilə yanaşı Slavyan Universiteti və Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının tələbələri də qatılıb. Plenar məruzələrdən sonra konfrans öz işini beş bölmədə davam etdirib.

First Student-scientific Conference of the Russian School of Economics
First Student-scientific Conference has been held in the Russian School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The Conference dedicated to December 31- World Azerbaijanis’ Solidarity Day was on “Azerbaijan Economy: Current Situation and Development Prospects”.
Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs Saadat Gandilova highly evaluated the social and scientific performance carried out by the Russian School of Economics. Director of the Russian School of Economics Mansur Barkhudarov spoke about the events implemented to detect students’ scientific potential. He said the board of excellent students has been established in the School by determining the coefficients of appropriation in a short period of time. Then a video demonstrating the School’s performance was shown.
Beside UNEC students, the conference was joined by the students of the Slavic University and Baku Branch of the Moscow State University. The conference was in progress in five sections after the plenary reports.