“SEFCO Consulting Group”un rəhbəri UNEC tələbələrinə təlim keçib
Oktyabrın 5-də “SEFCO Consultinq Group” şirkətinin rəhbəri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsinin tələbələrinə “Azərbaycanda inkişaf edən biznesin keyfiyyətli idarəetmə sistemi” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə şirkətin təsisçisi və direktoru Elmir Səfərli tələbələrə şirkətin gəlirlərinin artırılmasına təsir edən doğru və keyfiyyətli idarəetmə sistemi olan planlama, koordinasiya, kontrol barədə məlumat verib. Zaman idarəetməsi və yaşıl marketinq idarəedilməsi sistemlərinin tədbiqi və nəticələrindən danışıb.
Sonra “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiri dos. Məhəmməd Əliyev cari idarəetmənin beynəlxalq idarəetmə formalarına inteqrasiyası barədə tələbələri məlumatlandırıb.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı dos. Mirağa Əhmədov təlimlərin keçirilməsinin əhəmiyyətindən danışıb. Mütəxəssislər tərəfindən keçirilən təlimlərin tələbələrin biznes sahəsində praktiki biliklərinin artırılmasında vacib rol oynadığını vurğulayıb.
Qeyd: “SEFCO Consulting Group” 2011-ci ildə Türkiyədə təsis olunub. İtaliya, Ukrayna, Sloveniya, Gürcüstan və bir sıra başqa ölkələrdə xüsusi akademik təlimlər keçirən “SEFCO Consulting Group” bir sıra ictimai, iqtisadi və sosial layihələrin təşkilatçısıdır. Bununla yanaşı, şirkət 2014-cü ildən Azərbaycanda da fəaliyyət göstərməyə başlayıb. Şirkətin məqsədi akademik, elmi və beynəlxalq səviyyədə qəbul olunmuş standartların yerli səviyyədə tətbiqi və bu çərçivədə maarifləndirici layihələrin, təlimlərin həyata keçirilməsidir.

Руководитель SEFCO Consulting Group” провел тренинг для студентов UNEC
5 октября руководитель компании  “SEFCO Consultinq Group” для студентов факультета Бизнеса и менеджмента Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) провел тренинг на тему «Развивающаяся в Азербайджане система качественного управления бизнесом».
На тренинге исполнитель и директор компании Эльмир Сафарли дал студентам информацию о правильной и качественной системе управления планированием, координацией, контролем, влияющем на доходы компании.  Он рассказал о применении и результатах систем временного управления и управления «зеленым» маркетингом.
Затем заведующий кафедрой Управления бизнесом Магомаед Алиев информировал студентов об интеграции в формы международного управления текущего управления.
Декан факультета Бизнеса и менеджмента Мирага Ахмедов  отметил о значении проводимых тренингов. Он подчеркнул о важной роли проведенных специалистами  тренингов  для повышения практических знаний студентов в сфере бизнеса.
Примечание: “SEFCO Consulting Group” учрежден в 2011 году в Турции.  “SEFCO Consulting Group”, проводивший академические тренинги в Италии, Украине, Словении, Грузии и в ряде других стран, является организатором ряда общественных, экономических и социальных проектов. Помимо этого, компания с 2014 года приступила к деятельности в Азербайджане. Целью компании является применение на местном уровне принятых на академическом, научном и международном уровне стандартов и в  рамках этого осуществление просветительских проектов, тренингов.