“SEFCO Consulting Group”un rəhbəri UNEC tələbələrinə təlim keçib
Oktyabrın 5-də “SEFCO Consultinq Group” şirkətinin rəhbəri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Biznes və menecment fakültəsinin tələbələrinə “Azərbaycanda inkişaf edən biznesin keyfiyyətli idarəetmə sistemi” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə şirkətin təsisçisi və direktoru Elmir Səfərli tələbələrə şirkətin gəlirlərinin artırılmasına təsir edən doğru və keyfiyyətli idarəetmə sistemi olan planlama, koordinasiya, kontrol barədə məlumat verib. Zaman idarəetməsi və yaşıl marketinq idarəedilməsi sistemlərinin tədbiqi və nəticələrindən danışıb.
Sonra “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiri dos. Məhəmməd Əliyev cari idarəetmənin beynəlxalq idarəetmə formalarına inteqrasiyası barədə tələbələri məlumatlandırıb.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı dos. Mirağa Əhmədov təlimlərin keçirilməsinin əhəmiyyətindən danışıb. Mütəxəssislər tərəfindən keçirilən təlimlərin tələbələrin biznes sahəsində praktiki biliklərinin artırılmasında vacib rol oynadığını vurğulayıb.
Qeyd: “SEFCO Consulting Group” 2011-ci ildə Türkiyədə təsis olunub. İtaliya, Ukrayna, Sloveniya, Gürcüstan və bir sıra başqa ölkələrdə xüsusi akademik təlimlər keçirən “SEFCO Consulting Group” bir sıra ictimai, iqtisadi və sosial layihələrin təşkilatçısıdır. Bununla yanaşı, şirkət 2014-cü ildən Azərbaycanda da fəaliyyət göstərməyə başlayıb. Şirkətin məqsədi akademik, elmi və beynəlxalq səviyyədə qəbul olunmuş standartların yerli səviyyədə tətbiqi və bu çərçivədə maarifləndirici layihələrin, təlimlərin həyata keçirilməsidir.

Head of “SEFCO Consulting Group” conducted Training to UNEC Students
Head of “SEFCO Consulting Group” conducted training on “Quality Management System of the Developing Business in Azerbaijan” to students of the School of Business and Management of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 5.
The founder and Director of the Company Elmir Safarli delivered the information on planning, coordination and control which are the proper and quality management system affecting the increase of the company’s revenues. He spoke about the application and the results of the time management and green marketing management systems.
Then the Head of the Department “Business Administration”, Associate Professor Mahammad Aliyev provided the students with the information about the integration of current management to the forms of international management.
Dean of the School of Business and Management, Assistant Professor Miragha Ahmadov spoke about the significance of the kind of trainings. He stressed that the trainings held by the experts play an important role in improving the students’ practical knowledge.
Note: “SEFCO Consulting Group” was established in 2011 in Turkey. “SEFCO Consulting Group” is an organizer of a series of public, economic and social projects which hold special academic trainings in Italy, Ukraine, Slovenia and some other countries. In addition, the company has been started to operate in Azerbaijan since 2014. The goal of the company is the application of the standards adopted in the academic, scientific and international level and the implementation of the projects and trainings within the framework.