“SEFCO Consulting Group”un təlimçiləri ADİU-da
Yanvarın 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU)İqtisadiyyat və sənayefakültəsində “SEFCO Consulting Group”un rəhbəri Elmir Səfərli məsləhət-təlim keçib.
Təlimçi “İqtisadinəzəriyyə-1”, “İqtisadi nəzəriyyə-2”, “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” və “Aqrar sənaye müəssisələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedralarının müəllimlərinə “İqtisadiyyata giriş”fənninin tədrisi ilə bağlı dünyanın aparıcı üniversitetlərinin təcrübələrini bölüşüb.
Təlim müzakirələrlə davam edib.
Qeyd:“SEFCO Consulting Group” 2011-ci ildə Türkiyədə təsis edilib və bir sıra beynəlxalq universitetlərdə akademik səviyyədə təlimlərin həyata keçirib. İtaliya, Ukrayna, Sloveniya, Gürcüstanda və bir sıra başqa ölkələrdə xüsusi akademik təlimlər həyata keçirən “SEFCO Consulting Group” bir sıra ictimai, iqtisadi və sosial layihələrin təşkilatçısıdır. “SEFCO Consulting Group“ 2014-cü ildən etibarən Azərbaycanda da faəliyyət göstərməyə başlayıb. Şirkətin məqsədi akademik, elmi və beynəlxalq səviyyədə qəbul olunmuş standartların yerli səviyyədə tətbiqi və bu çərçivədə maarifləndirici layihələrin və təlimlərin həyata keçirilməsidir.

Trainers of SEFCO Consulting Group” at ASUE
Head of the “SEFCO Consulting Group” Elmir Safarli conducted consultancy- training at the School of “Economics and Industry” of the Azerbaijan State University of Economics on January 22.
The instructor has shared the world’s leading universities’ experiences associated to the teaching of “introduction to Economics” to the teaching staffs of the Departments “Economic Theory-1”, “Economic Theory-2” and “Economy and Administration of the Agrarian and Industrial Institutions”.
The training went on with discussions.
Note: “SECO Consulting Group” was established in Turkey in 2011 and performed trainings of academic level in many international universities. “SEFCO Consulting Group”- the organizer of many public, economic and social projects has been realizing special academic trainings in Italy, Ukraine, Slovenia, Georgia and some others. “SEFCO Consulting Group” began to carry out the activity in Azerbaijan since 2014. The company aims the application of academic, scientific and internationally accepted standards at the local level and the implementation projects and trainings in this context.