“SEFCO Consulting Group”un təlimçiləri ADİU-da
Yanvarın 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU)İqtisadiyyat və sənayefakültəsində “SEFCO Consulting Group”un rəhbəri Elmir Səfərli məsləhət-təlim keçib.
Təlimçi “İqtisadinəzəriyyə-1”, “İqtisadi nəzəriyyə-2”, “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” və “Aqrar sənaye müəssisələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedralarının müəllimlərinə “İqtisadiyyata giriş”fənninin tədrisi ilə bağlı dünyanın aparıcı üniversitetlərinin təcrübələrini bölüşüb.
Təlim müzakirələrlə davam edib.
Qeyd:“SEFCO Consulting Group” 2011-ci ildə Türkiyədə təsis edilib və bir sıra beynəlxalq universitetlərdə akademik səviyyədə təlimlərin həyata keçirib. İtaliya, Ukrayna, Sloveniya, Gürcüstanda və bir sıra başqa ölkələrdə xüsusi akademik təlimlər həyata keçirən “SEFCO Consulting Group” bir sıra ictimai, iqtisadi və sosial layihələrin təşkilatçısıdır. “SEFCO Consulting Group“ 2014-cü ildən etibarən Azərbaycanda da faəliyyət göstərməyə başlayıb. Şirkətin məqsədi akademik, elmi və beynəlxalq səviyyədə qəbul olunmuş standartların yerli səviyyədə tətbiqi və bu çərçivədə maarifləndirici layihələrin və təlimlərin həyata keçirilməsidir.

Тренеры “SEFCO Consulting Group” в АГЭУ
22 января на факультете «Экономика и промышленность» АГЭУ руководитель “SEFCO Consulting Group” Эльмир Сафарли провел консультацию-тренинг.
Тренер поделился с преподавателями кафедр «Экономическая теория-1», «Экономическая теория-2», «Регулирование экономики» и «Экономика и управление аграрно-промышленных предприятий» опытом ведущих университетов мира в связи с преподаванием предмета «Введение в экономику».
Тренинг был продолжен обсуждениями.
Примечание: “SEFCO Consulting Group” был учрежден в 2011 году в Турции и осуществил тренинги на академическом уровне в ряде международных университетов. Осуществив специальные академические тренинги в Италии, Украине, Словении, Грузии и ряде других стран, “SEFCO Consulting Group” является организатором ряда общественных, экономических и социальных проектов. С 2014 года “SEFCO Consulting Group” осуществляет свою деятельность и в Азербайджане. Целью компании является применение принятых на академическом, научном и международном уровнях стандартов на местном уровне и в рамках этого осуществление просветительских проектов и тренингов.