Şəhid anası: “Tural torpağını və dövlətini sevən gənc idi”
Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə UNEC məzunu, aprel şəhidi Tural Dadaşovun anası Kəmalə Dadaşova oğlu haqqında xatirələrini danışıb. Onun hər zaman torpağını və dövlətini sevən bir gənc olduğunu tələbələrin diqqətinə çatdırıb. Şəhidin qardaşı Fərid Dadaşov qardaşının vətənpərvərlik duyğularından söz açaraq, onun tələbə olarkən UNEC-in ictimai həyatında fəal iştirakından danışıb.
Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı, mayor Samid İmanovun qardaşı Sadiq İmanov şəhidin döyüş yolundan danışıb: “Fəxarətlə xatırlayıram ki, qardaşım daima “Mən Vətən üçün hər an canımdan keçməyə hazıram!” deyərdi”.
Tədbirdə dövlətin şəhid ailələrinə qayğısından razılı ifadə edilib, bildirilib ki, bütün şəhidlərin xatirəsi əbədi olaraq Azərbaycan xalqının qəlbində yaşayacaq.

Мать шехида: «Турал очень любил свою землю и государство»
На встрече, состоявшейся при организационной поддержке Студенческой молодежной организации (СМО), мать выпускника UNEC, апрельского шехида Турала Дадашова Камаля Дадашова поделилась воспоминаниями о сыне. Она отметила, что ее сын очень любил свою землю и государство. Брат шехида Фарид Дадашов говоря о патриотических чувствах брата, отметил об его активном участии в общественной жизни UNEC.
Брат Национального героя Азербайджана, майора Самида Иманова Садиг Иманов рассказал о боевом пути шехида: «С гордостью вспоминаю, что мой брат всегда говорил «Ради Родины я в любую минуту могу пожертвовать своей жизнью».
На мероприятии было отмечено о заботе государства о семьях шехидов, памяти шехидов, которая будет жить вечно в сердце у каждого азербайджанца.