Mesimova SonaSona Şiralı qızı Məsimova
Elə həmin ildə 618 bal ilə Azərbaycan Dillər Universitetinin 1 nömrəli ingilis dili fakültəsinə daxil olmuş, 2012-ci ildə bu universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2012-ci ildə 104 bal ilə Bakı Slavyan Universitetinin Dilşünaslıq ixtisası üzrə magistr pilləsinə daxil olmuş və 2014-cü ildə bu ixtisası fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2014-cü ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin Dil nəzəriyyəsi ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə daxil olmuşdur.
2016-cı ildən 2018-ci ilədək Bakı Dövlət Universitetində ingilis dili müəllimi vəzifəsində çalışmışdır.
2018-ci ildən 2020-ci ilədək isə Şuşa şəhər 8 nömrəli ümumi orta məktəbdə ingilis dili müəllimi kimi işləmişdir.
2021-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Xarici dillər kafedrasında ingilis dili müəllimi olaraq çalışır.

Сона Ширали гызы Масимова
В этом же году, набрав 618 баллов, поступила на факультет Английского языка № 1 Азербайджанского университета языков. В 2012 году окончила университет с отличием.
В 2012 году, набрав 104 балла, поступила в магистратуру по специальности Языкознания Бакинского славянского университета и окончила в 2014 году с отличием.
В 2014 году поступила в докторантуру по специальности Языковой теории Азербайджанского университета языков.
С 2016 по 2018 года работала преподавателем английского языка в Бакинском государственном университете.
С 2018 по 2020 год работала в качестве учителя английского языка в общей средней школе № 8 города Шуши.
С 2021 года работает преподавателем английского языка кафедры Иностранных языков Азербайджанского государственного экономического университета.