Mesimova SonaSona Şiralı qızı Məsimova
Elə həmin ildə 618 bal ilə Azərbaycan Dillər Universitetinin 1 nömrəli ingilis dili fakültəsinə daxil olmuş, 2012-ci ildə bu universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2012-ci ildə 104 bal ilə Bakı Slavyan Universitetinin Dilşünaslıq ixtisası üzrə magistr pilləsinə daxil olmuş və 2014-cü ildə bu ixtisası fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2014-cü ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin Dil nəzəriyyəsi ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə daxil olmuşdur.
2016-cı ildən 2018-ci ilədək Bakı Dövlət Universitetində ingilis dili müəllimi vəzifəsində çalışmışdır.
2018-ci ildən 2020-ci ilədək isə Şuşa şəhər 8 nömrəli ümumi orta məktəbdə ingilis dili müəllimi kimi işləmişdir.
2021-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Xarici dillər kafedrasında ingilis dili müəllimi olaraq çalışır.

Sona Shirali gizi Masimova
In the same year, she entered the English language faculty No. 1 of Azerbaijan University of Languages ​​with 618 points, and in 2012 she graduated from this university with honors.
In 2012, she entered Baku Slavic University with a master’s degree in Linguistics with 104 points, and in 2014 she completed it with honours.
In 2014, she entered the Doctoral Studies at  Azerbaijan University of Languages, majoring in Language Theory.
From 2016 to 2018, she worked as an English teacher at Baku State University.
From 2018 to 2020, she worked as an English teacher at Shusha City Secondary School No. 8.
Since 2021, she has been working as an English teacher at the Department of Foreign Languages ​​of  Azerbaijan State University of Economics.