Stresin idarəedilməsi və özünüinkişafla bağlı tələbələrlə görüş keçirilib
UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzi və “Psixosən” psixoloji dəstək platformasının birgə təşkilatçılığı ilə tələbələrlə “Özünü inkişaf” və “Stresin idarə edilməsi” mövzularında görüş keçirilib.
2 gün davam edən görüşlərdə psixoloq Aynur Şıxəliyeva tələbələrə imtahan öncəsi streslərin idarə edilməsinin yolları barədə məlumat verib. Sonra tələbələrlə müxtəlif psixoloji yazılı və əzələ testləri keçirilib.
Sonda UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzinin koordinatoru Sevinc Məhsimova UNEC-də Psixoloji xidmət mərkəzinin fəaliyyət göstərdiyinə diqqət çəkərək, zərurət yarandıqda tələbələrin həmin mərkəzin xidmətindən istifadə edə biləcəklərini vurğulayıb.

A meeting was held with students about stress management and self-development
A meeting was held with students on the topics of “Self-development” and “Stress management” under the joint organization of UNEC Inclusive Education Center and “Psychosen” psychological support platform.
Psychologist Aynur Shikhaliyeva informed the students about ways to manage stress before the exam during the 2-day meetings. Then various psychological written and muscle tests were conducted with the students.
In the end, Sevinj Mahsimova, coordinator of the UNEC Inclusive Education Center, drew attention to the fact that the Psychological service center operates in UNEC and emphasized that students can use the services of that center if necessary.