UNEC rektoru UDİD proqramının ilk məzunları ilə görüşüb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradov Universitet Daxili İki Diplom (UDİD) proqramını uğurla başa vuran məzunlarla görüş keçirib.
Tədbirdə professor Ədalət Muradov proqramın əhəmiyyətindən bəhs edərək, UDİD-ə qoşulan və dörd il ərzində iki müxtəlif ixtisas üzrə diplom əldə edən bakalavrları təbrik edib. Rektor qeyd edib ki, bu proqram məzunların eyni vaxtda iki ixtisas üzrə bilik və bacarıqlara yiyələnməsinə şərait yaradaraq onların əmək bazarında rəqabətqabiliyyətliliyini və çevikliyini artırır.
Ə.Muradov vurğulayıb ki, proqram çərçivəsində təhsil alan 39 tələbədən 7-si maliyyə, mühasibat, beynəlxalq ticarət və logistika, biznesin idarə edilməsi və iqtisadiyyat kimi ixtisaslar üzrə iki diplom əldə edib. Ədalət Muradov UDİD proqramının gələcəkdə daha geniş əhatə dairəsinə sahib olacağını diqqətə çatdıraraq, bu proqramın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Görüşdə UDİD proqramının ilk məzunları da çıxış edərək, təəssüratlarını bölüşüb, proqramla bağlı təkliflərini səsləndiriblər.

UNEC Rector Meets with the First Graduates of the UDID Program
The Rector of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Professor Adalat Muradov, has met with the first graduates who successfully completed the Intra-University Dual Degree (UDID) program.
During the meeting, Professor Muradov emphasized the significance of the program and congratulated the bachelor’s degree graduates who obtained diplomas in two different fields over the course of four years. He noted that the UDID program allows students to gain knowledge and skills in two areas simultaneously, enhancing their competitiveness and adaptability in the labor market.
Professor Muradov highlighted that out of the 39 students enrolled in the program, 7 obtained dual diplomas in fields such as Finance, Accounting, International Trade and Logistics, Business Administration, and Economics. He also expressed his belief that the UDID program would continue to expand in the future and underlined the importance of its further development.
At the meeting, the first graduates of the UDID program shared their experiences and impressions, as well as voiced their suggestions regarding the program.