UNEC rektoru UDİD proqramının ilk məzunları ilə görüşüb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru professor Ədalət Muradov Universitet Daxili İki Diplom (UDİD) proqramını uğurla başa vuran məzunlarla görüş keçirib.
Tədbirdə professor Ədalət Muradov proqramın əhəmiyyətindən bəhs edərək, UDİD-ə qoşulan və dörd il ərzində iki müxtəlif ixtisas üzrə diplom əldə edən bakalavrları təbrik edib. Rektor qeyd edib ki, bu proqram məzunların eyni vaxtda iki ixtisas üzrə bilik və bacarıqlara yiyələnməsinə şərait yaradaraq onların əmək bazarında rəqabətqabiliyyətliliyini və çevikliyini artırır.
Ə.Muradov vurğulayıb ki, proqram çərçivəsində təhsil alan 39 tələbədən 7-si maliyyə, mühasibat, beynəlxalq ticarət və logistika, biznesin idarə edilməsi və iqtisadiyyat kimi ixtisaslar üzrə iki diplom əldə edib. Ədalət Muradov UDİD proqramının gələcəkdə daha geniş əhatə dairəsinə sahib olacağını diqqətə çatdıraraq, bu proqramın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Görüşdə UDİD proqramının ilk məzunları da çıxış edərək, təəssüratlarını bölüşüb, proqramla bağlı təkliflərini səsləndiriblər.

Ректор UNEC встретился с первыми выпускниками программы ВУДД
Ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Адалат Мурадов провел встречу с выпускниками, успешно завершившими программу внутриуниверситетского двойного диплома (ВУДД).
На мероприятии профессор Адалат Мурадов говоря о важности программы, поздравил бакалавров, присоединившихся к ВУДД и получивших дипломы по двум разным специальностям в течение четырех лет. Ректор отметил, что данная программа позволяет выпускникам приобретать знания и навыки по двум специальностям одновременно, повышая их конкурентоспособность и гибкость на рынке труда.
А. Мурадов подчеркнул, что из 39 студентов, обучающихся по программе, 7 получили по два диплома по таким специальностям, как финансы, бухгалтерия, международная торговля и логистика, управление бизнесом и экономика. Адалат Мурадов отметил, что программа ВУДД в будущем будет иметь более широкий охват, и подчеркнул важность развития этой программы.
На встрече также выступили первые выпускники программы ВУДД, которые поделились своими впечатлениями и внесли предложения относительно программы.