“Sülh inkişafın əsas təməlidir”
Sentyabrın 20-də Azərbaycanda keçirilən “Sülh aylığı” çərçivəsində UNEC-in Zaqatala filialında “Sülh inkişafın əsas təməlidir” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Ümumi fənlər kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova bildirib ki, sülh inkişafın əsas təməlidir. Bu mövzu torpaqlarının 20 faizi hələ də işğal altında qalan, bir milyondan çox qaçqın və məcburi köçkünü olan Azərbaycan üçün xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin sülhün və əmin-amanlığın əldə olunması istiqamətindəki əvəzsiz xidmətlərinin bütün dünya xalqları tərəfindən yüksək dəyərləndirildiyini vurğulayan H.Qədimova, Ulu Öndərin sülhsevər siyasətinin bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb.

«Мир – основа развития»
20 сентября в рамках «Месячника мира», проходящего в Азербайджане, в Закатальском филиале UNEC был проведен круглый стол на тему «Мир – основа развития».
Заведующая кафедрой Общих дисциплин Хагигат Гадимова отметила, что мир является основой развития. Эта тема имеет особое значение для Азербайджана, 20 процентов земли которого все еще находится под оккупацией, имеющего больше миллиона беженцев и вынужденных переселенцев.
Подчеркнув о высокой оценке народами мира неоценимой заслуги Общенационального лидера Гейдара Алиева в направлении достижения мира и спокойствия, Х.Гадимова отметила об успешном продолжении миролюбивой политики Великого вождя Президентом Ильхамом Алиевым.