Sumqayıt məktəblərində UNEC-in təqdimatı
UNEC-in professor-müəllim heyəti Sumqayıt şəhərinin orta ümumtəhsil məktəblərinə səfərlərə başlayıb.
Məktəblilərlə görüşün əsas məqsədi UNEC-i gənclərə daha yaxından tanıtmaq, bacarıqlı gəncləri, daha savadlı abituriyentləri universitetə cəlb etməkdən ibarətdir.
Layihə çərçivəsində universitetin əməkdaşlarının ilk görüşü şəhərdə fəaliyyət göstərən “İstedad” liseyi, 1 saylı, 12 saylı və 24 saylı orta məktəblərin yuxarı sinif şagirdləri ilə olub. Şagirdlərə UNEC-in geniş təqdimatı keçirilib, broşürlər paylanıb, müəllimlər məktəblilərin suallarını cavablandırıblar.
Növbəti səfər Abşeron rayonunda, o cümlədən Azərbaycanın regionlarında yerləşən orta məktəblərə nəzərdə tutulub.

Представление UNEC в школах Сумгайыта
Профессорско-преподавательский состав UNEC приступил к визитам в средние общеобразовательные школы города Сумгайыт.
Основной целью визита являлось близкое ознакомление молодежи с UNEC, привлечение в университет способных, более грамотных абитуриентов.
В рамках проекта первая встреча сотрудников университета состоялась с функционирующим в городе лицеем «Истедад», с учащимися старших классов средних школ № 1, 12 и 24. Учащимся была представлена широкая презентация о UNEC, розданы брошюры, преподаватели отвечали на вопросы учащихся.
Проведение очередной встречи предусмотрено в средние школы Абшеронского района, в том числе регионов Азербайджана.