Sumqayıt məktəblərində UNEC-in təqdimatı
UNEC-in professor-müəllim heyəti Sumqayıt şəhərinin orta ümumtəhsil məktəblərinə səfərlərə başlayıb.
Məktəblilərlə görüşün əsas məqsədi UNEC-i gənclərə daha yaxından tanıtmaq, bacarıqlı gəncləri, daha savadlı abituriyentləri universitetə cəlb etməkdən ibarətdir.
Layihə çərçivəsində universitetin əməkdaşlarının ilk görüşü şəhərdə fəaliyyət göstərən “İstedad” liseyi, 1 saylı, 12 saylı və 24 saylı orta məktəblərin yuxarı sinif şagirdləri ilə olub. Şagirdlərə UNEC-in geniş təqdimatı keçirilib, broşürlər paylanıb, müəllimlər məktəblilərin suallarını cavablandırıblar.
Növbəti səfər Abşeron rayonunda, o cümlədən Azərbaycanın regionlarında yerləşən orta məktəblərə nəzərdə tutulub.

UNEC’s academic staff starts to visit secondary schools in the city of Sumgait. The main goal of the meetings with schoolchildren is UNEC’s promotion and involvement of skilled and educated applicants to university.
The employees’ first meeting took place in the lyceum “Istedad” (Talent) and the secondary schools 1, 12 and 24 that perform in the city. Students were provided with a broad presentation of UNEC and distributed booklets, teachers answered to their questions.
The next visit is planned to the secondary schools situated in Absheron district, as well as in the regions of Azerbaijan.