Tağıyev Ayaz Rəhim oğlu1990-cı il noyabr ayının 8-də Balakən rayonunda anadan olmuşdur.
2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Kommersiya fakültəsində “Marketinq” ixtisası üzrə bakalavr təhsili almışdır.
2014-2016-cı illərdə Azərbaycan Universitetində “MBA proqramı üzrə xidmət sahələrinin muhasibat uçotu və auditi” üzrə magist təhsili almışdır.
2019-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin idarə edilməsi kafedrasına “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olmuşdur.
2014-2021-ci illərdə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində mühəndis-iqtisadçı vəzifəsidə işləmişdir.
2021-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin idarə edilməsi kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid yerli və beynəlxalq jurnallarda çap edilmiş 25 məqalə və tezisin müəllifidir.

I was born on November 8, 1990, in the Balakan district.
From 2008-to 2012, I received a bachelor’s degree in Marketing from the Commercial Faculty of Azerbaijan State University of Economics.
In 2014-2016, I received a master’s degree in “Accounting and auditing of service areas under the MBA program” at the University of Azerbaijan.
In 2019, I entered the department of Business Administration of Azerbaijan State University of Economics for a PhD in “Field Economics”.
From 2014-to 2021, I worked as an engineer-economist at the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
Since 2021, I have been working as a lecturer at the Department of Business Administration of Azerbaijan State University of Economics.
I am the author of 25 articles and theses published in local and international journals on topical issues of the national economy.