Tağıyev Ayaz Rəhim oğlu1990-cı il noyabr ayının 8-də Balakən rayonunda anadan olmuşdur.
2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Kommersiya fakültəsində “Marketinq” ixtisası üzrə bakalavr təhsili almışdır.
2014-2016-cı illərdə Azərbaycan Universitetində “MBA proqramı üzrə xidmət sahələrinin muhasibat uçotu və auditi” üzrə magist təhsili almışdır.
2019-cu ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin idarə edilməsi kafedrasına “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olmuşdur.
2014-2021-ci illərdə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində mühəndis-iqtisadçı vəzifəsidə işləmişdir.
2021-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Biznesin idarə edilməsi kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
Milli iqtisadiyyatın aktual problemlərinə aid yerli və beynəlxalq jurnallarda çap edilmiş 25 məqalə və tezisin müəllifidir.

Тагиев Аяз Рагим оглы
В 2008-2012 годах получил образование на ступени магистратуры Коммерческого факультета по специальности «Маркетинг» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2014-2016 годах получил образование на ступени магистратуры по программе MBA «Бухгалтерский учет и аудит сфер услуг» университета Азербайджан.
С 2019 года поступил в докторантуру по специальности «Экономика сферы» кафедры Управления бизнесом Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2014-2021 годах работал в Министерстве транспорта, связи и высоких технологий на должности инженера-экономиста.
С 2021 года работает на кафедре «Управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета на должности преподавателя.
Является автором 25 научных статей и тезисов, опубликованных в отечественных и зарубежных журналах по актуальным проблемам национальной экономики.