Tanınmış startapçı UNEC-də olub
SABAH qruplarında təhsil alan tələbələrin tədrisdənkənar inkişafına şərait yaratmaq məqsədilə keçirilən açıq dərslər çərçivəsində startaplar üzrə tanınmış ekspert, TEDx spikeri, investor Tal Katranın Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tələbələrlə görüşü keçirilib.
Görüşdə startapların effektivliyi, gənclərin bu sahəyə marağının artırılması, startapların yaradılması və fəaliyyəti, eləcə də motivasiya mövzusunda SABAH tələbələrilə interaktiv müzakirə aparılıb.
Tal Katran informasiya texnologiyaları sahəsində İsraildə yaradılan və inkişaf etdirilən startaplar haqqında məlumat verib və tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, Tal Katran İsraildə 7 biznes katalizatorunun təsisçisidir, həmçinin İsrail, Rusiya, Hindistan və Baltikyanı dövlətlərdə biznes katalizatorlara mentorluq edir. T.Katran müxtəlif  kompaniya və “start-up”ların direktoru olduğu, eyni zamanda dünya üzrə “start-up”lar, mərkəzlər və dövlət qurumları üçün peşəkar mühazirə, təlim və mentorluq xidmətləri həyata keçirib. Bir çox qlobal sahibkarlıq və texnologiya üzrə TEDx konfranslarında sahibkarların üzləşdiyi lakin qalib gələ biləcəyi maneələr barədə çıxışlar edib.

Meeting with the famous expert on start- ups, TEDx speaker, investor Tal Catran has been held at Azerbaijan State University of Economics within the open classes targeted in creating opportunity for SABAH students’ development outside the training.
The SABAH students were conducted an interactive discussions on the efficiency of start-ups, increasing young people’s interest in this area and the creation of activities of start- ups, as well as the motivation.
Tal Catran provided the students with the information about the start-up established and developed in Israel in information technologies.
Note that, Tal Catran is the founder of 7 business catalysts in Israel and also provides mentorship for business catalysts in Israel, Russia, India and Baltic Countries. Tal Catran performed professional lectures, trainings and mentorship services to different companies and start-ups directed by, as well as the world start-ups, centers and state bodies. He made a series of speeches on the barriers faced by the entrepreneurs within the TEDx conferences on entrepreneurship and technology.