Tanınmış startapçı UNEC-də olub
SABAH qruplarında təhsil alan tələbələrin tədrisdənkənar inkişafına şərait yaratmaq məqsədilə keçirilən açıq dərslər çərçivəsində startaplar üzrə tanınmış ekspert, TEDx spikeri, investor Tal Katranın Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tələbələrlə görüşü keçirilib.
Görüşdə startapların effektivliyi, gənclərin bu sahəyə marağının artırılması, startapların yaradılması və fəaliyyəti, eləcə də motivasiya mövzusunda SABAH tələbələrilə interaktiv müzakirə aparılıb.
Tal Katran informasiya texnologiyaları sahəsində İsraildə yaradılan və inkişaf etdirilən startaplar haqqında məlumat verib və tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, Tal Katran İsraildə 7 biznes katalizatorunun təsisçisidir, həmçinin İsrail, Rusiya, Hindistan və Baltikyanı dövlətlərdə biznes katalizatorlara mentorluq edir. T.Katran müxtəlif  kompaniya və “start-up”ların direktoru olduğu, eyni zamanda dünya üzrə “start-up”lar, mərkəzlər və dövlət qurumları üçün peşəkar mühazirə, təlim və mentorluq xidmətləri həyata keçirib. Bir çox qlobal sahibkarlıq və texnologiya üzrə TEDx konfranslarında sahibkarların üzləşdiyi lakin qalib gələ biləcəyi maneələr barədə çıxışlar edib.

Известный представитель стартапа посетил UNEC
В целях  создания условий для развития студентов групп САБАХ вне урока в рамках проводимых открытых уроков в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась встреча известного эксперта по стартапу, спикера TEDx, инвестора Тала Катрана со студентами.
На встрече со студентами групп САБАХ было проведено интерактивное обсуждение по вопросам эффективности стартапов, повышения интереса молодых в этой сфере, возникновения и деятельности стартапов, а также мотивации.
Тал Катран дал информацию о созданных и развивающихся в Израиле стартапах в сфере информационных технологий и ответил на вопросы студентов.
Следует отметить, что Тал Катран является учредителем 7 катализаторов бизнеса в Израиле, а также ментором катализаторов бизнеса в Израиле, России, Индии и Прибалтике. Т.Катран, являясь директором различных компаний и «стартапов», в то же время организует профессиональные лекции, тренинги и службу менторства для «стартапов», центров и государственных структур мира. Во многих конференциях TEDx по глобальному предпринимательству и технологии выступал с вопросом о препятствиях, с которыми сталкиваются предприниматели, но которые можно преодолеть.