Təhsil Nazirliyi yeni müsabiqəyə start verib
Təhsil Nazirliyi tərəfindən “Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyənlər üçün müsabiqə keçirilir.
Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”na uyğun olaraq, təhsil sahəsində insan resurslarının inkişaf etdirilməsi və müasirləşdirilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq müxtəlif layihələr həyata keçirir. Bu baxımdan Təhsil İşçilərinin Peşəkar İnkişafı İnstitutu tərəfindən icra olunan “Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində  təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyən şəxslərin  Təhsil Nazirliyi və Bakı şəhəri üzrə nazirliyə tabe qurumlarda bir il müddətinə təcrübə proqramı və təlimlərə cəlb olunması məqsədilə təşkil olunan müsabiqə mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Layihənin əsas məqsədi müasir idarəetmə bacarıqlarına yiyələnmiş, informasiya texnologiyalarına bələd, ölkəmizin təhsil və sosial inkişafına töhfə verə biləcək təhsil işçilərini yetişdirmək və təkmilləşdirməkdən ibarətdir.
Təcrübə proqramı və təlimlərdə gələcəkdə ölkənin müxtəlif bölgələrində təhsil sahəsində çalışmaq istəyi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
“Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyənlər üçün müsabiqə

Министерством образования в рамках проекта «Профессиональное развитие менеджеров образования» проводится конкурс для работников в сфере образования или лиц, желающих в будущем работать в этой сфере.
Министерство образования соответственно утвержденному Президентом распоряжению «Государственной стратегии по развитию образования в Азербайджанской Республике» с целью развития и совершенствования в сфере образования человеческих ресурсов регулярно осуществляет разные проекты. В связи с этим в рамках учрежденного Институтом профессионального развития работников образования проекта « Профессиональное развитие работников образования» конкурса, организованного с целью привлечения в Министерство образования и подчиняющиеся министерству структур города Баку лиц, работающих в сфере образования, или желающих в будущем работать в этой сфере для прохождения в течение 1 года программы стажировки и тренингов, имеет важное значение.
Основной целью проекта является подготовка и совершенствование работников образования, владеющих способностями современного управления, информационными технологиями, способных внести вклад в образовательное и социальное развитие.
В программе стажировки и на тренингах могут участвовать лица, желающие в будущем работать в сфере образования разных регионах страны.