Təhsil Nazirliyi yeni müsabiqəyə start verib
Təhsil Nazirliyi tərəfindən “Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyənlər üçün müsabiqə keçirilir.
Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası”na uyğun olaraq, təhsil sahəsində insan resurslarının inkişaf etdirilməsi və müasirləşdirilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq müxtəlif layihələr həyata keçirir. Bu baxımdan Təhsil İşçilərinin Peşəkar İnkişafı İnstitutu tərəfindən icra olunan “Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində  təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyən şəxslərin  Təhsil Nazirliyi və Bakı şəhəri üzrə nazirliyə tabe qurumlarda bir il müddətinə təcrübə proqramı və təlimlərə cəlb olunması məqsədilə təşkil olunan müsabiqə mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Layihənin əsas məqsədi müasir idarəetmə bacarıqlarına yiyələnmiş, informasiya texnologiyalarına bələd, ölkəmizin təhsil və sosial inkişafına töhfə verə biləcək təhsil işçilərini yetişdirmək və təkmilləşdirməkdən ibarətdir.
Təcrübə proqramı və təlimlərdə gələcəkdə ölkənin müxtəlif bölgələrində təhsil sahəsində çalışmaq istəyi olan şəxslər iştirak edə bilərlər.
“Təhsil Menecerlərinin Peşəkar İnkişafı” layihəsi çərçivəsində təhsil sahəsində işləyən və ya gələcəkdə bu sahədə çalışmaq istəyənlər üçün müsabiqə

The Ministry of Education starts the new Competition
The Ministry of Education announces a Competition for those working in the field of education or wants to work in this field within the project “Professional Training of Education Managers”.
The Ministry of Education regularly holds different projects with the aim of developing and modernization of human resources in the field of education in accordance with the Presidential Decree of the Republic of Azerbaijan approved by the “State Strategy on Development of Education in the Republic of Azerbaijan”. In this regard, the competition implemented within the framework of the Project “education Managers Professional Development by the Institute of Education Employees’ Professional Development will attract the people who works in the field of education or wants to work in this field to one-year term internship program.
The main objective of the project is to master modern management skills, knowledge of information technology and to train the employees can contribute to improve education and social development of our country.
Persons who wish to work in the field of education in different parts of the country in the field of education can attend the internship program and training.
Competition for those working in the field of education or wants to work in this field within the project “Professional Training of Education Managers”