“Təhsil Nazirliyinin strukturuna daxil olan universitetlər arasında prezident təqaüdçülərinin sayına görə UNEC birincidir”
21 SENTYABR 2018 | VIEWS:
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov 2018/19-cu tədris ilində prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrlə görüşüb.
Qəbul imtahanlarında yüksək nəticə göstərmələri münasibətilə tələbələri təbrik edən rektor, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Rektor UNEC-də tələbələrin yüksək ixtisaslı peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələri ilə yanaşı, vətənini və millətini sevən layiqli vətəndaş olaraq formalaşması üçün bütün zəruri şəraitin yaradıldığını diqqətə çatdırıb. UNEC-də verilən bütün qərarların əsasında tələbələrin maraq və mənafelərinin dayandığını bildirib.
Təhsil Nazirliyinin strukturuna daxil olan universitetlər arasında prezident təqaüdçülərinin sayına görə UNEC-in birinci yerdə olduğunu diqqətə çatdıran rektor, bu il də 600-dən yuxarı bal toplayanların 63 faizinin məhz UNEC tələbəsi olması ilə qürur duyduğunu ifadə edib. Ə.Muradov prezident təqaüdçülərinin təhsil aldığı Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ölkənin ingilis dilində iqtisadyönümlü ixtisaslar üzrə ən zəngin və rəqabətsiz fakültəsi olduğunu xüsusi vurğulayıb. UNEC-ə 600-dən yüksək bal toplayaraq qəbul olunan abituriyentlərə 100 AZN məbləğində xüsusi təqaüd, hər semestr fakültələr üzrə ən yüksək bal toplayan 15 tələbəyə isə ikinci əlaçı təqaüdü verildiyi bildirilib.
Rektor tələbələrə UNEC-in onlar üçün yaratdığı üstünlüklərdən faydalanmağı, elmi-tədqiqat, startap layihələri, beynəlxalq olimpiada, konfranslar və universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağı tövsiyə edib.

«Среди университетов, входящих в структуру Министерства образования, по числу президентских стипендиатов UNEC на первом месте»
21 СЕНТЯБРЯ 2018 | VIEWS:
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился со студентами, удостоенными президентской стипендии в 2018/19 учебном году.
Поздравив студентов, набравших на вступительных экзаменах высокие баллы, ректор пожелал им успехов в учебе. Ректор отметил, что в UNEC наряду с подготовкой высококвалифицированных специалистов созданы все необходимые условия для формирования граждан, любящих свою родину и свой народ.  Он подчеркнул, что в UNEC в основе всех принятых решений стоят интересы студентов.
Обратив внимание, что UNEC в последние годы по числу президентских стипендиатов является первым в стране учебным заведением по II группе специальностей, ректор выразил чувство гордости по поводу того, что и в этом году 63%, набравших свыше 600 баллов, являются непосредственно студентами UNEC. Особо А.Мурадов отметил, что Международная школа экономики, где обучаются президентские стипендиаты, является самым богатым и бесконкурентным факультетом страны экономического профиля на английском языке.
Было отмечено, что абитуриентам, поступившим в UNEC, набрав свыше 600 баллов, будет выдаваться специальная стипендия в размере 100 AZN, каждый семестр 15 студентам, набравшим наивысшие баллы по факультету вторая стипендия отличника.
Ректор посоветовал студентам воспользоваться преимуществами, созданными для них в UNEC, принимать активное участие в научно-исследовательских проектах, проектах стартапа, международных олимпиадах, конференциях и общественно-социальной жизни университета.