“Təhsil Nazirliyinin strukturuna daxil olan universitetlər arasında prezident təqaüdçülərinin sayına görə UNEC birincidir”
21 SENTYABR 2018 | VIEWS:
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov 2018/19-cu tədris ilində prezident təqaüdünə layiq görülən tələbələrlə görüşüb.
Qəbul imtahanlarında yüksək nəticə göstərmələri münasibətilə tələbələri təbrik edən rektor, onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb. Rektor UNEC-də tələbələrin yüksək ixtisaslı peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələri ilə yanaşı, vətənini və millətini sevən layiqli vətəndaş olaraq formalaşması üçün bütün zəruri şəraitin yaradıldığını diqqətə çatdırıb. UNEC-də verilən bütün qərarların əsasında tələbələrin maraq və mənafelərinin dayandığını bildirib.
Təhsil Nazirliyinin strukturuna daxil olan universitetlər arasında prezident təqaüdçülərinin sayına görə UNEC-in birinci yerdə olduğunu diqqətə çatdıran rektor, bu il də 600-dən yuxarı bal toplayanların 63 faizinin məhz UNEC tələbəsi olması ilə qürur duyduğunu ifadə edib. Ə.Muradov prezident təqaüdçülərinin təhsil aldığı Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ölkənin ingilis dilində iqtisadyönümlü ixtisaslar üzrə ən zəngin və rəqabətsiz fakültəsi olduğunu xüsusi vurğulayıb. UNEC-ə 600-dən yüksək bal toplayaraq qəbul olunan abituriyentlərə 100 AZN məbləğində xüsusi təqaüd, hər semestr fakültələr üzrə ən yüksək bal toplayan 15 tələbəyə isə ikinci əlaçı təqaüdü verildiyi bildirilib.
Rektor tələbələrə UNEC-in onlar üçün yaratdığı üstünlüklərdən faydalanmağı, elmi-tədqiqat, startap layihələri, beynəlxalq olimpiada, konfranslar və universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağı tövsiyə edib.

According to number of presidential scholars, the UNEC is the first among the universities included in the structure of the Ministry of Education
21 SEPTEMBER 2018 | VIEWS:
Rector of UNEC, professor Adalat Muradov met with the students who had awarded the presidential scholarship in the 2018/19-th academic year.
The rector, congratulating the students on the results of the entrance exams, wished them success in their education. The rector noted that, along with being trained as highly qualified professionals, all the necessary conditions have been created at UNEC for the formation of a worthy citizen who loves his country and nation. He stated that, being the student centered university, all the decisions made at UNEC are based on the interest and benefits of the students.
The rector noted that, the UNEC was the first in the country in terms of the number of presidential scholarships in the II specialty group in the recent years, and he was proud  that this year 63% of  applicants, scoring over 600 points were the UNEC students.  A.Muradov emphasized that, the International School of Economics, where the presidentials scholars were trained, was the richest and non-competitive faculty on economics in the country teaching in the English language.
The applicants, enrolled in the UNEC with over 600 points were said that they were awarded the special scholarship in the amount of 100 AZN, and 15 students, getting the highest scores each semester on the faculties were awarded the second excellent scholarship.
The rector advised the students to benefit from the advantages that UNEC has created for them, to be active in the science and research, startup projects, international Olympiads, conferences and social life of the university.