Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri İlkan ƏliyevƏlaqə: 0124928887
İbtidai və orta təhsilini 2003-2014-cü illərdə Abşeron rayon Xırdalan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəbdə alıb.
2014-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və mühasibat” fakültəsinin Maliyyə ixtisası üzrə təhsil alıb
2018-2020-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində UNEC Biznes Məktəbi fakültəsi üzrə Biznesin idarə edilməsi (Maliyyə ixtisası üzrə) magistr təhsili alıb.
2021-ci ildən etibarən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsində çalışır.
2016-cı ilin mart ayından Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür.
Eyni zaman YAP Səbail Rayonu Gənclər Birliyinin idarə heyətinin və şurasının üzvüdür.
2017-ci ildən YAP Səbail rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının tələbələr üzrə koordinatorudur.
2016-2018-ci illərdə UNEC Karyera Mərkəzində təcrübəçi kimi çalışmışdır.
2018-ci il 11 aprel tarixində keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar təbliğat-təşviqat kampaniyasında fəal iştirakına görə YAP Səbail rayon təşkilatının Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.
2021 və 2023-cü illərdə “2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü” münasibətilə YAP Səbail rayonu təşkilatının Fəxri Fərmanı ilə təltif edilmişdir.
2016 və 2018-ci illərdə imtahan sessiyalarının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olaraq Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdünə layiq görülmüşdür.
2021-ci ildə Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsinin 100 illik yubileyi münasibətilə döş nişanı ilə təltif edilib.
2022-ci ilin fevral ayında sosial-ictimai fəaliyyətində fərqləndiyinə görə YAP Səbail rayonu təşkilatı tərəfindən “İlin Gənci” adına layiq görülmüşdür.
2016, 2017, 2018 və 2019-cu illərdə UNEC rektoru Ədalət Muradov tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif olunmuşdur.
2021-2022-2023-cü illlərdə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov tərəfindən TƏŞƏKKÜRNAMƏ ilə təltif olunmuşdur.
2023-cü ildə YAP səbail rayon təşkilatı sədri Muxtar Nağıyev tərəfindən FƏXRİ FƏRMAN ilə təltif olunmuşdur.

Председатель Студенческого профсоюзного комитета Илкан Алиев
В 2018-2020 годах получил степень магистра в Азербайджанском государственном экономическом университете по Управлению бизнесом (по специальности «Финансы») факультета Школы UNEC.
С марта 2016 года является членом партии «Ени Азербайджан».
В то же время является членом Правления молодежного объединения Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».
С 2017 года является студенческим координатором первой территориальной организации UNEC Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».
В 2016-2018 годах работал в качестве практиканта в Центре карьеры UNEC.
В октябре 2019 года работал на должности ведущего консультанта Студенческого профсоюзного комитета Азербайджанского государственного экономического университета.
За активное участие в пропагандистской компании в связи с выборами Президента Азербайджанской Республики, состоявшегося 11 апреля  2018 года, был награжден Почетной грамотой организации Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».
В 2021 году по случаю «2 февраля – Дня молодежи Азербайджана» был награжден Почетной грамотой организации Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».
В 2016 и 2018 годах за успехи, достигнутые по результатам  экзаменационной сессии, и за активность в профсоюзном комитете был удостоен именной стипендии Республиканского комитета свободного профсоюза работников образования.
В 2021 году по случаю 100-летнего юбилея Республиканского комитета работников образования был награжден нагрудным знаком.
В феврале 2022 года за отличия в социально-общественной деятельности был удостоен «Молодым человеком года» организацией Сабаильского района партии «Ени Азербайджан».