Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri İlkan ƏliyevƏlaqə: 0124928887
İbtidai və orta təhsilini 2003-2014-cü illərdə Abşeron rayon Xırdalan şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəbdə alıb.
2014-2018-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və mühasibat” fakültəsinin Maliyyə ixtisası üzrə təhsil alıb
2018-2020-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində UNEC Biznes Məktəbi fakültəsi üzrə Biznesin idarə edilməsi (Maliyyə ixtisası üzrə) magistr təhsili alıb.
2021-ci ildən etibarən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri vəzifəsində çalışır.
2016-cı ilin mart ayından Yeni Azərbaycan Partiyasının üzvüdür.
Eyni zaman YAP Səbail Rayonu Gənclər Birliyinin idarə heyətinin və şurasının üzvüdür.
2017-ci ildən YAP Səbail rayon UNEC ilk ərazi təşkilatının tələbələr üzrə koordinatorudur.
2016-2018-ci illərdə UNEC Karyera Mərkəzində təcrübəçi kimi çalışmışdır.
2018-ci il 11 aprel tarixində keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar təbliğat-təşviqat kampaniyasında fəal iştirakına görə YAP Səbail rayon təşkilatının Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.
2021 və 2023-cü illərdə “2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü” münasibətilə YAP Səbail rayonu təşkilatının Fəxri Fərmanı ilə təltif edilmişdir.
2016 və 2018-ci illərdə imtahan sessiyalarının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olaraq Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdünə layiq görülmüşdür.
2021-ci ildə Təhsil İşçiləri Respublika Komitəsinin 100 illik yubileyi münasibətilə döş nişanı ilə təltif edilib.
2022-ci ilin fevral ayında sosial-ictimai fəaliyyətində fərqləndiyinə görə YAP Səbail rayonu təşkilatı tərəfindən “İlin Gənci” adına layiq görülmüşdür.
2016, 2017, 2018 və 2019-cu illərdə UNEC rektoru Ədalət Muradov tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif olunmuşdur.
2021-2022-2023-cü illlərdə UNEC rektoru professor Ədalət Muradov tərəfindən TƏŞƏKKÜRNAMƏ ilə təltif olunmuşdur.
2023-cü ildə YAP səbail rayon təşkilatı sədri Muxtar Nağıyev tərəfindən FƏXRİ FƏRMAN ilə təltif olunmuşdur.

Chairman of the Students’  Union Committee Ilkan Aliyev
In 2003-2014, he received his primary and secondary education at full secondary school No. 9 in the city of Khirdalan, Absheron region.
In 2014-2018, he studied at the “Finance and Accounting” Faculty of the Azerbaijan State University of Economics, majoring in Finance.
In 2018-2020, he received his  master’s degree in Business Management (Finance) at the UNEC Business School faculty at the Azerbaijan State University of Economics.
Since 2021, he has been working as the chairman of the Student Trade Union Committee of the Azerbaijan State University of Economics.
He has been a member of the New Azerbaijan Party since March 2016.
At the same time, he is a member of the board and council of NAP Sabail Region Youth Union.
In 2016-2018, he worked as an intern at the UNEC Career Center.
Since 2017, he has been the student coordinator of the first territorial organization of  NAP Sabail region UNEC.
For his active participation in the propaganda campaign related to the elections of the President of the Republic of Azerbaijan held on April 11, 2018, he was awarded the Order of Honor of the YAP Sabail district organization.
In 2021 and 2023, on the occasion of “February 2 – Azerbaijan Youth Day”, he  was awarded with the Order of Honor of the Sabail region organization.
In 2016 and 2018, according to the results of the examination sessions, he was awarded the scholarship of the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers, who was successful and a trade union activist.
In 2021, he was awarded a badge on the occasion of the 100th anniversary of the Republican Committee of Education Workers.
In February 2022, he was awarded the title of “Youth of the Year” by NAP Sabail region organization for his outstanding social activities.
In 2016, 2017, 2018 and 2019, he was awarded the Honorary Decree by UNEC Rector Adalat Muradov.
In the years 2021-2022-2023, UNEC Rector Professor Adalat Muradov awarded him with a letter of thanks.
In 2023, he was awarded with an HONORARY DECREE by Mukhtar Nagiyev, chairman of the Sabail regional organization of NAP.