Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə” layihəsinin oktyabr ayı üzrə nəticələri açıqlanıb. “Google forum” üzərindən elektron formada keçirilən səsvermədə 990 tələbə iştirak edib. Dərsə vaxtında gəlmə və başlama, dərsi səlis və aydın şəkildə izah etmə, tələbələrə dərsdən sonra kömək göstərilməsi, tələbələrin dərsdə aktiv iştirakına şəraitin yaradılması, keçilən dərslərlə imtahan testlərinin uyğunluğu, tələbənin müəllim tərəfindən qiymətləndirilməsinin obyektivliyi, müəllimin ilk 15 dəqiqədə elektron jurnal vasitəsilə dərsə davamıyyəti yoxlaması və s. mövzularla bağlı suallar müsbət cavablandırılıb.
Müəllim dərsin izahında real nümunələr istifadə edir və müxtəlif metodlarla bütün tələbələri dərsdə iştiraka cəlb edir, müəllim dərsi yazdırmır, prezentasiya ilə izah edir suallarının cavablarında nəticələr aşağıdır.
Layihə əsasında aparılan sorğunun nəticələri hər ay üzrə universitetin rəsmi saytında açıqlanacaq. Növbəti aydan sorğular fakültələr üzrə aparılacaq.

Students expressed their attitude to the Quality of Education at UNEC
The results of the “Quality of Education through the Students’ Eyes” Project for October have been revealed at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). 990 students participated in an online survey held via Google forum. Questionnaire related with on time arrival and starting the lesson, fluent and clear explanation of the lesson, assisting the students after the classes, involving students to the process, compliance of the lessons with exam tests, objectivity of the students’ assessment, control of the students’ attendance within 15 minutes via e- journal by the teacher and other questions were responded.
The results are lower in some points such as ‘teacher uses real examples in explaining the lesson and involves all the students to the process, teacher does not make students write the lecture, he/she explains it via the presentation’.
Results of the survey held within the project will be announced on the official web page of the university every month. The results will be held on the faculties from the next month.