Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Tədrisin keyfiyyəti tələbələrin gözü ilə” layihəsinin oktyabr ayı üzrə nəticələri açıqlanıb. “Google forum” üzərindən elektron formada keçirilən səsvermədə 990 tələbə iştirak edib. Dərsə vaxtında gəlmə və başlama, dərsi səlis və aydın şəkildə izah etmə, tələbələrə dərsdən sonra kömək göstərilməsi, tələbələrin dərsdə aktiv iştirakına şəraitin yaradılması, keçilən dərslərlə imtahan testlərinin uyğunluğu, tələbənin müəllim tərəfindən qiymətləndirilməsinin obyektivliyi, müəllimin ilk 15 dəqiqədə elektron jurnal vasitəsilə dərsə davamıyyəti yoxlaması və s. mövzularla bağlı suallar müsbət cavablandırılıb.
Müəllim dərsin izahında real nümunələr istifadə edir və müxtəlif metodlarla bütün tələbələri dərsdə iştiraka cəlb edir, müəllim dərsi yazdırmır, prezentasiya ilə izah edir suallarının cavablarında nəticələr aşağıdır.
Layihə əsasında aparılan sorğunun nəticələri hər ay üzrə universitetin rəsmi saytında açıqlanacaq. Növbəti aydan sorğular fakültələr üzrə aparılacaq.

Студенты выразили отношение качеству обучения в UNEC
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) обнародованы результаты за октябрь проекта  «Качество обучения глазами студентов. В голосовании, проведенном в электронной форме через “Google forum”,  приняли участие 990 студентов. Вопросы по своевременному приходу на урок, четкому и ясному объяснению урока, оказание помощи студентам после уроков, создания возможности для активного участия студентов на уроке, соответствие тем уроков экзаменационным тестам, объективной оценки студента преподавателем, проверка преподавателем первые 15 минут посещаемости студентов посредством электронного журнала и другие оценены положительно.
При объяснении урока преподаватель использует реальные образцы и различными методами привлекает всех студентов к участию на уроке, преподаватель не заставляет записывать урок, объясняет путем презентации,  в ответах на вопросы результат низкий.
Результаты опроса, проведенные в соответствии с проектом, будут обнародованы на официальном сайте университета ежемесячно. Со следующего месяца опрос будет проводиться по факультетам.