erzaq_azer_fototex.e.n., dos. Hüseynov Azər Ədalət oğlu
1986-cı ildə Bakı Yeyinti Sənaye Texnikumunun Qənnadı məmulatlarının istehsalı şöbəsinə daxil olmuş və 1990-cı ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Həmin ildə Naxçıvan Dövlət Universitetinin Konservləşdirmənin Texnologiyası fakültəsinə daxil olmuşdur. 1992-ci ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun Əmtəəşünaslıq fakültəsində təhsilini davam etdirmiş və 1996-cı ildə Yüksək ixtisaslı əmtəəşünas ixtisasını almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı» kafedrasının assistenti və baş müəllim vəzifəsində çalışıb. 2003-cü ildə namizədlik dissertasiya işini yerinə yetirmiş və Rusiya Dövlət Ticarət-İqtisad Universitetinin doktorluq şurasında müvəffəqiyyətlə müdafiə etmişdir. Texnika elmləri namizədidir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının dosentidir.
20-dən çox elmi əsərin, o cümlədən 1 monoqrafiya, 1 dərsliyin, 1 dərs vəsaiti və 2 proqramın müəllifidir.

He was born on June 18, 1972 in the city of Baku.
In 1986 he entered the department of Confectionery production of Baku Food Industry Technical School and graduated with honors in 1990. In the same year he entered the faculty of Canning Technology of Nakhchivan State University. In 1992 he continued his education at the faculty of Commodity Studies of Baku State Commodity-Commercial Institute. In 1996, he graduated as a highly qualified commodity specialist.
Since 2001, he has worked as an assistant and senior lecturer at the department of Food Commodity Studies of Azerbaijan State University of Economics. In 2003 he completed his PhD dissertation and successfully defended his doctoral dissertation at Russian State University of Commerce and Economics. He is a candidate of technical sciences.
At present, he is an associate professor of the “Expertise of consumer goods” department of Azerbaijan State University of Economics.
He is the author of more than 20 scientific works, including 1 monograph, 1 textbook, 1 textbook and 2 programs.