erzaq_azer_fototex.e.n., dos. Hüseynov Azər Ədalət oğlu
1986-cı ildə Bakı Yeyinti Sənaye Texnikumunun Qənnadı məmulatlarının istehsalı şöbəsinə daxil olmuş və 1990-cı ildə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Həmin ildə Naxçıvan Dövlət Universitetinin Konservləşdirmənin Texnologiyası fakültəsinə daxil olmuşdur. 1992-ci ildə Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun Əmtəəşünaslıq fakültəsində təhsilini davam etdirmiş və 1996-cı ildə Yüksək ixtisaslı əmtəəşünas ixtisasını almışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Ərzaq malları əmtəəşünaslığı» kafedrasının assistenti və baş müəllim vəzifəsində çalışıb. 2003-cü ildə namizədlik dissertasiya işini yerinə yetirmiş və Rusiya Dövlət Ticarət-İqtisad Universitetinin doktorluq şurasında müvəffəqiyyətlə müdafiə etmişdir. Texnika elmləri namizədidir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İstehlak mallarının ekspertizası» kafedrasının dosentidir.
20-dən çox elmi əsərin, o cümlədən 1 monoqrafiya, 1 dərsliyin, 1 dərs vəsaiti və 2 proqramın müəllifidir.

Родился 18 июня 1972 года в городе Баку.
В 1986 году поступил в производственный отдел кондитерских изделий Бакинского пищевого и промышленного техникума и окончил с отличием в 1990 году.
В том же году поступил на факультет Технологии консервирования Нахичеванского государственного университета.
В 1992 году продолжил учебу на факультете Товароведения в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте.
В 1996 году получил специальность высококвалифицированного товароведа.
С 2001 года работал на должности ассистента, старшего преподавателя кафедры «Товароведение продовольственных товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2003 году на Совете докторантуры Российского государственного торгово-экономического университета института защитив диссертационную работу, получил ученую степень кандидата технических наук.
В настоящее время является доцентом кафедры «Экспертиза потребительских товаров» Азербайджанского государственного экономического университета.
Автор свыше 20 научных работ, в том числе 1 монографии, 1 учебника, 1 учебного пособия и 2 программ.