UNEC tələbələri arasında “The Young Star of UNEC” səs yarışmasınım seçim turu davam edir.
Müsabiqənin II seçim turunda münsiflər heyəti 23 tələbə arasından seçim ediblər. Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsindən Mehriban Məmmədova, Dəyanət Məmmədov, Rüfət Mustafazadə, Tural Manaflı, Biznes və Menecment fakültəsindən Aysel Musayeva, Aqşin Rəhimov, Emin İsmayılov, Əmtəəşünaslıq fakültəsindən Eyyub Əmiraslanov, SABAH Mərkəzindən Nəsib Sadıqov, Maliyyə və Mühasibat fakültəsindən “Mikope” qrupunun üzvləri Rəşad Cəlilov və Nəriman Nərimanov, Rus İqtisadiyyat Məktəbindən Rauf Məmmədzadə, Texnologiya və Dizayn fakültəsindən Kəmaləddin Məmmədov finala vəsiqə qazanıb.
II seçim turunun münsiflər heyətində əməkdar artistlər Ədalət Şükürov, Xəyyam Mustafazadə və UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin bədii rəhbəri Əfsanə Məmmədova təmsil olunublar.
“The Young Star of UNEC” səs yarışmasının final mərhələsi növbəti həftə keçiriləcək. Müsabiqə UNEC-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və  Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Завершился отборочный тур “The Young Star of UNEC”
На II отборочном туре конкурса члены жюри сделали выбор среди 23 студентов. В финал пропуск завоевали студенты Турецкого факультета экономики и управления Мехрибан Мамедова, Даянат Мамедов, Руфат Мустафазаде, Турал Манафлы, факультета Бизнеса и менеджмента Айсель Мусаева, Агшин Рагимов, Эмин Исмайылов, факультета Товароведения Эюб Амирасланов, Центра САБАХ Насиб Садыгов, факультета Финансы и бухгалтерии члены группы “Mikope”Рашад Джалилов и Нариман Нариманов, Русской экономической школы Рауф Мамедзаде, факультета Технологии и дизайна Камаледдин Мамедов.
Члены жюри II отборочного тура представили заслуженный артист Адалят Шюкюров, Хаям Мустафазаде и художественный руководитель Творческого центра UNEC Афсана Мамедова.
Финальный этап соревнования песни “The Young Star of UNEC” состоится на следующей неделе. Конкурс состоится при организационной поддержке Студенческого профсоюза и Творческого центра UNEC.