Transfer.edu.az portalı vasitəsilə tələbələrin köçürülməsinin nəticələri
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin transfer.edu.az elektron portalında növbəti köçürülmə prosesinin nəticələri elan edilib.
Məlumat üçün bildiririk ki, bu il ölkə daxilindəki universitetlərdən 69 tələbə, xaricdə yerləşən ali təhsil müəssisələrindən isə 2 tələbə UNEC-ə köçürülüb.
Tələbələrin bir ali təhsil müəssisəsindən digər ali təhsil müəssisəsinə, yaxud bir ixtisasdan digərinə köçürülməsi Təhsil Nazirliyinin razılığı ilə qış və yay tətili dövründə həyata keçirilir. “Ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində, tibb təhsilinin əsas tibb təhsili üzrə təhsilalanların köçürülməsi, xaric edilməsi, bərpa olunması və akademik məzuniyyət götürülməsinə dair müvəqqəti Qaydalar” bu il daha da təkmilləşdirilib.
UNEC-ə köçürülən tələbələrin siyahını təqdim edirik:
1 2 3 4 5 6
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində bir təhsilalma formasından digərinə köçürülməsi məqsədəuyğun hesab olunan tələbələr barədə MƏLUMAT

Результаты переводов студентов посредством портала transfer.edu.az
В электронном портале Министерства образования Азербайджанской Республики transfer.edu.az  объявлены результаты процесса очередного перевода.
Следует отметить, что в текущем году 69 студентов с университетов страны, а 2 студента с высших учебных заведений зарубежья переведены в UNEC.
Перевод студентов с одного высшего учебного заведения в другое, или с одной специальности на другую осуществляется в зимние и летние каникулы по соглашению Министерства образования. «Временные правила перевода, исключения, восстановления и академического отпуска получающих образование в бакалавриатурах и магистратурах вузов»,  еще более усовершенствованы в этом году.