Prof.Dr.Mehmet YüceProf.Dr.Mehmet Yüce 1973-cü ildə Türkiyənin Ağrı şəhərində anadan olub. 1987-1991-ci illərdə Bursanın Uludağ Universitetində “Maliyyə” ixtisası üzrə bakalavr təhsili, sonra isə Uludağ Universiteti Sosial Elmlər İnstitutunda, eyni ixtisası üzrə magistratura təhsili alıb. Məzun olduqdan sonra, 1994-cü ildə həmin universitetdə müəllim kimi əmək faaliyyətinə başlayıb. 1998-ci ildə doktorluq akademik dərəcəsi alıb.
2001-ci ildə Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfi, Qırgızıstan İqtisad və Girişimcilik Universitetinin Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsində çalışıb. Qırgızıstanda göstərdiyi xidmətlərə görə, Qırğızıstan dövləti tərəfindən bir çox mükafatlara layiq görülüb. 2005-ci ildə dosent adını alıb.
Prof.Dr.Mehmet Yüce 2006-cı ildən fəaliyyətini Türkiyədə davam etdirib. 2008-ci ildə Uludağ Universitetinin Maliyyə hüququ kafedrasına müdir vəzifəsinə təyin olunub. 2010-cu ildə professor adını alıb. Uludağ Universitetinin İqtisadi və İdari Elmlər fakültəsinin dekanı, Hüquq fakultəsinin dekanı və Uludağ Universitetinin prorektoru vəzifələrində çalışıb. Vergi hüququ sahəsində nəşr olunan bir çox kitab və məqalənin müəllifidir.

mehmet yücelДекан факультета Экономики тюрского мира Проф. Др. Мехмет Юдже
Проф. Др. Мехмет Юдже родился в 1973 году в городе Агры Турция. В 1987-1991 годах получил образование степени бакалавра в университете Бурсы Улудаг по специальности «Финансы», а потом по той же специальности степень магистратуры  в Институте социальных наук университета Улудаг. После окончания учебы в 1994 году начал трудовую деятельность в качестве преподавателя в указанном университете. В 1998 году получил докторскую академическую степень.
В 2001 году работал в Фонде исследований тюркского мира, на факультете Экономики тюркского мира Кыргызского университета экономики и предпринимательства. За заслуги в Кыргызыстане был удостоен множеством наград государства Киргизии.  В 2005 году получил ученое звание доцента.
Проф. Др. Мехмет Юдже с 2006 года продолжил свою деятельность в Турции. В 2008 году был назначен заведующим кафедрой Финансового права университета Уудаг. В 2010 году получил ученое звание профессора. Работал на должности декана факультета Экономики и административных наук, декана факультета Права и проректора университета Улудаг. Является автором множества книг и статей, опубликованных в сфере налогового права.