Prof.Dr.Mehmet YüceProf.Dr.Mehmet Yüce 1973-cü ildə Türkiyənin Ağrı şəhərində anadan olub. 1987-1991-ci illərdə Bursanın Uludağ Universitetində “Maliyyə” ixtisası üzrə bakalavr təhsili, sonra isə Uludağ Universiteti Sosial Elmlər İnstitutunda, eyni ixtisası üzrə magistratura təhsili alıb. Məzun olduqdan sonra, 1994-cü ildə həmin universitetdə müəllim kimi əmək faaliyyətinə başlayıb. 1998-ci ildə doktorluq akademik dərəcəsi alıb.
2001-ci ildə Türk Dünyası Araşdırmaları Vəqfi, Qırgızıstan İqtisad və Girişimcilik Universitetinin Türk Dünyası İşlətmə Fakültəsində çalışıb. Qırgızıstanda göstərdiyi xidmətlərə görə, Qırğızıstan dövləti tərəfindən bir çox mükafatlara layiq görülüb. 2005-ci ildə dosent adını alıb.
Prof.Dr.Mehmet Yüce 2006-cı ildən fəaliyyətini Türkiyədə davam etdirib. 2008-ci ildə Uludağ Universitetinin Maliyyə hüququ kafedrasına müdir vəzifəsinə təyin olunub. 2010-cu ildə professor adını alıb. Uludağ Universitetinin İqtisadi və İdari Elmlər fakültəsinin dekanı, Hüquq fakultəsinin dekanı və Uludağ Universitetinin prorektoru vəzifələrində çalışıb. Vergi hüququ sahəsində nəşr olunan bir çox kitab və məqalənin müəllifidir.

Prof. Dr. Mehmet Yuce was born in 1973 in Agri city of  Turkey. In 1987-1991, he received a bachelor’s degree in “Finance” from Uludag University in Bursa, and then a master’s degree in the same specialty from the Institute of Social Sciences of Uludag University.
After graduating, he began his career as a teacher at the same university in 1994. In 1998 he got a doctorate .
In 2001, he worked at the Turkic World Research Foundation, and  at the  faculty of Turkish World Business of Kyrgyz University of Economics and Entrepreneurship . He has received many awards from the Kyrgyz government for his merits in Kyrgyzstan. In 2005 he received the title of associate professor.
Prof. Dr. Mehmet Yuce has continued his career in Turkey since 2006. In 2008, he was appointed the  head of the department of Financial Law of  Uludag University. In 2010 he became a professor. He has worked as the dean of the faculty of Economic and Administrative Sciences, the dean of the faculty of Law and the Vice-Rector of Uludag University. He is the author of many books and articles published in the field of tax law.