Türk Standartları İnstitutunun auditorları UNEC-də
Oktyabrın 25-də Türk Standartları İnstitutunun auditorları Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Müvafiq struktur bölmələrinin rəhbər və nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə UNEC-in Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor Damət Bağırov bildirib ki, artıq bir neçə ildir Türk Standartları İnstitutunun auditorları ISO standartlarına uyğun olaraq, UNEC-də keyfiyyəti idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi, bütün struktur bölmələri, mərkəz, fakültə və kafedraları üzrə keyfiyyəti idarəetmə sisteminin icra sənədlərinin auditini həyata keçirir. D.Bağırov əməkdaşları audit prosesində fəal olmağa dəvət edib.
Türk Standartları İnstitutunun auditoru Həsən Dəmirtaş audit prosesi barədə iştirakçılara məlumat verib. Bildirib ki, audit prosesi üç gün davam edəcək. Daxili audit zamanı struktur vahidləri üzrə müşahidə olunan məlumatlar ümumiləşdirilərək, daxili audit barədə yekun hesabat hazırlanacaq və universitet rəhbərliyinə təqdim olunacaq. Auditin son günü universitet rəhbərliyi və əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən yekun iclasda, auditin nəticələrinə dair qərar veriləcək.
Qeyd edək ki, UNEC ilk dövlət universitetidir ki, ISO 9001:2008 KİS üzrə beynəlxalq sertifikatına layiq görülüb.

Auditors of the Turkish Standards Institute at UNEC
The auditors of the Turkish Standards Institute visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 25.
Vice-rector of UNEC for Education and Training Technologies Damat Baghirov said that the auditors of the Turkish Standards Institute have been auditing the execution documents of all structural units, centers, faculties and departments of UNEC in accordance with ISO Standards for already several years. D. Bagirov urged the employees to be active in the process of auditing.
The auditor of the Turkish Standards Institute Hasan Demirtash provided the participants with the information about auditing. He said that auditing will last for three days. The data obtained on the structural units during the auditing will be generalized and the final report will be introduced to the university administration. The decision on the results will be given within the final session held with participation of the university administration and employees.