Türk Standartları İnstitutunun auditorları UNEC-də
Oktyabrın 25-də Türk Standartları İnstitutunun auditorları Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Müvafiq struktur bölmələrinin rəhbər və nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə UNEC-in Tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektor Damət Bağırov bildirib ki, artıq bir neçə ildir Türk Standartları İnstitutunun auditorları ISO standartlarına uyğun olaraq, UNEC-də keyfiyyəti idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi, bütün struktur bölmələri, mərkəz, fakültə və kafedraları üzrə keyfiyyəti idarəetmə sisteminin icra sənədlərinin auditini həyata keçirir. D.Bağırov əməkdaşları audit prosesində fəal olmağa dəvət edib.
Türk Standartları İnstitutunun auditoru Həsən Dəmirtaş audit prosesi barədə iştirakçılara məlumat verib. Bildirib ki, audit prosesi üç gün davam edəcək. Daxili audit zamanı struktur vahidləri üzrə müşahidə olunan məlumatlar ümumiləşdirilərək, daxili audit barədə yekun hesabat hazırlanacaq və universitet rəhbərliyinə təqdim olunacaq. Auditin son günü universitet rəhbərliyi və əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən yekun iclasda, auditin nəticələrinə dair qərar veriləcək.
Qeyd edək ki, UNEC ilk dövlət universitetidir ki, ISO 9001:2008 KİS üzrə beynəlxalq sertifikatına layiq görülüb.

Аудиторы Турецкого института стандартов в UNEC
25 октября аудиторы Турецкого института стандартов посетили Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
На состоявшейся встрече при участии руководителей и представителей соответствующих структурных подразделений выступил проректор по учебной и образовательной технологии UNEC Дамет Багиров, который отметил, что  уже несколько лет аудиторы Турецкого института стандартов согласно стандартам ISO осуществляют совершенствование системы управления качеством, аудит исполнительных документов системы управления качеством по всем структурным подразделениям, центрам, факультетам и кафедрам.  Д.Багиров призвал сотрудников быть активными в процессе аудита.
Аудитор Турецкого института стандартов Гасан Демирташ информировал присутствующих об аудиторском процессе. Он отметил, что аудиторский процесс продлится три дня. При внутреннем аудите данные, наблюдаемые по структурным единицам, будут суммированы,  по внутреннему аудиту будет подготовлен итоговый отчет и представлен руководству университета. В последний день аудита при участии руководства и сотрудников университета на итоговом заседании будут приняты решения по итогам аудита.
Следует отметить, что UNEC первый государственный университет, удостоенный международного сертификата по ISO 9001:2008 KİS.