Türkiyə və Şimali Kipr nümayəndələri UNEC-də qonaq olublar
Türkiyə Böyük Millət Məclisinin deputatı, Türkiyə-Azərbaycan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun sədri Şamil Ayrım, Türkiyə-Şimali Kipr Türk Respublikası Dostluq Qrupunun sədri Orhan Erdem, Şimali Kiprdə fəaliyyət göstərən Doğu Akdeniz Universitetinin rektoru Hasan Kılıç, Doğu Akdeniz Universitetinin Fondunun İdarə Heyətinin sədri Erdal Özcenk, Şimali Kipr Prezidentinin siyasi məsələlər üzrə müşaviri Anıl Kaya Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) qonaq olublar.
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə tərəflər arasında birgə əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub. Professor Ədalət Muradov türkiyəli qonaqlara UNEC-in təhsil imkanları, rəqəmsal idarəetmə sistemi, beynəlxalq əlaqələri, ikili diplom və mübadilə proqramları, dünya reytinqlərindəki mövqeyi, tələbə və müəllim kontingenti və digər istiqamətlər barədə ətraflı məlumat verib.
Qonaqlar UNEC-in təhsil sahəsindəki müasir yanaşmalarını yüksək qiymətləndirərək, bu ali təhsil müəssisəsi ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını vurğulayıblar.

Представители Турции и Северного Кипра посетили UNEC
Депутат Великого национального собрания Турции, председатель межпарламентской группы дружбы Турция-Азербайджан Шамиль Айрым, председатель межпарламентской группы дружбы Турция-ТРСК Орхан Эрдем, ректор действующего на Северном Кипре Восточно-Средиземноморского университета Хасан Кылыч, председатель Правления Фонда Восточно-Средиземноморского университета Эрдал Озденк и советник президента Северного Кипра по политическим вопросам Аныл Кая посетили Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
На встрече, состоявшейся с участием ректора UNEC профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структур, были обсуждены направления совместного сотрудничества сторон. Профессор Адалат Мурадов подробно рассказал турецким гостям об образовательных возможностях UNEC, системе цифрового управления, международных связях, программах двойного диплома и обмена, позиции в мировых рейтингах, студенческом и преподавательском составе и других направлениях.
Гости высоко оценили современные подходы UNEC в сфере образования и подчеркнули свою заинтересованность в сотрудничестве с этим высшим учебным заведением.