Türkiyənin Kahramanmaraş Sütcü İmam Universitetinin nümayəndə heyəti UNEC-də olub
Türkiyənin Kahramanmaraş Sütcü İmam Universitetinin rektoru Prof.Dr. Alptekin Yasimin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
UNEC rektoru prof. Ədalət Muradovla görüşdə Prof.Dr. Alptekin Yasiminə universitetin tədris prosesi, elektron universitet modeli, diferensial əmək haqqı sistemi (DƏHS), imtahanların keçirilməsi və tələbə biliyinin qiymətləndirilməsi, beynəlxalq əlaqələr və s. barədə məlumat verilib.
Türkiyəli qonaqlar UNEC-in DƏHS-ni, tələbə biliyinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı tətbiq olunan yeni yanaşmanı yüksək qiymətləndiriblər.
Görüşdə tərəflər arasında mümkün əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub, yeni doktorantura təhsili modelinin reallaşdırılmasına dair razılıq əldə edilib. Sonra hər iki universitet rektoru əməkdaşlıq memorandumunu imzalayıb.
Səfər çərçivəsində türkiyəli qonaqlar UNEC-in tələbə və məzunlarının xatirəsinə ucaldılmış Şəhidlər Kompleksini də ziyarət ediblər.

The delegation of  Kahramanmaras Sutcu Imam University visit UNEC
The delegation of the Kahramanmaras Sutcu Imam University of Turkey led by the Rector Prof.Dr.Alptekin Yasim have been at UNEC
In the meeting with the rector of UNEC Prof. Adalat Muradov Prof. Dr. To Yasimin Alptekin was informed about the teaching process of the university, the electronic university model, the differential salary system, conducting exams and assessment of student knowledge, international relations, etc.
The Turkish guests highly appreciated DSS of UNEC, the new approach applied to the assessment of student knowledge.
During the meeting, possible cooperation opportunities were discussed between the parties, and an agreement was reached on the implementation of the new doctoral education model. Then both university rectors signed a memorandum of cooperation.
Within the framework of the visit, the Turkish guests also visited the Martyrs’ Complex erected in memory of the students and graduates of UNEC.