Türkiyənin Qazi Universitetinin rektoru ADİU-da
Türkiyənin Qazi Universitetinin rektoru Süleyman Büyükberberin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) olub.
Qonaqlar əvvəlcə universitetin MBA, İngilis Dilində Tədris Mərkəzi, “SABAH” Mərkəzi və İnnovativ Biznes İnkubatoru ilə tanış olub, dərslərdə iştirak ediblər.
Sonra ali təhsil ocağının professor-müəllim heyəti ilə görüş keçirilib. ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradov qonaqları salamlayaraq, onları bu təhsil ocağında görməkdən məmnun olduğunu bildirib. S.Büyükberber Qazi Universiteti haqqında ətraflı məlumat verərək, bildirib ki, əsası 1926-cı ildə qoyulan ali təhsil ocağı tələbə sayına görə Türkiyənin ən böyük universitetidir.
O, rəhbərlik etdiyi universitetlə yanaşı, həmçinin dünya ali təhsil sistemində ortaya çıxan müasir meyllər və universitet idarəçiliyinin müxtəlif aspektləri haqqında öz fikirlərini görüş iştirakçıları ilə bölüşub, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Görüşdən sonra rektorlar iki universitet arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər. Görüşdə ADİU-nun Türk Dünyası İşlətmə fakültəsində magistratura pilləsi üzrə Qazi Universiteti ilə birgə ikili diplom proqramlarının açılması, yüksək ixtisaslı elmi-pedaqoji kadrların birgə hazırlanması və müəllim-tələbə mübadiləsinin həyata keçirilməsi üzrə qarşılıqlı razılıq əldə edilib.

03 MARCH 2015 | VIEWS:
The delegation headed by the rector of the Gazi University of Turkey Suleyman Boyukberber visited the Azerbaijan State University of Economics (ASUE).
Firstly, guests got acquainted with MBA, the English Language Teaching Center, SABAH Center and the Innovative Business Incubator of the University and attended classes.
Then the meeting with the professor and teaching staff of the University took place. Dr Adalat Muradov greeted the guests and expressed his satisfaction of their visit to the institution. S.Boyukberber delivered detailed information about the Gazi University and noted that the institution established in 1926 is the biggest in Turkey for the number of its students.
He shared his views with the participants on the emerging world of the modern trends in the higher education system and the various aspects of university governance, answered their questions on the topic.
Rectors discussed the development of relations between the two universities after the meeting. Mutual agreement on establishing the dual diploma Graduate Program with the Gazi University for in the School of Turkic World of Administration of ASUE, developing highly skilled scientific-pedagogical staff and the implementation of students and teaching staffs’ exchange were achieved during the meeting.