ulviyya_fotoÜlviyyə Zeynəddin qızı Məmmədova
Məmmədova  Ülviyyə  Zeynəddin qızı 1996-2000-ci illərdə Bakı Dövlət Univer­si­te­tinin “Mexanika-riyaziyyat” fakultəsində bakalavr təhsili almışdır. 2002-2005-ci illərdə Azərbay­can Dövlət İqtisad Universitetin “İqtisadiyyat və idarəetmə” istiqa­məti­nin MBA Proqramı ixtisaslaşması üzrə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2017-2018-ci tədris illərində 5312.01-“Sahə iqtisadiyyatı” üzrə dis­ser­tan­turaya qəbul olmuş­dur. İxtisas peşəsi ilə əlaqədar müxtəlif təlimlərdə iştirak edib və sertfikatlar alıb. Ölkəmizdə və xaricdə məqalələri çap olunub.
2001-ci ildən Universitetin “Elmi fəa­liy­yə­tin təş­kili və idarə edilməsi” departamentində çalışır. Hazırda Elmi fəaliyyətin təş­ki­li şöbəsində böyük mütəxəssis vəzifəsindədir. UNEC Rektorunun “19 iyun – UNEC günü ilə əlaqədar universitetin tədris, elm və ictimai həyatında fəal iştirak edən əməkdaşların mükafatlandırılması” ilə bağlı imzaladığı Əmrə əsasən 2021-2022-ci tədris ilində Ülviyyə Məmmədova bu mükafata layiq görülmüşdür.

Ulviyye Zeynaddin Mammadova
Serves as a senior specialist at the “Organization of Scientific Activities” Division at the UNEC Science Department. Since 2001, she has been working at the Science Department (currently, UNEC Science Department) of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
From 1996 to 2000, she received a bachelor’s degree from the “Mechanics-Mathematics” faculty of Baku State University. In 2005, she graduated with honors with a master degree’s in the “Economics and Management” program at Azerbaijan State University of Economics.
In the 2017-2018 academic years, she was admitted to doctoral studies on 5312.01 -“Field economy” program. Ms. Mammadova has actively participated in various pieces of training and conferences related to her areas of expertise.
Ulviyya is also an author of some articles in the country and abroad.  In 2022, she was awarded the certificate for her contribution to “teaching, science and social life” at the university by the UNEC Administration.