ulviyya_fotoÜlviyyə Zeynəddin qızı Məmmədova
Məmmədova  Ülviyyə  Zeynəddin qızı 1996-2000-ci illərdə Bakı Dövlət Univer­si­te­tinin “Mexanika-riyaziyyat” fakultəsində bakalavr təhsili almışdır. 2002-2005-ci illərdə Azərbay­can Dövlət İqtisad Universitetin “İqtisadiyyat və idarəetmə” istiqa­məti­nin MBA Proqramı ixtisaslaşması üzrə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2017-2018-ci tədris illərində 5312.01-“Sahə iqtisadiyyatı” üzrə dis­ser­tan­turaya qəbul olmuş­dur. İxtisas peşəsi ilə əlaqədar müxtəlif təlimlərdə iştirak edib və sertfikatlar alıb. Ölkəmizdə və xaricdə məqalələri çap olunub.
2001-ci ildən Universitetin “Elmi fəa­liy­yə­tin təş­kili və idarə edilməsi” departamentində çalışır. Hazırda Elmi fəaliyyətin təş­ki­li şöbəsində böyük mütəxəssis vəzifəsindədir. UNEC Rektorunun “19 iyun – UNEC günü ilə əlaqədar universitetin tədris, elm və ictimai həyatında fəal iştirak edən əməkdaşların mükafatlandırılması” ilə bağlı imzaladığı Əmrə əsasən 2021-2022-ci tədris ilində Ülviyyə Məmmədova bu mükafata layiq görülmüşdür.

Ульвия Зейнаддин гызы Мамедова
Мамедова Ульвия Зейнаддин гызы в 1996-2000 годах получила образование бакалавра на Механико-математическом факультете Бакинского государственного университета. В 2002-2005 году окончила с отличием магистратуру по специальности «Экономика и управление» специализации программы MBA Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2017-2018 учебном году была принята в диссертантуру по специальности  5312.01-«Отраслевая экономика». Со специализацией своей профессии принимала участие в различных тренингах и получила сертификаты. Имеет опубликованные в стране и за рубежом статьи.
С 2001 года работает в Департаменте организации и управления научной деятельностью университета. В настоящее время работает на должности старшего специалиста в отделе Организации научной деятельности.
Согласно приказу, подписанному ректором UNEC по случаю «19 июня -Дня UNEC награждения работников, активно участвующих в учебной, научной и общественной жизни университета», Ульвия Мамедова была удостоена этой награды.