UNEC 9-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir
UNEC 11-15 noyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 9-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir.
Sərgidə UNEC stendində Ulu Öndər Heydər Əliyevə və Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, Zəfər Gününə həsr edilmiş kitablar, unversitet alimlərinin əsərləri, eləcə də ənənəvi kitabdan rəqəmsal kitaba keçidi əks etdirən “Ənənədən müasirliyə” adlı installyasiya və UNEC Dizayn Məktəbinin tələbələrinin Zəfər Gününə həsr etdikləri əl işləri sərgilənir.
UNEC stendi mədəniyyət naziri Adil Kərimli, millət vəkilləri Fazil Mustafa, Müşfiq Cəfərov, Texniki Universitetin rektoru Vilayət Quliyev, ADPU-nun rektoru prof. Cəfər Cəfərov, akademiklər İsa Həbibbəyli, Teymur Kərimli, Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcid, əməkdar mədəniyyət işçisi-yazıçı Mustafa Çəmənli, dövlət rəsmiləri, elm və mədəniyyət xadimləri, ziyalılar, həmçinin abituriyentlər və tələbələr, xarici qonaqlar tərəfindən ziyarət olunuraq, böyük maraqla qarşılanıb.
Sərginin ilk günündə UNEC alimləri tərəfindən hazırlanmış 5 kitabın – “Maliyyə risklərinin idarə edilməsi”, “Bir əsrin iqtisadi portreti”, “Strateji idarəetmə”, “Tədqiqat metodları” və “Exploring the Green Economy: Issues, Challenges and Benefits” – təqdimatı da keçirilib.

UNEC participates in the 9th Baku International Book Fair
UNEC participates in the 9th Baku International Book Fair held at the Baku Expo Center on November 11-15.
Books dedicated to Great Leader Heydar Aliyev and Commander-in-Chief Ilham Aliyev, Victory Day, works of university scholars, as well as an installation called “From tradition to Modernity” reflecting the transition from traditional books to digital books, and handicrafts dedicated to Victory Day by students of UNEC Design School are exhibited at the UNEC stand of the exhibition.
The UNEC stand was attended by Minister of Culture Adil Karimli, MPs Fazil Mustafa, Mushfig Jafarov, Rector of Technical University Vilayat Guliyev, Rector of ASPU prof. Jafar Jafarov, academics Isa Habibbeyli, Teymur Karimli, Chairman of the Press Council Rashad Majid, honored cultural worker-writer Mustafa Chamanli, state officials, science and culture figures, intellectuals, as well as applicants and students, foreign guests and received great interest.
On the first day of the exhibition, the presentation of 5 books prepared by UNEC scientists – “Financial risk management”, “Economic portrait of a century”, “Strategic management”, “Research methods” and “Exploring the Green Economy: Issues, Challenges and Benefits” – was held.