UNEC 9-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir
UNEC 11-15 noyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən 9-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir.
Sərgidə UNEC stendində Ulu Öndər Heydər Əliyevə və Ali Baş Komandan İlham Əliyevə, Zəfər Gününə həsr edilmiş kitablar, unversitet alimlərinin əsərləri, eləcə də ənənəvi kitabdan rəqəmsal kitaba keçidi əks etdirən “Ənənədən müasirliyə” adlı installyasiya və UNEC Dizayn Məktəbinin tələbələrinin Zəfər Gününə həsr etdikləri əl işləri sərgilənir.
UNEC stendi mədəniyyət naziri Adil Kərimli, millət vəkilləri Fazil Mustafa, Müşfiq Cəfərov, Texniki Universitetin rektoru Vilayət Quliyev, ADPU-nun rektoru prof. Cəfər Cəfərov, akademiklər İsa Həbibbəyli, Teymur Kərimli, Mətbuat Şurasının sədri Rəşad Məcid, əməkdar mədəniyyət işçisi-yazıçı Mustafa Çəmənli, dövlət rəsmiləri, elm və mədəniyyət xadimləri, ziyalılar, həmçinin abituriyentlər və tələbələr, xarici qonaqlar tərəfindən ziyarət olunuraq, böyük maraqla qarşılanıb.
Sərginin ilk günündə UNEC alimləri tərəfindən hazırlanmış 5 kitabın – “Maliyyə risklərinin idarə edilməsi”, “Bir əsrin iqtisadi portreti”, “Strateji idarəetmə”, “Tədqiqat metodları” və “Exploring the Green Economy: Issues, Challenges and Benefits” – təqdimatı da keçirilib.

UNEC участвует в 9-ой Бакинской международной выставке книг
UNEC участвует в 9-ой Бакинской международной выставке книг, состоявшейся в Баку Экспо Центре 11-15 ноября.
На стенде UNEC представлены книги, посвященные Великому вождю Гейдару Алиеву и Главнокомандующему Ильхаму Алиеву, Дню Победы, работы ученых университета, а также инсталляция «От традиции к современности», отражающая переход от традиционных книг к цифровым книгам. На выставке представляются ручные работы студентов Школы дизайна UNEC, посвященные Дню Победы.
Стенд UNEC, который посетили министр культуры Адиль Керимли, депутаты Парламента Фазиль Мустафа, Мушфиг Джафаров, ректор Технического университета Вилаят Гулиев, ректор АГПУ проф. Джафар Джафаров, академики Иса Габибейли, Теймур Керимли, председатель Совета прессы Рашад Меджид, заслуженный деятель культуры-писатель Мустафа Чеменли, государственные лица, деятели науки и культуры, представители интеллигенции, а также абитуриенты и студенты, иностранные гости, вызвал у посетителей большой интерес.
В первый день выставки состоялась презентация 5 книг, подготовленных учеными UNEC — «Управление финансовыми рисками», «Экономический портрет столетия», «Стратегическое управление», «Методы исследования» и «Exploring the Green Economy: Issues, Challenges and Benefits».