15 OKTYABR 2018 | VIEWS:
Tədrisin keyfiyyətinin artırılması istiqamətində UNEC-də həyata keçirilən islahatlardan biri də nüfuzlu xarici universitetlərdə ikili diplom proqramlarına  üstünlük verilməsidir. Artıq UNEC tələbələrinin 4 il  təhsil müddəti ərzində UNEC diplomu ilə  bərabər, Fransanın Montpellier, İsveçrənin UBİS, Litvanın Mikolos Romeyros universitetlərinin də diplomlarını alması reallıqdır.
UNEC bu istiqamətdə yeni uğura imza atıb. Belə ki, bir ildən çox müddətdə aparılan danışıqların nəticəsi olaraq 12 oktyabrda İstanbulda UNEC rektoru professor Ə.Muradov və Linkoln Universitetinin rektoru, professor M.Brodsky tərəfindən ABŞ-ın Linkoln  Universiteti ilə UNEC arasında ikili diplom proqramına dair  müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, UNEC  tələbələri öz seçimlərinə uyğun olaraq, 1 və ya 2 il ABŞ-da oxumaqla, yaxud ABŞ-dan gələn professorların tədris etdiyi 9-12 fənni Bakıda UNEC-də dinləyib uğurla imtahan verdikdən sonra UNEC diplomu ilə yanaşı, həm də ABŞ Linkoln Universitetinin diplomunu əldə edə biləcəklər. Müqavilənin üstünlüyü həm də ondadır ki, ikili diplom proqramından həm bakalavr, həm də magistrlar bəhrələnə biləcək.
Linkoln  Universiteti 1919-cu ildə  yaradılıb. “San Francisco Business Times” reytinqinə əsasən,   University of Californiya, Berkeley/Haas School of Business və Stanford Graduate School of Business-dən sonra “MBA Proqrams in the Greater Bay Area” da ən yaxşı MBA təhsili verən universitetdir.  Məlumat üçün bildiririk ki, Ümummilli lider Heydər Əliyev Linkoln Universitetinin fəxri doktorudur.

UNEC приступил к программе двойного диплома с университетом Линкольна США
Одной из реформ, осуществляемой в UNEC в направлении повышения качества обучения, является предпочтение программ двойного диплома в престижных зарубежных университетах. Уже стало реальностью получение студентами UNEC в течение 4 лет наряду с дипломом UNEC дипломов университетов Монпелье Франции, Швецарии UBİS, Литвы имени Mиколоса Рёмериса.
UNEC в этом направлении достиг новых успехов. Так, в результате переговоров, проводимых свыше года, 12 октября в Стамбуле ректором   UNEC профессором А.Мурадовым и ректором университета Линкольна США профессором М.Бродским был подписан договор по программе двойного диплома между университетом Линкольна США и UNEC. Согласно контракту, студенты UNEC в соответствии со своим выбором обучаясь 1 или 2 года в США, или заслушав 9-12 дисциплин, преподаваемых профессорами из США в UNEC в Баку, после успешной сдачи экзаменов могут получить наряду с дипломом UNEC диплом университета Линкольна США. Преимуществом указанного договора является также то, что программой двойного диплома могут воспользоваться как бакалавры, так и магистры.