UNEC beynəlxalq konfransa ev sahibliyi edəcək
baner sonYanvarın 30-da UNEC-də “Təhsilin sosial-iqtisadi inkişafda rolu” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Konfransda təhsil nazirinin müavini Ceyhun Bayramov, iqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov, UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov, BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi və BMT İnkişaf Proqramının (BMTİP) rezident nümayəndəsi Qulam İsakzai, Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin Təhsilin İnkişafı üzrə Elmi-tədqiqat İnstitutunun direktoru, professor Yevgeniya Valeriyevna Şubenkova ilə yanaşı, dövlət rəsmiləri, millər vəkilləri, ali təhsil müəssisələrinin rektorları, nüfuzlu beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və tanınmış ictimai xadimlərin iştirakı nəzərdə tutulub.
İki gün davam edən konfransda “Təhsil və sosial-iqtisadi inkişaf”, “Təhsil sektorunun inkişafı: qlobal meyllər, mütərəqqi təcrübələr və islahatlar”, “Tədrisin keyfiyyətinin idarə edilməsinə yeni yanaşma” mövzusunda panellər üzrə yerli və xarici ekspertlərin məruzələri dinləniləcək.
“Təhsilin sosial – iqtisadi inkişafda rolu” beynəlxalq elmi-praktiki konfransının proqramı ilə buradan tanış ola bilərsiniz.

UNEC будет хозяином международной конференции
30 января  в UNEC состоится научно-практическая конференция на тему «Роль образования в социально-экономическом развитии».
В конференции предусмотрено участие заместителя министра образования Джейхуна Байрамова, заместителя министра экономики Сахиба Мамедова, ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова, резидента-координатора ООН в Азербайджане и представителя  резидента Программы развития ООН (BMTİP)  Гулама Исакзаи, директора Научно-исследовательского института по развитию образования Российского экономического университета имени Плеханова, профессора Евгении Валериевны Шубенковой, а также государственных официальных лиц, депутатов, ректоров высших учебных заведений, представителей престижных международных организаций и известных общественных деятелей.
На конференции по панелям будут заслушаны доклады местных и зарубежных экспертов на темы «Образование и социально-экономическое развитие», «Развитие образовательного сектора: глобальные критерии, передовой опыт и реформы», «Новый подход к управлению качеством обучения»,
С программой научно-практической конференции «Роль образования в социально-экономическом развитии» можно ознакомиться здесь.