UNEC beynəlxalq reytinqdə ölkə birincisidir
webm_28062018UNEC beynəlxalq reytinqin nəticələrinə görə Azərbaycan universitetləri arasında ölkə birincisi olub.
Webometrics reytinq agentliyinin iyun ayında açıqladığı “Google Akademik istinadlarına görə ən yaxşı universitetlər” (TRANSPARENT RANKING: Top Universities by Google Scholar Citations) reytinqində UNEC Azərbaycan universitetləri arasında lider olub. Reytinqə görə, “Google Scholar” platformasında UNEC alimlərinin elmi məqalələrinə 3614 istinad edilib.
Azərbaycandan iki ali təhsil müəssisəsinin yer aldığı reytinqdə Bakı Dövlət Universiteti isə 2787 istinadla ikinci yerdə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, UNEC reytinqdəki mövqeyinə görə bir cox Amerika və Avropa universitetlərini qabaqlayıb.

По международному рейтингу UNEC является первым в стране
webm_28062018По результатам международного рейтинга UNEC стал первым среди университетов Азербайджана.
В рейтинге «Лучшие университеты по цитированию Академии Google» (TRANSPARENT RANKING: Top Universities by Google Scholar Citations), обнародованного  в июне месяца  системой рейтинга Webometrics,   UNECстал лидером среди университетов Азербайджана.  По рейтингу, в платформе “Google Scholar”  имеется цитирование на 3614 научных статей ученых UNEC.
В рейтинге, в котором заняли места два высших учебных заведения Азербайджана, Бакинский государственный университет по 2787 цитирований расположился на втором месте.