UNEC brendi Türkiyədə də dövlət qeydiyyatına alındı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi olan “UNEC” Türkiyədə “Türk Patent və Marka Kurumu” tərəfindən də tanınıb.
UNEC markası Türkiyədəki universitetlər arasında ən çox yayılan 09,16, 35, 41 və 42  saylı təsnifatlara daxil olan xidmət və məhsulları əhatə edir. Bura təhsil və tədris xidmətləri, nəşr, jurnal, kitab, təqvimlər, eləcə də elm və sənaye ilə bağlı tədqiqat və tədqiqat xidmətləri, elmi inkişaf və araşdırma xidmətləri, keyfiyyət və standartların müəyyən edilməsi məqsədi ilə məhsul və xidmətlərin test olunması fəaliyyəti, reklam materialları, bu istiqamətdə digər xidmət və məhsullar daxildir.
Şərtlərə əsasən, növbəti 10 il ərzində UNEC brendi “Türk Patent və Marka Kurumu” tərəfindən də qorunacaqdır. Bir neçə xarici ölkə tərəfindən UNEC brendinin tanınması işi isə tamamlanmaq üzrədir.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinə məxsus UNEC brendi 2016-ci il yanvarın 21-də Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən rəsmi dövlət qeydiyyatına alınıb.

Бренд UNEC признан на международной арене
2019-01-03_172246“UNEC”, являющийся брендом Азербайджанского государственного экономического университета,  признан в Турции «Турецким ведомством по патентам и торговым маркам».
Марка UNEC включает услуги, входящие в  09,16, 35, 41 и 42  классы классификации, наиболее распространенные среди университетов Турции. Сюда входят образовательные услуги, издание, журналы, книги, календари, а также услуги по промышленному анализу и научным исследованиям, услуги по научному развитию и исследованию, деятельность по тестированию продукции и услуг с целью определения качества и стандартов, рекламные материалы, в том числе и другие услуги в этом направлении.
Согласно условиям в течение следующих 10 лет бренд  UNEC будет защищен «Турецким ведомством по патентам и торговым маркам».
Следует отметить, что бренд UNEC, принадлежащий Азербайджанскому государственному экономическому университету, официально зарегистрирован 21 января 2016 года Государственным комитетом по стандартизации, метрологии и патенту.  А процесс признания бренда UNEC некоторыми зарубежными странами находится на стадии завершения.