UNEC Cenevrə Beynəlxalq Universiteti ilə əməkdaşlığa başladı
Yanvarın 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Cenevrə Beynəlxalq Universitet (CBU) arasında birgə əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanıb.
Sənədi UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov və CBU rektoru, professor, Erik Villumsen imzalayıblar.
Tərəflər arasında bağlanmış memorandumun prioritet məqsədi ali təhsil müəssisələri arasında birgə tədqiqatların aparılması, təhsilin bütün səviyyələrində tələbələrin, o cümlədən, akademik və administrativ heyətlər arasında mübadilənin həyata keçirilməsidir. Anlaşma çərçivəsində müştərək elmi nəşrlərin yayımlanması da nəzərdə tutulub.
Dinamik diskusiya formasında davam edən görüşdə UNEC-in akademik və administrativ heyətin nümayəndələri Cenevrə Beynəlxalq Universitetinin rəsmilərinə suallar ünvanlayıblar. Tələbə-müəllim mübadiləsinin detalları, birgə elmi araşdırmaların heyəta keçirilməsi barədə suallara CBU rektoru Erik Villumsen və prorektor Klaude Çeliç tərəfindən ətraflı cavablandırılıb.

UNEC starts cooperation with the International University in Geneva
A Memorandum of Understanding on joint cooperation between Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the International University in Geneva has been signed on January 18.
The document was signed by UNEC Rector, Professor Adalat Muradov and Rector of the IUG, Professor Eric Willumsen.
The priority objective of the Memorandum signed between the parties is to carry out joint research works between the higher education institutions and the implementation of the exchanges in all levels of education, including the teaching and student staffs’ exchange. Publishing of the joint scientific publications are also planned under the memorandum.
UNEC’s academic and administrative staff members addressed their questions to the officials of the International University in Geneva during the meeting ongoing in the form of dynamic discussion. Questions on the details of the student- teacher exchange, implementation of joint scientific research works were in detail answered by the Rector of IUG Eric Willumsen and Vice-rector Claude Chelich.