UNEC-də 34 ölkədən 354 əcnəbi tələbə təhsil alır
Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin təşkilatçılığı ilə keçirilən onlayn görüşdə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova əcnəbi tələbələri universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağa çağırıb. Onlara elmi tədqiqatların aparılması, müxtəlif layihələrin hazırlanması istiqamətində  lazımi dəstəyin göstəriləcəyini bildirib.
Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin direktoru Sənnur Əliyev əcnəbi tələbələrə miqrasiya sənədləşməsi və proseduraları ilə bağlı məlumat çatdıraraq, yarana biləcək problemlərin həlli istiqamətində onlara tövsiyələrini verib.
Görüşdə əcnəbi tələbələri maraqlandıran məsələlər müzakirə olunaraq, sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, UNEC-də Çin, Rusiya, Türkiyə, İran, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Küveyt, Əfqanıstan, Nepal, Maldiv, Mərakeşlə birlikdə 34 ölkədən 354 əcnəbi tələbə təhsil alır. Onların 302 nəfəri bakalavr, 45 nəfəri magistr, 7 nəfəri isə doktorant və dissertantdır. 2020/2021-ci tədris ilində isə UNEC-ə 100 nəfər əcnəbi tələbə qəbul olunub. Qəbul həm ənənəvi, həm də onlayn qaydada aparılıb.

В UNEC обучаются 354 иностранных студентов из 34 стран
На онлайн встрече, состоявшейся при организационной поддержке Департамента международного сотрудничества, проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова призвала иностранных студентов проявлять активность в общественной и социальной жизни университета. Она отметила, что им будет оказана необходимая поддержка в проведении исследовательских работ, разработке различных проектов.
Директор Департамента международного сотрудничества Саннур Алиев  представил информацию иностранным студентам о миграционной документации и процедурах, дал рекомендации в решении возможных проблем.
На встрече были обсуждены вопросы, интересующие иностранных студентов, и даны ответы на них.
Следует отметить, что в UNEC обучаются 354 студентов  из 34 стран, включая Китай, Россию, Турцию, Иран, Объединенные Арабские Эмираты, Кувейт, Афганистан, Непал,  Мальдивы, Марокко.  Из них 302 бакалавра, 45 магистров, 7 докторантов и диссертантов. В 2020/2021 учебном году в  UNEC поступили 100 иностранных студентов. Прием прошел как традиционно, так  и в онлайн формате.