UNEC-də 34 ölkədən 354 əcnəbi tələbə təhsil alır
Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin təşkilatçılığı ilə keçirilən onlayn görüşdə Tələbələrlə iş üzrə prorektor, dosent Səadət Qəndilova əcnəbi tələbələri universitetin ictimai-sosial həyatında fəal olmağa çağırıb. Onlara elmi tədqiqatların aparılması, müxtəlif layihələrin hazırlanması istiqamətində  lazımi dəstəyin göstəriləcəyini bildirib.
Beynəlxalq Əməkdaşlıq Departamentinin direktoru Sənnur Əliyev əcnəbi tələbələrə miqrasiya sənədləşməsi və proseduraları ilə bağlı məlumat çatdıraraq, yarana biləcək problemlərin həlli istiqamətində onlara tövsiyələrini verib.
Görüşdə əcnəbi tələbələri maraqlandıran məsələlər müzakirə olunaraq, sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, UNEC-də Çin, Rusiya, Türkiyə, İran, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Küveyt, Əfqanıstan, Nepal, Maldiv, Mərakeşlə birlikdə 34 ölkədən 354 əcnəbi tələbə təhsil alır. Onların 302 nəfəri bakalavr, 45 nəfəri magistr, 7 nəfəri isə doktorant və dissertantdır. 2020/2021-ci tədris ilində isə UNEC-ə 100 nəfər əcnəbi tələbə qəbul olunub. Qəbul həm ənənəvi, həm də onlayn qaydada aparılıb.

354 foreign students from 34 countries study at UNEC
At an online meeting organized by the department of International Cooperation, Vice-Rector for Student Affairs, Associate Professor Saadat Gandilova called on foreign students to be active in the social life of the university. She said they would be provided with the necessary support in conducting scientific research and developing various projects.
Director of the International Cooperation Department Sannur Aliyev informed foreign students about migration documentation and procedures and gave them recommendations on how to solve possible problems.
Issues of interest to foreign students were discussed and questions were answered at the meeting.
It should be noted that 354 foreign students from 34 countries study at UNEC, including China, Russia, Turkey, Iran, the United Arab Emirates, Kuwait, Afghanistan, Nepal, Maldives and Morocco. 302 of them are bachelors, 45 are masters, and 7 are PhD students and candidates for a degree. In the 2020/2021 academic year, 100 foreign students entered UNEC. Admission was held both traditionally and online.